دسته ها در مقابل برچسب ها – بهترین روشهای جستجوگرها برای مرتب سازی محتوای شما

خوانندگان غالباً از ما می پرسند چه چیزی برای سئو بهتر است: دسته بندی در مقابل برچسب؟

شاید مطمئن نباشید که دسته ها و برچسب های وردپرس در واقع چه مواردی هستند و تفاوت آنها با یکدیگر متفاوت است. دانستن این مسئله می تواند به شما در استفاده صحیح از آنها کمک کند.

در این مقاله ، ما تفاوت بین دسته بندی ها و برچسب ها برای سازماندهی محتوای شما و نحوه تأثیر آنها بر رتبه بندی SEO را توضیح خواهیم داد.

categoriesvstags og

 

چه تفاوتی بین دسته ها و برچسب ها وجود دارد؟

دسته ها برای گروه بندی گسترده پست های شما در نظر گرفته شده اند. این موارد را به عنوان موضوعات کلی یا فهرست مطالب سایت وردپرس خود در نظر بگیرید . دسته ها سلسله مراتبی هستند و این بدان معناست که شما می توانید زیر مجموعه هایی ایجاد کنید.

برچسب ها برای توصیف جزئیات خاص پست های شما هستند. اینها را به عنوان کلمات نمایه سایت خود در نظر بگیرید. آنها به شما امکان می دهند مطالب خود را به صورت میکرو دسته بندی کنید. برچسب ها سلسله مراتبی نیستند.

به عنوان مثال ، این پست وبلاگ در تیلو وب در گروه ما “راهنمای مبتدیان” است. با مراجعه به Blog »راهنمای مبتدیان در منوی پیمایش ما می توانید همه پست های این گروه را مشاهده کنید .

این پست دارای برچسب ها است: دسته ها ، دسته ها در مقابل برچسب ها ، طبقه بندی سفارشی ، جستجوگرها ، بهترین روش های جستجوگرها ، مرتب سازی محتوای شما و برچسب ها.

این برچسب ها را در هیچ کجای مقاله ما مشاهده نخواهید کرد. با این حال ، آنها به کاربران کمک می کنند تا این مقاله را در جستجوی مرتبط در وبلاگ ما پیدا کنند.

یکی از بزرگترین تفاوت ها بین برچسب ها و دسته ها این است که تمام پست های وردپرس باید تحت یک دسته بندی ثبت شوند ، اما نیازی به برچسب نیست.

اگر به پست خود دسته بندی ندهید ، وردپرس به طور خودکار آن را به دسته پیش فرض اختصاص می دهد. این “دسته بندی نشده” نامیده می شود ، اما تغییر نام دسته بندی “دسته بندی نشده” به چیزی مانند “دیگر” یا “متفرقه” اغلب مفید است .

توجه: به صورت پیش فرض فقط پست های وبلاگ دارای دسته و برچسب در وردپرس هستند. با این حال ، می توانید دسته ها و برچسب ها را با استفاده از یک افزونه به صفحات وردپرس خود اضافه کنید .

چگونه می توانید دسته ها و برچسب ها را در وردپرس اضافه کنید؟

هنگام ایجاد یا ویرایش پست می توانید دسته ها و برچسب ها را در وردپرس اضافه کنید. آنها را در سمت راست در زیر تنظیمات “سند” پیدا خواهید کرد.

adding categories tags

 

برای افزودن دسته ها و برچسب های جدید می توانید به بخش « ارسال ها» دسته ها و ارسال ها »برچسب ها نیز بروید .

برای اطلاعات بیشتر در مورد روند افزودن دسته ها و برچسب ها ، توضیحات ما را در مورد دسته بندی چیست بررسی کنید؟ و برچسب چیست؟ برای کمک و راهنمایی

چند دسته وردپرس باید داشته باشید؟

تعداد خاصی از دسته ها که باید داشته باشید وجود ندارد. در بیشتر موارد ، شما می خواهید چیزی بین 5 تا 10 داشته باشید تا بتوانید پست های خود را به درستی دسته بندی کنید و مرور سایت خود را آسان کنید.

دسته بندی ها شامل گروه بزرگی از پست ها هستند. برای تقسیم پست های خود به گروه های کوچکتر می توانید از زیر مجموعه ها و برچسب ها استفاده کنید.

اگر به تازگی وبلاگی راه اندازی کرده اید ، پس نگران تلاش برای تهیه لیست کاملی از دسته ها نباشید. فقط 3 تا 5 دسته گسترده را انتخاب کنید و با گذشت زمان موارد بیشتری را اضافه کنید.

آیا باید از زیر مجموعه ها استفاده کنم؟

شما نیازی به استفاده از زیر مجموعه ها ندارید ، و بسیاری از وبلاگ های بزرگ (از جمله تیلووب) استفاده نمی کنند. با این حال ، اگر دسته بزرگی با تعداد زیادی پست داشته باشید که می توانند در بخش های کوچکتر گروه بندی شوند ، زیرمجموعه ها مفید هستند.

به عنوان مثال ، شما ممکن است یک دسته “دستور العمل” داشته باشید که حاوی تعداد بیشتری از دستور العمل های بدون گلوتن است.

همچنین بخوانید:   چگونه می توان بلاگ نویسان مهمان را به طور موثر در وردپرس جذب و مدیریت کرد

posts in category recipes

 

می توانید این پست ها را در زیر گروه خود قرار دهید ، بنابراین یافتن آنها برای خوانندگان آسان است. شما یک دسته کودک جدید برای “دستور العمل ها” به نام “بدون گلوتن” ایجاد می کنید و این پست ها را به آن دسته منتقل می کنید.

استفاده از دسته ها در URL های پست های شما

برخی از سایت ها از نام دسته در لینک های ثابت (URL های ارسال) استفاده می کنند ، که می توانید در تنظیمات »پیوندهای ثابت تنظیم کنید .

permalink structure with category included

 

اگر این مورد در سایت شما وجود داشته باشد ، در ابتدا پست شما دارای URL مانند این خواهد بود:
… / دستور العمل ها / کلوچه های بدون گلوتن /

پس از انتقال پست به یک گروه کودک ، این یک URL جدید خواهد داشت:
… / دستور العمل ها / گلوتن بدون پنیر گلوتن / پنکیک /

به طور معمول ، وردپرس سعی می کند URL قدیمی را به آدرس جدید هدایت کند. قطعاً ارزش بررسی اینکه پیوندهای شما هنوز در حال کار هستند است. در صورت لزوم ، می توانید از URL قدیمی به آدرس جدید 301 تغییر مسیر دهید .

گزینه دیگر نگه داشتن پست در دسته والدین و همچنین اختصاص آن به دسته کودک است ، اما این می تواند اشکالاتی داشته باشد.

اگرچه ، وب سایت تیلو وب دارای دسته هایی در URL است ، ما همیشه به کاربران توصیه می کنیم از ساختار URL کوتاهتری استفاده کنند که فقط حاوی “نام پست” باشد.

با این کار حداکثر انعطاف پذیری در سازماندهی مجدد محتوا بدون نگرانی در مورد راه اندازی هدایت مجدد به شما می رسد.

آیا می توانم یک پست را به چندین دسته اختصاص دهم؟

وردپرس به شما امکان می دهد یک پست را در چندین دسته قرار دهید. این می تواند چندین دسته والدین یا یک دسته والدین به علاوه یک زیر مجموعه یا زیر مجموعه باشد.

داشتن چندین دسته به نفع SEO شما نخواهد بود. فقط درصورتيكه پستها براي خوانندگانتان بيشترين معنا را داشته باشد ، بايد پستها را به چند دسته اختصاص دهيد.

این احتمال وجود دارد که داشتن پست شما در چندین دسته به دلیل محتوای تکراری باعث ایجاد برخی از مشکلات SEO شود.

اگر از چندین دسته استفاده می کنید ، سعی کنید از قرار دادن یک پست در دو یا چند دسته اصلی (والدین) خودداری کنید. هر پست باید در یک گروه اصلی قرار بگیرد.

آیا محدودیت تعداد برچسب های یک پست وجود دارد؟

وردپرس خود محدودیتی در تعداد برچسب های موجود در هر پست ندارد. شما به طور بالقوه می توانید 1000 برچسب یا بیشتر به یک پست اختصاص دهید!

با این حال ، ما قطعاً چنین چیزی را توصیه نمی کنیم.

هدف از برچسب ها کمک به پیوند دادن پست های مرتبط با یکدیگر است. آنها را به عنوان یک بخش فهرست در یک کتاب در نظر بگیرید. هر برچسب مانند یک کلمه کلیدی در فهرست است.

برچسب ها برای کاربرانی که در سایت شما جستجو می کنند مفید هستند. برخی از افزونه هایی که پست های مرتبط را نمایش می دهند از برچسب ها برای کمک به آنها در تشخیص موضوع های مربوط به کدام پست ها استفاده می کنند.

ما پیشنهاد می کنیم که به طور معمول به حداکثر ۱۰ برچسب در هر پست پایبند باشید.

دسته ها در مقابل برچسب ها: چه چیزی برای سئو بهتر است؟

آیا مزایای استفاده از دسته ها نسبت به برچسب ها یا بالعکس از نظر سئو وردپرس وجود دارد ؟

جواب کوتاه، نه است.

دسته ها و برچسب ها هر دو اهداف مختلفی دارند. شما باید از دسته ها استفاده کنید ، اما اگر نمی خواهید از برچسب ها استفاده نکنید. با این حال ، توصیه می کنیم برای کمک به خوانندگان در پیمایش سایت خود ، به طور مناسب از هر دو استفاده کنید.

در نهایت ، شما باید سایت خود را با در نظر گرفتن کاربران طراحی کنید. همه موتورهای جستجو می خواهند محتوایی را که بیشترین استفاده را برای آنها دارد به کاربران نشان دهند.

این به این معنی است که با سازماندهی محتوای خود برای بهترین کاربرد به شما در گرفتن رتبه بندی بهتر در جستجوگرها نیز کمک می کند.

امیدواریم که این مقاله به شما در درک دسته بندی ها در برابر برچسب ها و بهترین روش های جستجوگرها برای مرتب سازی محتوای شما کمک کرده باشد.

آشکار سازی:ما در تیلو وب با پایبندی به اصول اخلاقی و اجتماعی به قانون کپی رایت احترام می گزاریم و اعلام می نماییم این مطلب از سایت
www.wpbeginner.com
برداشت و ترجمه شده است.با سپاس از توجه شما.

یوتیوب ما : TILOWEB 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده