راهنمای مبتدیان برای جلوگیری از خراش محتوا یا همان سرقت مطالب وبلاگ در وردپرس

آیا به دنبال راهی برای جلوگیری از سرقت مطالب وبلاگ وردپرس توسط هرزنامه نویسان و کلاهبرداران هستید؟

بسیار ناامیدکننده است که یک مالک وب سایت مشاهده کنید شخصی محتوای شما را بدون اجازه می دزدد ، از آن درآمد کسب می کند ، از شما در گوگل پیشی می گیرد و مخاطب شما را می دزدد.

در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که محتوای وبلاگ چیست ، چگونه می توانید خراش محتوا را کاهش داده و از آن جلوگیری کنید ، و حتی اینکه چگونه می توانید از خراش مطالب برای منافع خود استفاده کنید.

prevent content scrapers

 

خراش مطالب وبلاگ چیست؟

خراش مطالب وبلاگ زمانی است که مطالب از منابع متعددی گرفته شده و در سایت دیگری بازنشر می شوند. معمولاً این کار به صورت خودکار از طریق خوراک RSS وبلاگ شما انجام می شود .

اسکن مطالب اکنون بسیار آسان است به طوری که هر کسی می تواند یک سایت وردپرسی راه اندازی کند ، یک موضوع رایگان یا تجاری قرار دهد و چند افزونه نصب کند که از طریق وبلاگ های انتخاب شده محتوا را از بین می برد.

چرا اسکرابرهای محتوا محتوای من را می دزدند؟

برخی از کاربران ما از ما سال کرده اند که چرا آنها محتوای من را می دزدند؟ پاسخ ساده این است که شما عالی هستید. حقیقت این است که این خراش دهنده های محتوا انگیزه های مخفی دارند. در زیر فقط چند دلیل وجود دارد که چرا کسی محتوای شما را می تراشد:

  • کمیسیون شرکت های وابسته – برخی از بازاریابان شرکت های وابسته کثیف در آنجا وجود دارند که فقط می خواهند با بهره گیری از سیستم ، چند دلار اضافی بدست آورند. آنها از محتوای شما و دیگران استفاده می کنند تا از طریق موتور جستجو به سایت خود مراجعه کنند. این سایتها معمولاً به سمت مکان خاصی هدایت می شوند ، بنابراین محصولات مرتبطی دارند که در حال تبلیغ هستند.
  • تولید سرب – غالباً ما شاهد وکلا و معاملات ملکی هستیم که این کار را انجام می دهند. آنها می خواهند در جوامع کوچک خود مانند رهبران صنعت به نظر برسند. آنها پهنای باند لازم برای تولید محتوای با کیفیت را ندارند ، بنابراین آنها بیرون می روند و محتوا را از منابع دیگر می تراشند. گاهی اوقات ، آنها حتی از این موضوع آگاهی ندارند زیرا ماهیانه 30 دلار برای افزودن محتوا و کمک به آنها در به دست آوردن SEO بهتر ، مقداری پول عقب می پردازند. ما در گذشته با تعداد زیادی از اینها روبرو شده ایم.
  • درآمد تبلیغات – برخی از افراد فقط می خواهند “مرکز” دانش ایجاد کنند. یک فروشگاه واحد برای کاربران در یک مکان خاص. غالباً متوجه می شویم که محتوای سایت ما از بین می رود. سوهان همیشه پاسخ می دهد ، من این کار را به نفع جامعه انجام می دادم. به جز اینکه سایت با تبلیغات گچ شده است.

این فقط چند دلیل است که باعث می شود شخصی محتوای شما را بدزدد.

چگونه می توان اسکرابرهای محتوا را گرفت؟

گرفتن اسکرابر محتوا کاری خسته کننده است و می تواند زمان زیادی را به خود اختصاص دهد. چند روش برای دستیابی به اسکرابر محتوا است.

با عناوین پست خود در Google جستجو کنید

بله که به نظر می رسد دردناک است. این روش احتمالاً ارزش آن را ندارد خصوصاً اگر در مورد یک موضوع بسیار محبوب می نویسید.

پیگیری

اگر شما اضافه کردن لینک های داخلی در پست های خود را، به شما اطلاع خواهد بک اگر یک سایت دزد مطالب خود را. این روش تقریباً خراشنده به شما می گوید که آنها محتوای شما را از بین می برند.

اگر از Akismet استفاده می کنید ، بسیاری از این پیگیری ها در پوشه SPAM نشان داده می شوند. باز هم ، این تنها در صورتی جواب می دهد که پیوندهای داخلی در پست های خود داشته باشید.

Ahrefs

اگر به ابزاری برای جستجوگرها مانند Ahrefs دسترسی دارید ، می توانید پیوندهای پشتیبان خود را کنترل کرده و مراقب محتوای سرقتی باشید.

نحوه برخورد با اسکنرهای محتوا

رویکردهای کمی وجود دارد که مردم در هنگام برخورد با اسکنرهای محتوا در پیش می گیرند: رویکرد هیچ کاری نکن ، رویکرد پایین بیا یا از آنها استفاده کن.

بیایید نگاهی به هر یک بیندازیم.

رویکرد هیچ کاری انجام ندهید

این ساده ترین رویکردی است که می توانید انتخاب کنید. معمولاً مشهورترین وبلاگ نویسان این توصیه را می کنند زیرا زمان زیادی برای مبارزه با تراشنده ها لازم است.

اکنون واضح است که اگر وبلاگ شناخته شده ای مانند Smashing Magazine ، CSS-Tricks ، Problogger یا دیگران باشد ، دیگر لازم نیست نگران این موضوع باشند. آنها از نظر گوگل سایت های معتبری هستند.

با این حال ، ما برخی از سایت های خوب را می شناسیم که به عنوان خراش پرچم گذاری شده اند زیرا گوگل فکر می کند که اسکرابرهای آنها محتوای اصلی است. بنابراین این روش از نظر ما همیشه بهترین نیست.

رویکرد را پایین بیاورید

این دقیقاً عکس “رویکرد هیچ کاری انجام ندهید” است. در این روش ، شما به سادگی با scraper تماس گرفته و از آنها می خواهید که مطالب را پایین بیاورند.

اگر آنها از این کار امتناع ورزند یا به سادگی به درخواست های شما پاسخ ندهند ، در این صورت شما یک DMCA (قانون حق نسخه برداری هزاره دیجیتال) را به میزبان آنها ارائه می دهید.

طبق تجربه ما ، اکثر وب سایت های خراشنده فرم تماس در دسترس ندارند. اگر چنین کردند ، پس از آن استفاده کنید. اگر فرم تماس ندارند ، پس باید Whois Lookup را انجام دهید.

whois

 

می توانید اطلاعات تماس را در مخاطب اداری مشاهده کنید. معمولاً تماس اداری و فنی یکسان است.

همچنین ثبت کننده دامنه را نشان می دهد. اکثر شرکت های معروف میزبانی وب و ثبت کننده های دامنه دارای فرم یا ایمیل DMCA هستند. می بینید که این شخص خاص به دلیل سرورهای نامشان در HostGator است. HostGator فرم شکایات DMCA را دارد .

اگر سرور نام چیزی شبیه ns1.theirdomain.com باشد ، باید با جستجوی معکوس IP و جستجوی IP ها ، عمق بیشتری پیدا کنید.

همچنین بخوانید:   سازندگان MemberPress بیش از 1 میلیارد دلار درآمد کسب کرده اند

همچنین می توانید از سرویس شخص ثالث برای DMCA.com برای حذف استفاده کنید.

جف استار در مقاله خود پیشنهاد می کند که شما باید از IP شخص بد شخص جلوگیری کنید. برای دسترسی به آدرس IP خود به سیاهههای مربوط خود دسترسی پیدا کرده و سپس با پرونده ای مانند این در ریشه پرونده .htaccess خود را مسدود کنید:

۱
Deny from 123.456.789

همچنین می توانید با انجام چنین کارهایی آنها را به سمت خوراک ساختگی هدایت کنید:

۱
۲
RewriteCond %{REMOTE_ADDR} 123\.456\.789\.
RewriteRule .* http://dummyfeed.com/feed [R,L]

همانطور که جف پیشنهاد می کند در اینجا می توانید واقعاً خلاق باشید. آنها را به فیدهای متنی بزرگ و کامل با Lorem Ipsum ارسال کنید. می توانید چند تصویر نفرت انگیز از چیزهای بد برای آنها ارسال کنید. شما همچنین می توانید آنها را بلافاصله به سرور خود بفرستید و باعث ایجاد یک حلقه نامحدود شود که سایت آنها را خراب کند.

آخرین رویکردی که ما اتخاذ می کنیم ، استفاده از آنها است.

چگونه از خراشنده های محتوا استفاده کنیم

این رویکرد ما در برخورد با اسکنرهای محتوا است و کاملاً خوب به دست می آید. این به SEO ما کمک می کند و همچنین به ما کمک می کند سود بیشتری بدست آوریم.

اکثر اسکرابرها از RSS Feed شما برای سرقت مطالب شما استفاده می کنند. بنابراین اینها برخی از کارهایی است که می توانید انجام دهید:

  • پیوند داخلی – شما باید پستهای وبلاگ خود را بسیار بهم پیوند دهید. هنگامی که در مقاله خود پیوندهای داخلی دارید ، به شما کمک می کند تا بازدید از صفحه را افزایش داده و نرخ پرش را در سایت خود کاهش دهید . ثانیا ، این امر باعث می شود افرادی که محتوای شما را می دزدند بک لینک می دهد. سرانجام ، به شما امکان می دهد مخاطبان آنها را بدزدید. اگر یک وبلاگ نویس با استعداد هستید ، هنر پیوند داخلی را درک می کنید. شما باید پیوندهای خود را روی کلمات کلیدی جالب قرار دهید. استفاده از آن را برای کاربر وسوسه انگیز کنید. اگر این کار را انجام دهید ، مخاطبان سوهان نیز روی آن کلیک می کنند. دقیقاً به همین ترتیب ، شما یک بازدید کننده از سایت آنها گرفتید و آنها را به همان ابتدا برگردانید.
  • کلیدواژه های پیوند خودکار با پیوندهای وابسته – افزونه های کمی مانند ThirstyAffiliates وجود دارد که به طور خودکار کلمات کلیدی اختصاص داده شده را با لینک های وابسته جایگزین می کند ،
  • با RSS Footer خلاق شوید – می توانید از افزونه All in One SEO برای افزودن موارد سفارشی به RSS Footer استفاده کنید. تقریباً هر چیزی که بخواهید می توانید در اینجا اضافه کنید. ما برخی از افراد را می شناسیم که دوست دارند محصولات خود را به خوانندگان RSS خود معرفی کنند. بنرها را اضافه می کنند. حدس بزنید ، حالا این آگهی ها در وب سایت این سوهان نیز ظاهر می شوند. در مورد ما ، ما همیشه در اخبار RSS خود در پایین پست های خود کمی سلب مسئولیت می کنیم. با این کار ، ما از مقاله scraper به مقاله اصلی پیوند می خوریم که به Google و سایر موتورهای جستجو اجازه می دهد از اقتدار ما مطلع شوند. همچنین به کاربران آنها این امکان را می دهد که سایت محتوای ما را بدزدند ..

برای راهنمایی و ایده های بیشتر ، راهنمای ما را در مورد چگونگی کنترل پاورقی خوراک RSS خود در وردپرس بررسی کنید .

چگونه می توانید خراش وبلاگ وردپرس را کاهش داده و از آن جلوگیری کنید

با در نظر گرفتن این که شما رویه ما در مورد پیوندهای داخلی بسیار زیاد است ، افزودن پیوندهای وابسته ، آگهی های RSS و این احتمال وجود دارد که شما خراش مطالب را به میزان کافی کاهش دهید. اگر به پیشنهاد جف استار مبنی بر هدایت خراشنده های محتوا توجه کنید ، این خراش ها نیز متوقف می شود. گذشته از آنچه در بالا به اشتراک گذاشته ایم ، چند ترفند دیگر نیز وجود دارد که می توانید استفاده کنید.

کامل در برابر خوراک RSS خلاصه

در جامعه وبلاگ نویسی بحث شده است که آیا باید RSS کامل یا خوراک RSS خلاصه داشته باشید. ما در مورد آن بحث به جزئیات زیادی نمی پردازیم ، با این حال یکی از نکات مثبت داشتن خلاصه فقط خوراک RSS این است که شما از خراش دادن محتوا جلوگیری می کنید.

با رفتن به پنل مدیریت وردپرس و رفتن به بخش Settings »Reading می توانید تنظیمات را تغییر دهید . سپس تنظیمات مربوط به هر مقاله را در یک نمایش فید تغییر دهید: خلاصه.

Spam پیگیری

Trackbacks و Pingbacks قطعاً کاربردهای بسیار خوبی داشتند ، اما اکنون آنها بطور مداوم مورد سو استفاده قرار می گیرند.

غالباً مضامین پیگیری و بازخورد زیر یا در میان نظرات را نشان می دهند. این به اسپمر انگیزه ای می دهد تا سایت شما را خراشیده و نظرات خود را ارسال کند. اگر به اشتباه آن را تأیید کنید ، پس از آن از سایت شما بک لینک می گیرند و از آنها نام می برند. در اینجا چگونگی غیرفعال کردن پیگیریها در همه پستهای بعدی وجود دارد .

در اینجا مقاله ای ارائه شده است که به شما نشان می دهد چگونه می توانید پیگیری ها و پینگ ها را در پست های موجود وردپرس نیز غیرفعال کنید .

آیا خراش مطالب همیشه خوب است؟

میتونه باشه. اگر دیدید که از سایت اسکرابر درآمد کسب می کنید ، مطمئن باشید که می تواند باشد. اگر بازدید زیادی از سایت scraper مشاهده می کنید ، ممکن است باشد.

در اکثر موارد اینگونه نیست. شما همیشه باید سعی کنید مطالب خود را حذف کنید. اما خواهید فهمید که وبلاگ شما بزرگتر می شود ، پیگیری کلیه خراشندگان محتوا تقریباً غیرممکن است. ما هنوز شکایات DMCA را ارسال می کنیم ، با این حال می دانیم که تعداد زیادی سایت دیگر وجود دارد که محتوای ما را می دزدند که ما فقط نمی توانیم از پس آنها برآییم.

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد از قراضه مطالب وبلاگ در وردپرس جلوگیری کنید

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً برای آموزش های ویدئویی وردپرس در کانال YouTube ما مشترک شوید . همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید .

منابع:

Beginner’s Guide to Preventing Blog Content Scraping in WordPress

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده