چگونه می توان به طور صحیح تست سرعت وب سایت را انجام داد (۸ تا از بهترین ابزار ها)

آیا می خواهید تست سرعت وب سایت را انجام دهید؟ بیشتر مبتدیان نمی دانند از کجا شروع کنند و در تست سرعت وب سایت خود به دنبال چه چیزی باشند.

تعداد زیادی ابزار تست سرعت وب سایت آنلاین وجود دارد که می توانید استفاده کنید. با این حال ، همه آنها نتایج را به گونه ای ارائه می دهند که برای کاربران باهوش غیر فناوری قابل درک نیست.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به درستی تست سرعت وب سایت و بهترین ابزارها برای اجرای تست های سرعت خود را انجام دهید.

websitespeedtest

 

بهترین ابزارها برای اجرای تست سرعت وب سایت

ابزارهای تست و نظارت بر عملکرد وب سایت رایگان و پولی زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. هر کدام از آنها دارای ویژگی های بسیار جالبی هستند که آنها را متمایز می کند.

نیازی نیست که فقط وب سایت خود را با یک ابزار تست کنید. برای دقیق بودن می توانید از چندین ابزار استفاده کنید و چندین تست را انجام دهید.

با این حال ، ما به کاربران توصیه می کنیم فقط برای بهبود عملکرد وب سایت خود از این ابزارها استفاده کنند. تلاش برای دستیابی به یک نمره یا نمره عالی در این ابزارها در اکثر موارد برای وب سایت های فعال در دنیای واقعی بسیار دشوار و کاملاً غیرممکن است.

هدف شما باید بهبود سرعت بارگذاری صفحه برای کاربران شما باشد ، بنابراین آنها می توانند از یک تجربه کاربری سریعتر و سازگار در وب سایت شما لذت ببرند.

با بیان این موارد ، بیایید نگاهی به بهترین ابزارها برای اجرای تست سرعت وب سایت بیندازیم.

۱. ابزار تست سرعت وب سایت IsItWP

isitwp websitespeedtest

 

IsItWP ابزار تست سرعت وب سایت رایگان ، مبتدی ترین ابزار تست سرعت وب سایت است. این امکان را به شما می دهد تا به سرعت عملکرد وب سایت خود را بررسی کنید ، چندین آزمایش را انجام دهید و نتایج را آزمایش کنید تا متوجه شوید چه چیزی باعث کند شدن وب سایت شما می شود.

شما همچنین پیشنهادهای بهبود را مرتب سازمان یافته دریافت می کنید. می توانید روی هر دسته کلیک کنید تا مراحلی را که می توانید برای عیب یابی مشکلات عملکرد برداشته باشید ، مشاهده کنید. این وب سایت همچنین نظارت بر به روز بودن سرور و سایر ابزارهای مفید را برای دارندگان وب سایت ارائه می دهد.

۲. Pingdom

pingdom

 

Pingdom یکی از محبوب ترین ابزار نظارت بر عملکرد وب سایت است. استفاده از آن آسان است و به شما امکان می دهد مکان های مختلف جغرافیایی را برای اجرای آزمایشی که بسیار مفید است انتخاب کنید.

نتایج با یک بررسی اجمالی آسان قابل ارائه است ، که به دنبال آن گزارش مفصلی ارائه می شود. هنگام بارگیری ، پیشنهادهای بهبود عملکرد را در منابع بالا و جداگانه دریافت می کنید.

۳. Google Pagespeed Insights

googlepagespeedinsights

 

Google Pagespeed Insights ابزاری برای نظارت بر عملکرد وب سایت است که توسط Google ایجاد شده است. گزارش عملکرد وب سایت را برای نمای موبایل و دسک تاپ به شما می دهد. می توانید بین این گزارش ها جابجا شوید و برخی از مشکلات را که در میان هر دو گزارش رایج است و برخی از مواردی را که Google توصیه می کند در نمای موبایل رفع شوند ، پیدا کنید.

همچنین برای هر شماره توصیه های مفصلی دریافت می کنید که برای توسعه دهندگان مفید است. با این حال ، این ابزار برای کاربران مبتدی و غیر توسعه دهنده کمی ترسناک است.

۴. GTmetrix

 

GTmetrix یکی دیگر از ابزارهای قدرتمند تست سرعت وب سایت است. به شما امکان می دهد وب سایت خود را با استفاده از ابزارهای معروف مانند pagespeed و YSlow تست کنید. با ایجاد یک حساب می توانید موقعیت جغرافیایی و مرورگر را تغییر دهید.

این گزارش های دقیق با خلاصه ای از نتایج را نشان می دهد. می توانید بین این دو ابزار جابجا شوید و توصیه ها را مشاهده کنید. با کلیک بر روی هر توصیه ، جزئیات بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد.

۵. WebPageTest

weppagetest

 

ابزار WebPageTest یکی دیگر از ابزارهای رایگان تست سرعت آنلاین است که می توانید از آن استفاده کنید. کمی پیشرفته تر از برخی دیگر از ابزارهای لیست ما است. با این حال ، به شما امکان می دهد برای آزمایشات خود یک مرورگر و موقعیت جغرافیایی انتخاب کنید.

به طور پیش فرض ، این تست را ۳ بار انجام می دهد تا نتایج تست سرعت وب سایت شما را بدست آورد. این نمای کاملی از هر نتیجه را نشان می دهد که می توانید برای گسترش و مشاهده گزارش کامل کلیک کنید.

۶. Load Impact

loadimpact

 

Load Impact نسبت به سایر ابزارهای تست سرعت وب سایت موجود در این لیست کمی متفاوت است. به شما این امکان را می دهد که هنگام ورود بازدیدکنندگان بیشتر همزمان ، سرعت وب سایت شما چگونه کند می شود.

این یک سرویس پولی با یک تست رایگان محدود است که به شما امکان می دهد در عرض ۳ دقیقه ۲۵ کاربر مجازی ارسال کنید. نسخه پولی به شما امکان می دهد بارهای ترافیکی بیشتری را آزمایش کنید. این به شما کمک می کند تست سرعت وب سایت را آزمایش کنید ، در عین حال چگونگی تأثیر بازدید بیشتر بر وب سایت شما را آزمایش می کند.

۷. Uptrends

uptrends

 

Uptrends یکی دیگر از ابزارهای رایگان تست سرعت وب سایت است. به شما امکان می دهد یک منطقه جغرافیایی ، مرورگر را انتخاب کنید و بین تست های تلفن همراه و دسک تاپ جابجا شوید.

درک نتایج ساده و آسان است زیرا نمره سرعت صفحه Google شما را نیز در خلاصه نشان می دهد. برای درک مشکلات عملکرد می توانید به پایین پیمایش کنید و منابع خود را شانه بزنید.

۸. Byte Check

bytecheck

 

Byte Check یکی دیگر از بررسی کننده های رایگان زمان پاسخگویی وب سایت است. این به طور خاص برای بررسی اندازه گیری TTFB (زمان برای اولین بایت) ساخته شده است ، یعنی زمانی که وب سایت شما برای تحویل اولین بایت داده به مرورگر کاربر طول می کشد. این یک روش بسیار موثر برای تست سرعت سرور میزبانی وردپرس شما است.

برای بررسی سرعت و عملکرد وب سایت خود می توانید از هر یک از ابزارهای ذکر شده در بالا استفاده کنید. با این حال ، به سادگی اجرای تست ها به شما کمک چندانی نخواهد کرد.

شما باید یاد بگیرید که چگونه این تست ها را به درستی اجرا کنید و از داده ها برای بهینه سازی وب سایت خود استفاده کنید.

چگونه می توان به طور مناسب تست سرعت وب سایت را اجرا کرد

اجرای تست های سرعت وب سایت تضمین شده نیست که دقیقاً عملکرد وب سایت شما را نشان می دهد.

می بینید که اینترنت مانند یک بزرگراه است. گاهی اوقات ترافیک یا ازدحام بیشتری وجود دارد که ممکن است سرعت شما را کم کند. در مواقع دیگر ، همه چیز روشن است و می توانید خیلی سریعتر از پس آن برآیید.

چندین عامل دیگر نیز وجود دارد که می تواند بر کیفیت و دقت نتایج شما تأثیر بگذارد. قبل از شروع تجزیه و تحلیل داده ها ، انجام این آزمایشات کاملاً مهم است.

همچنین بخوانید:   مقایسه G Suite و Office 365 - کدام یک بهتر است؟

بیایید ببینیم چگونه می توان تست سرعت وب سایت را به درستی انجام داد تا نتایج دقیق تری بدست آوریم.

۱. چند تست را اجرا کنید

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند در آزمون شما تأثیر بگذارد. حتی اگر اکثر ابزارهای تست سرعت وب سایت با سریعترین سرعت اینترنت از ابر استفاده می کنند ، هر تست نتایج کمی متفاوت را به شما نشان می دهد.

مهمترین تفاوتی که متوجه خواهید شد مدت زمان لازم برای بارگیری کامل صفحه وب است. ما برای بدست آوردن تصویر دقیق تر ، توصیه می کنیم حداقل 3 تست را انجام دهید.

multipletests

 

سپس می توانید یک نتیجه متوسط ​​بگیرید و با استفاده از آن تصمیم بگیرید که آیا وب سایت شما به بهبود نیاز دارد یا خیر.

۲. آزمون از مکان های مختلف جغرافیایی

اگر بیشتر مشتریان شما از آسیا به وب سایت شما مراجعه می کنند ، آزمایش سرعت وب سایت با استفاده از سرورهای مستقر در ایالات متحده آمریکا ایده آل نخواهد بود.

نتایج آزمون تجربه کاربری متفاوتی از آنچه کاربران واقعی شما هنگام بازدید از وب سایت شما احساس می کنند را به شما نشان می دهد.

geolocations

 

به همین دلیل شما باید از Google Analytics استفاده کنید تا ببینید کاربران شما از کجا می آیند. پس از آن ، از این اطلاعات برای انتخاب یک منطقه جغرافیایی برای آزمایشات خود استفاده کنید.

به عنوان مثال ، اگر یاد گرفته اید که بیشتر کاربران وب سایت شما از اروپا می آیند ، پس انتخاب یک سرور آزمایشی در آلمان نزدیکترین نتیجه را به شما می دهد.

اگر بازدیدکنندگان وب سایت شما از اقصی نقاط جهان هستند ، پس می توانید چندین آزمایش را انجام دهید تا بدانید که عملکرد وب سایت شما در مناطق مختلف چگونه متفاوت است.

۳. اطمینان حاصل کنید که ذخیره وب سایت شما روشن است

قبل از اجرای تست ها مطمئن شوید که حافظه پنهان وب سایت شما روشن است. به شما این امکان را می دهد که حافظه پنهان وب سایت و میزان موثر بودن آن را در بهبود عملکرد آزمایش کنید.

اکنون مسئله این است که برخی از راه حل های ذخیره فقط در هنگام درخواست کاربر از حافظه پنهان ذخیره می شوند. این به این معنی است که حافظه پنهان مدتی طول می کشد و ممکن است تا زمان اجرای آزمون منقضی شود.

به همین دلیل ما WP Rocket را توصیه می کنیم . این بهترین افزونه ذخیره وردپرس است که به شما امکان می دهد حافظه نهان وردپرس خود را با چند کلیک و بدون یادگیری موارد فنی راه اندازی کنید.

بهترین قسمت این است که به طور فعالانه حافظه پنهان وب سایت شما را ایجاد می کند ، که به طور قابل توجهی عملکرد وب سایت شما را بهبود می بخشد. برای جزئیات بیشتر به راهنمای ما در مورد نحوه تنظیم حافظه پنهان وردپرس با استفاده از WP Rocket مراجعه کنید.

۴. عملکرد Firewall / CDN سرویس وب سایت خود را بررسی کنید

در حالی که افزونه های ذخیره سازی وردپرس می توانند کارهای زیادی انجام دهند ، اما قطعاً محدودیت های خود را دارند. به عنوان مثال ، نمی تواند حملات DDOS و تلاش های بی رحمانه را مسدود کند. همچنین هیچ کاری در برابر spambots انجام نمی دهد ، این بدان معنی است که منابع سرور شما بسیار هدر می رود.

اینجا جایی است که شما به Sucuri نیاز دارید . این بهترین افزونه فایروال وردپرس است که با مسدود کردن درخواست های مخرب ، عملکرد سرور شما را بهبود می بخشد.

اکنون ، به طور معمول تمام پرونده های وب سایت شما از یک سرور ارائه می شوند. با افزودن سرویس CDN به وب سایت خود می توانید این مورد را بهبود ببخشید . ما توصیه می کنیم از MaxCDN (توسط StackPath) استفاده کنید ، که بهترین راه حل CDN برای مبتدیان است.

سرویس CDN به شما امکان می دهد از طریق شبکه ای از سرورهای پخش شده در سرتاسر جهان ، فایلهای وب سایت ثابت مانند تصاویر ، صفحه های سبک و اسکریپت ها را ارائه دهید. این باعث کاهش بار سرور در وب سایت شما ، بارگیری سریعتر آن و بهبود تجربه کاربر برای همه کاربران می شود.

روشن کردن سرویس CDN و فایروال باعث افزایش چشمگیر نتایج آزمون می شود.

درک نتایج تست سرعت وب سایت

مهمترین پارامتری که باید بررسی کنید زمان بارگیری وب سایت شماست.

loadtime

 

این پارامتری است که بیشترین تأثیر را روی کاربران شما می گذارد. اگر بارگیری وب سایت شما بیشتر طول می کشد ، در این صورت ممکن است کاربران تصمیم بگیرند دکمه برگشت را بزنند ، برداشت نامناسبی از نام تجاری شما داشته و وب سایت شما را با کیفیت پایین در نظر بگیرند.

اگر بارگیری وب سایت شما بیش از ۲ ثانیه طول می کشد ، به گزارشات تحقیق نگاه کنید. دریابید که بارگیری کدامیک از منابع بیشتر طول می کشد.

معمولاً اینها تصاویر ، صفحه های سبک ، اسکریپت های بارگیری شده از وب سایت های شخص ثالث ، جاسازی ویدیو و غیره هستند. شما می خواهید مطمئن شوید که این تصاویر از حافظه پنهان یا سرویس CDN شما ارائه می شوند.

combingthroughresults

 

همچنین می خواهید توجه داشته باشید که سرور شما برای پاسخگویی به هر درخواست چقدر زمان می برد و برای ارسال اولین بایت چه مدت زمان لازم است.

همچنین می خواهید مطمئن شوید که فشرده سازی مرورگر (که به آن فشرده سازی gzip نیز گفته می شود) کار می کند. این امر با فشرده سازی اندازه پرونده ها را بین سرور و مرورگر کاربر کاهش می دهد.

اگر صفحه شما دارای تصاویر و فیلم های زیادی است ، ممکن است بخواهید تکنیک های بارگیری موکول را که بارگذاری تنبل نیز نامیده می شود ، در نظر بگیرید . این کار باعث می شود وقتی کاربر به پایین پیمایش می شود ، محتوا بارگیری شود و فقط محتوای قابل مشاهده روی صفحه کاربر را بارگیری کند.

مثل همیشه ، شما قطعاً می خواهید مطمئن شوید که تصاویر شما با استفاده از یک ابزار فشرده سازی تصویر برای وب بهینه شده است .

دومین پارامتر مهمی که می خواهید آزمایش کنید TTFB (زمان برای بایت اول) است. اگر وب سرور شما به طور مداوم زمان کمتری را به بایت اول نشان می دهد ، ممکن است لازم باشد با شرکت میزبان وب خود صحبت کنید.

تمام شرکت های برتر میزبانی وردپرس مانند Bluehost ، SiteGround و WP Engine راه حل های ذخیره سازی خاص خود را دارند. روشن کردن راه حل ذخیره میزبان ممکن است به طور قابل توجهی نتایج TTFB را بهبود بخشد.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه یک تست سرعت وب سایت و بهترین ابزارها را برای اجرای تست های خود به درستی انجام دهید.

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً برای آموزش های ویدئویی وردپرس در کانال YouTube ما مشترک شوید . همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید .

آشکار سازی:ما در تیلو وب با پایبندی به اصول اخلاقی و اجتماعی به قانون کپی رایت احترام می گزاریم و اعلام می نماییم این مطلب از سایت
www.wpbeginner.com
برداشت و ترجمه شده است.با سپاس از توجه شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده