چگونه می توان خطای تغییر بیش از حد مسیرها را در وردپرس برطرف کرد

آیا می خواهید مسئله ‘Error Too Many Redirects’ یا همان تغییر بیش از حد مسیر را در وب سایت وردپرس خود برطرف کنید؟

این یک خطای رایج در وردپرس است که ممکن است توسط یک افزونه یا تنظیمات نادرست ایجاد شود. با این وجود ، کاربران در وب سایت های وردپرسی خود قفل می شوند و این امر خصوصاً مشکل ساز است.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه مسئله “Error too too redirects” را در وردپرس برطرف کنید. ما همچنین نحوه بازیابی دسترسی به وب سایت شما و عیب یابی خطا را شرح خواهیم داد.

errortoomanyredirects og

چه عواملی باعث ایجاد خطای بیش از حد تغییر مسیر در وردپرس می شود؟

“خطای بیش از حد تغییر مسیرها” ناشی از یک مسئله تغییر مسیر در وردپرس با پیکربندی اشتباه است.

همانطور که می دانید وردپرس از ویژگی ساختار URL مناسب SEO استفاده می کند که از عملکرد هدایت استفاده می کند.

به همین ترتیب ، بسیاری از افزونه های محبوب وردپرس از این ویژگی برای تنظیم هدایت های موقت ، ۳۰۱ تغییر مسیر دائمی و رفع خطاهای ۴۰۴ استفاده می کنند .

اگر از یک افزونه برای رفع مشکل محتوای ناامن SSL یا یک افزونه ذخیره وردپرس استفاده می کنید ، ممکن است این موارد نیز روی هدایت ها تأثیر بگذارند و باعث این خطا شوند.

chrome error too many redirects 1

با این حال ، این خطا به شما نمی گوید که چه چیزی باعث ایجاد درگیری و اجبار حلقه تغییر مسیر در وردپرس شده است.

این خطا است که در Firefox با پیام “صفحه به درستی هدایت نمی شود” ظاهر می شود.

firefox not redirecting correctly

با این اوصاف ، بیایید نگاهی به چگونگی رفع خطای بسیاری از موارد تغییر مسیر در وردپرس بیندازیم.

ما شما را از طریق عیب یابی گام به گام ، دسترسی به سایت وردپرس و رفع مجدد خطا راهنمایی خواهیم کرد.

۱. کوکی ها و حافظه پنهان مرورگر را پاک کنید

کوکی های مرورگر وب شما دلیل اصلی این خطا است. با استفاده از یک مرورگر وب دیگر مانند Firefox ، Safari ، Opera ، Microsoft Edge و غیره به وب سایت خود دسترسی پیدا کنید.

اگر می توانید با استفاده از یک مرورگر دیگر به طور معمول به وب سایت خود دسترسی پیدا کنید ، پس باید کوکی ها و حافظه پنهان مرورگر را در مرورگر معمولی خود پاک کنید.

chromeclearcookiescache

ما یک راهنمای دقیق در مورد نحوه پاک کردن حافظه پنهان مرورگر در همه مرورگرهای اصلی داریم که به شما در انجام این کار کمک می کند.

از طرف دیگر ، اگر با تغییر مرورگر مشکلی برطرف نشود ، می توانید به مرحله بعدی بروید.

۲. تمام افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید

شایع ترین علت حلقه های تغییر مسیر وردپرس یا مسئله “تغییر مسیرهای زیاد” تضاد افزونه است. افزونه ای که سعی در راه اندازی تغییر مسیر دارد به گونه ای که با تغییر مسیرهای پیش فرض وردپرس مغایرت داشته باشد ، منجر به ایجاد این خطا می شود.

برای رفع این مشکل ، باید تمام افزونه های وردپرس را در وب سایت خود غیرفعال کنید. اکنون ، به طور معمول می توانید به صفحه Plugins »All Plugins در داخل قسمت مدیریت WordPress بروید و پلاگین ها را از آنجا غیرفعال کنید.

deactivateallplugins

با این حال ، فرض می کنیم که به دلیل خطای تغییر مسیر ممکن است نتوانید به قسمت مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کنید.

در این صورت ، باید پلاگین های وردپرس را با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP یا برنامه File Manager در صفحه کنترل میزبانی وردپرس خود غیرفعال کنید .

به سادگی با استفاده از سرویس گیرنده FTP به وب سایت خود متصل شوید و به پوشه / wp-content / بروید.

renamepluginsfolder 1

در آنجا پوشه افزونه ها را پیدا می کنید که باید نام آن را به ‘plugins.deactivate’ تغییر دهید تا افزونه های وردپرس غیرفعال شود.

plugindeactivatefolder

اساساً ، وردپرس به دنبال پوشه ای به نام پلاگین برای بارگذاری پرونده های پلاگین است. هنگامی که پوشه را پیدا نمی کند ، به طور خودکار افزونه های فعال در پایگاه داده را غیرفعال می کند.

اکنون می توانید از وب سایت وردپرس خود بازدید کنید . اگر اکنون می توانید به قسمت مدیریت وردپرس خود وارد شوید ، این بدان معنی است که یکی از افزونه ها باعث خطا شده است.

برای اینکه بفهمید کدام پلاگین مقصر است ، باید به برنامه FTP Client یا File Manager برگردید و پلاگین های خود را تغییر نام دهید. پوشه را غیرفعال کنید و به “پلاگین ها” بروید.

پس از آن ، به قسمت مدیریت WordPress وب سایت خود بروید و به صفحه Plugins »All Plugins بروید . از اینجا می توانید افزونه های خود را یکی یکی فعال کرده و سپس به وب سایت خود مراجعه کنید تا ببینید آیا می توانید خطا را بازتولید کنید.

هنگامی که افزونه ایجاد کننده خطا را پیدا کردید ، می توانید جایگزینی برای آن پلاگین پیدا کنید یا موضوع را به تالار گفتمان پشتیبانی پلاگین گزارش دهید.

۳. URL های وردپرس را برطرف کنید

یکی دیگر از دلایل عمده این خطا ، پیکربندی نادرست در تنظیمات URL وردپرس است. به طور معمول ، می توانید این گزینه ها را در بخش تنظیمات » صفحه عمومی مشاهده کنید .

wpurlsettings

برای اکثر وب سایت ها ، URL ها در قسمت آدرس وردپرس و آدرس سایت باید یکسان باشند. با این حال ، ممکن است برخی از کاربران در یک URL از www و در آدرس دیگر از URL غیر www استفاده کنند.

از آنجا که ممکن است به قسمت مدیریت وردپرس دسترسی نداشته باشید ، ممکن است لازم باشد URL های وردپرس را با استفاده از سرویس گیرنده FTP یا برنامه File Manager اصلاح کنید.

به سادگی با استفاده از سرویس گیرنده FTP به سایت وردپرس خود متصل شوید و به / wp-content / themes / your-theme-folder / بروید.

editfunctionsfile

از اینجا باید فایل functions.php را پیدا کرده و با استفاده از یک ویرایشگر متن ساده مانند Notepad یا TextEdit آن را ویرایش کنید.

بعد ، باید کد زیر را در پایین اضافه کنید:

update_option( 'siteurl', 'https://example.com' );
update_option( 'home', 'https://example.com' );

 

همچنین بخوانید:   50 رایج ترین خطا های وردپرس و نحوه رفع آنها

فراموش نکنید که https://example.com را با URL های سایت خود جایگزین کنید. اکنون می توانید تغییرات خود را ذخیره کرده و پرونده را به وب سایت خود بارگذاری کنید.

پس از آن ، می توانید از وب سایت خود بازدید کنید تا ببینید آیا این خطا را برطرف می کند.

برای روش های بیشتر ، به آموزش ما در مورد نحوه تغییر آسان URL های وردپرس مراجعه کنید .

۴. بازنشانی فایل .htaccess وردپرس

پرونده .htaccess یک فایل خاص است که توسط سرور وب سایت برای مدیریت تغییر مسیرها و سایر تنظیمات سرور استفاده می شود. وردپرس همچنین از این پرونده برای URL های دوستانه SEO و سایر هدایت ها استفاده می کند.

گاهی اوقات افزونه های وردپرس ممکن است تغییراتی در پرونده .htaccess وب سایت شما ایجاد کنند که ممکن است باعث ایجاد این خطا شود. همچنین ممکن است که با غیرفعال کردن یک افزونه تغییرات ایجاد شده در پرونده .htaccess شما حذف نشود.

در این صورت ، شما باید فایل .htaccess وردپرس خود را به صورت دستی تنظیم کنید.

باز هم ، شما باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP یا برنامه File Manager در داشبورد میزبانی خود به وب سایت خود دسترسی پیدا کنید. پس از اتصال ، فایل .htaccess را در پوشه اصلی وب سایت خود مشاهده خواهید کرد.

htaccessfileftp

توجه: اگر نمی توانید فایل .htaccess خود را پیدا کنید ، راهنمای ما را در مورد نحوه یافتن پرونده .htaccess در وردپرس مشاهده کنید .

ابتدا باید یک نسخه از پرونده .htaccess را به عنوان پشتیبان در رایانه بارگیری کنید.

پس از آن ، می توانید پیش بروید و پرونده را از وب سایت خود حذف کنید. اکنون می توانید از وبلاگ وردپرس خود بازدید کنید و اگر همه چیز به طور طبیعی کار می کند ، این بدان معنی است که فایل .htaccess شما باعث خطای تغییر مسیر شده است.

اکنون ، از آنجا که ما پرونده .htaccess را حذف کردیم ، شما باید آن را دوباره ایجاد کنید. به طور معمول ، وب سایت وردپرس شما می تواند این کار را به تنهایی انجام دهد اما برای اطمینان از اینکه می توانید به صفحه تنظیمات »پیوندهای ثابت بروید و بر روی دکمه” ذخیره تغییرات “در پایین کلیک کنید.

regenerate permalinks

۵. جلوگیری از خطا در هدایت بیش از حد در وردپرس

امیدوارم که مراحل ذکر شده بتواند مشکل تغییر مسیر وب سایت شما را برطرف کند. اگر آنها مشکلی را برطرف نکردند ، ممکن است لازم باشد با شرکت میزبان وردپرس خود صحبت کنید تا مطمئن شوید به دلیل مشکل سرور نیست.

هنگامی که آنها این مشکل را در سایت شما برطرف کردند ، باید بدانید که چه چیزی این مسئله را ایجاد کرده است.

اگر افزونه بود ، باید موضوع را به تالار گفتمان پشتیبانی پلاگین گزارش دهید.  با این حال ، اگر قادر به دریافت راهنما نیستید ، همیشه می توانید یک پلاگین جایگزین پیدا کنید که همان کار را انجام دهد.

اگر این خطا به دلیل اشتباه در پیکربندی سایت وردپرس ایجاد شده باشد ، می توانید آن را یادداشت کرده و از تنظیم صحیح تنظیمات سایت خود اطمینان حاصل کنید.

برای نکات بیشتر ، به آموزش دقیق ما در مورد چگونگی عیب یابی مسائل وردپرس به صورت خودکار مانند یک نرم افزار کلی وردپرس مراجعه کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا خطای بسیاری از موارد تغییر مسیر در وب سایت خود را برطرف کنید. همچنین ممکن است بخواهید  راهنمای نهایی خطاهای رایج وردپرس و نحوه رفع آنها را نشانه گذاری کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً برای آموزش های ویدئویی وردپرس در کانال YouTube ما مشترک شوید . همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید .

منابع:

How to Fix Error Too Many Redirects Issue in WordPress

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده