تفاوت بین پست ها و صفحات در وردپرس چیست

اغلب مبتدیان وردپرس بین پست ها و صفحات اشتباه می گیرند. به طور پیش فرض ، وردپرس دارای دو نوع محتوا است: پست ها و صفحات.

به عنوان یک مبتدی ، احتمالاً از خود می پرسید که تفاوت پست ها در مقابل صفحات چیست؟ به نظر می رسد که آنها در داشبورد وردپرس و همچنین وب سایت مشابه هستند.

خوانندگان غالباً از ما می پرسند: چرا به هر دو نیاز دارم؟ چه زمانی باید از پست ها استفاده کنم؟ چه زمانی باید از صفحات استفاده کنم؟

در این مقاله ، تفاوت پست ها در مقابل صفحات در وردپرس را توضیح خواهیم داد.

wordpresspostsvspages main 1

 

پست ها در وردپرس چیست؟

پست ها محتوای وبلاگ هستند که به ترتیب زمانی معکوس لیست شده اند (جدیدترین مطالب در بالا). پست های ذکر شده را در صفحه وبلاگ خود مشاهده خواهید کرد.

اگر از وردپرس به عنوان وبلاگ استفاده می کنید ، در نهایت از مطالب بیشتر محتوای وب سایت خود استفاده خواهید کرد.

می توانید پست های وردپرس خود را از فهرست “ارسال ها” در داشبورد خود اضافه و ویرایش کنید. در اینجا نحوه افزودن صفحه افزودن پست جدید وجود دارد.

wordpresspostnewscreen

 

به دلیل ترتیب معکوس آنها ، قرار است که پست های شما به موقع باشد. پست های قدیمی تر براساس ماه و سال بایگانی می شوند.

با پیر شدن پست ها ، کاربر مجبور است برای یافتن آنها بیشتر جستجو کند. شما می توانید پست های خود را بر اساس دسته ها و برچسب ها سازماندهی کنید .

wordpresspost tags categories

 

از آنجا که پست های وردپرس با در نظر گرفتن زمان و تاریخ منتشر می شوند ، از طریق منابع RSS به صورت همزمان ارسال می شوند . با این کار خوانندگان شما می توانند از طریق فیدهای RSS از جدیدترین به روزرسانی پست مطلع شوند.

وبلاگ نویسان می توانند از RSS استفاده کنند تا از طریق خدماتی مانند Constant Contact ، Aweber یا MailChimp ، ایمیل خود را پخش کنند . می توانید برای مشترکین خود یک خبرنامه روزانه و هفتگی ایجاد کنید .

ماهیت بسیار مناسب پست ها ، آن را بسیار اجتماعی می کند. شما می توانید از یکی از بسیاری از افزونه های اشتراک اجتماعی استفاده کنید تا به کاربران خود اجازه دهید پست های شما را در شبکه های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر ، LinkedIn ، Pinterest و غیره به اشتراک بگذارند

ارسال ها مکالمه را تشویق می کنند. آنها دارای یک ویژگی نظر داخلی هستند که به کاربران امکان می دهد در مورد یک موضوع خاص نظر دهند. به طور پیش فرض ، نظرات ، بازپرداخت ها و پیگیری ها فعال هستند.

wordpresspostcommentsoptions

 

برای خاموش کردن نظرات در مورد پست های قدیمی تر ، اگر می خواهید ، می توانید به قسمت تنظیمات »گفتگو بروید .

پست های وردپرس معمولاً دارای نام نویسنده و تاریخ انتشار / به روز شده هستند.

بهترین مثال برای یک پست وردپرس ممکن است همین مقاله باشد که اکنون می خوانید. به بالا بروید ، و می توانید دسته پست “راهنمای مبتدیان” را در بالای عنوان مقاله مشاهده کنید. در زیر عنوان ، آخرین تاریخ به روز شده ، نام نویسنده و دکمه های اشتراک اجتماعی وجود دارد.

 

بعد از محتوای مقاله اصلی ، بخش نظرات وجود دارد. معمولاً این موارد را نمی توانید در صفحه پیدا کنید.

حالا که دانستید پست چیست ، بیایید نگاهی به صفحات و تفاوت آنها بیندازیم.

صفحات در وردپرس چیست؟

صفحات از نوع ثابت “یکبار مصرف” مانند صفحه درباره شما ، خط مشی رازداری ، صفحه تماس و غیره هستند در حالی که پایگاه داده وردپرس تاریخ منتشر شده صفحه را ذخیره می کند ، صفحات موجودات بی انتهایی هستند.

به عنوان مثال ، صفحه مربوط به شما منقضی نمی شود. مطمئناً می توانید برگردید و به روزرسانی کنید ، اما به احتمال زیاد شما در مورد صفحه 2012 ، درباره صفحه 2013 و غیره اطلاعاتی نخواهید داشت زیرا هیچ زمان و تاریخی به صفحات متصل نیست ، به طور پیش فرض در خوراک های RSS شما موجود نیستند.

می توانید صفحات را در وردپرس از فهرست ‘Pages’ در داشبورد خود اضافه و ویرایش کنید. نحوه افزودن صفحه افزودن صفحه جدید به این صورت است:

wordpresspagenew

 

صفحات در بیشتر موارد به معنای اجتماعی بودن نیستند ، بنابراین شامل دکمه های اشتراک اجتماعی نیستند. به عنوان مثال ، احتمالاً نمی خواهید دیگران در بیشتر موارد صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی شما را توییت کنند.

به همین ترتیب ، صفحات نیز شامل نظرات نیستند. شما نمی خواهید کاربران در مورد صفحه تماس شما یا صفحه سلب مسئولیت قانونی خود نظر دهند. گزینه ای برای فعال کردن نظرات وجود دارد ، اما به طور پیش فرض برای صفحات وردپرس شما غیرفعال است.

comment options wordpress pages

 

برخلاف پست ها ، ماهیت صفحات طبق سلسله مراتب است. به عنوان مثال ، می توانید در یک صفحه زیرصفحه یا صفحه کودک داشته باشید. هنگام ویرایش یک صفحه ، می توانید با انتخاب یک صفحه والد از ویژگی های صفحه ، به راحتی یک صفحه را به زیر صفحه تبدیل کنید.

pageattributes wordpress

 

یک نمونه اصلی از این مورد در عمل ، صفحه طرح ما است . این ویژگی به شما امکان می دهد صفحات خود را با هم سازماندهی کنید ، و حتی یک الگوی سفارشی به آنها اختصاص دهید.

همچنین بخوانید:   چرا وردپرس رایگان است؟ هزینه ها چقدر است؟ Catch چیست؟

وردپرس به طور پیش فرض دارای یک ویژگی است که به شما امکان می دهد با استفاده از تم خود الگوهای صفحه سفارشی ایجاد کنید. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا در صورت لزوم ظاهر هر صفحه را سفارشی کنند.

در بیشتر مضامین ، پست و صفحات یکسان به نظر می رسند. اما وقتی از صفحه خود برای ایجاد یک صفحه فرود یا یک صفحه گالری استفاده می کنید ، ویژگی الگوهای صفحه سفارشی بسیار مفید است.

صفحات همچنین دارای این ویژگی قدیمی به نام “Order” هستند که به شما امکان می دهد ترتیب صفحات را با اختصاص مقدار عددی به آن تنظیم کنید. با این حال ، این ویژگی توسط افزونه هایی مانند Simple Page Ordering که به شما امکان می دهد ترتیب صفحات را بکشید و رها کنید ، گسترش می یابد.

صفحات وردپرس در مقابل پست ها (تفاوت های کلیدی)

به طور خلاصه ، موارد زیر تفاوت های اساسی بین پست ها و صفحات در وردپرس است.

  • ارسال ها به موقع در مقابل صفحات بی انتها هستند.
  • پستها در مقابل صفحات اجتماعی نیستند.
  • ارسال ها با استفاده از دسته ها و برچسب ها در مقابل صفحات مرتب می شوند و می توانند به صورت صفحات کودک و والدین سازماندهی شوند.
  • ارسال ها در خوراک RSS وجود دارد در مقابل صفحات نیستند.
  • ارسال ها دارای نویسنده و تاریخ انتشار هستند در حالی که صفحات ندارند.

اختلافاتی که در بالا ذکر کردیم ممکن است استثنا داشته باشد. برای افزایش عملکرد هر دو نوع محتوا می توانید از افزونه ها استفاده کنید.

با وجود این تفاوت ها ، شباهت هایی بین صفحات و پست ها در وردپرس وجود دارد.

اول ، هر دو برای انتشار محتوا استفاده می شوند. می توانید متن ، تصویر ، فرم و … را به هر دو پست و صفحه اضافه کنید. متا فیلد تصویر ویژه در هر دو صفحه و پست وجود دارد.

شما می توانید بدون استفاده از پست ها یا ویژگی های وبلاگ نویسی وردپرس ، وب سایتی ایجاد کنید. همچنین می توانید برای اخبار ، اطلاعیه ها و سایر مقالات خود یک وب سایت تجاری با صفحات و یک بخش وبلاگ جداگانه ایجاد کنید.

سوالات متداول

در زیر برخی از سوالات متداول در مورد پست ها در مقابل صفحات و نحوه استفاده صحیح از آنها در وردپرس از کاربران خود شنیده ایم.

۱. چند پست و / یا صفحه می توانم داشته باشم؟

می توانید هر تعداد پست و / یا صفحه مورد نظر خود را داشته باشید. تعداد پست ها یا صفحاتی که می توانند ایجاد کنند محدودیتی ندارد.

۲. آیا مزایای SEO به یکی یا دیگری وجود دارد؟

موتورهای جستجو دوست دارند محتوا مرتب شود. محتوای بی انتها از اهمیت بیشتری برخوردار است. با این وجود ، جدیدترین مطالب به موقع اولویت زیادی دارند.

به طور خلاصه ، ممکن است تفاوتی وجود داشته باشد ، اما به عنوان یک مبتدی ، نیازی به نگرانی در مورد آن ندارید. بر سازماندهی سایت خود برای کاربر تمرکز کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر ، به راهنمای کامل SEO WordPress ما برای مبتدیان مراجعه کنید.

۳. کدام صفحات را باید در وب سایت یا وبلاگ خود ایجاد کنم؟

این واقعاً بستگی به ساختن چه نوع وبلاگ یا وب سایتی دارد. با این حال ، ممکن است بخواهید لیست صفحات مهم ما را برای همه وب سایت ها مشاهده کنید.

۴- آیا می توانم پست ها را به صفحات و بالعکس تبدیل کنم؟

بسیاری از مبتدیان هنگامی که واقعاً می خواهند صفحاتی را ایجاد کنند ، به طور تصادفی به پست مطلب اضافه می کنند. به همین ترتیب ، ممکن است برخی از وبلاگ نویسان جدید پست های وبلاگ را به عنوان صفحه ذخیره کنند.

اگر تازه کار خود را شروع کرده اید ، می توانید با استفاده از پلاگین post type switcher به راحتی آن را برطرف کنید. برای جزئیات بیشتر به مقاله ما در مورد نحوه تغییر نوع پست در وردپرس مراجعه کنید .

۵-آیا به غیر از پست ها و صفحات ، سایر مطالب در وردپرس وجود دارد؟

بله وجود دارد با این حال ، این انواع دیگر محتوای پیش فرض شامل پیوست ها ، ویرایش ها و منوهای ناوبری است که به طور معمول مانند پست ها و صفحات استفاده نمی شوند.

وردپرس همچنین به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا انواع پست سفارشی خود را ایجاد کنند . این ویژگی توسط پلاگین ها برای ایجاد انواع محتوای اضافی در وردپرس استفاده می شود. به عنوان مثال ، اگر فروشگاه WooCommerce را اداره می کنید ، نوع ارسال “محصولات” را در قسمت مدیریت وردپرس خود مشاهده خواهید کرد.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تفاوت بین صفحات و پست ها در وردپرس و نحوه استفاده از آنها را یاد بگیرید.

آشکار سازی:ما در تیلو وب با پایبندی به اصول اخلاقی و اجتماعی به قانون کپی رایت احترام می گزاریم و اعلام می نماییم این مطلب از سایت
www.wpbeginner.com
برداشت و ترجمه شده است.با سپاس از توجه شما.

یوتیوب ما : TILOWEB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده