سئو وردپرس برای مبتدیان راهنمای نهایی ( راه حل های گام به گام سئو )

اگر در افزایش بازدید وب سایت خود جدی هستید ، پس باید به بهترین روشهای جستجوگرها در وردپرس توجه کنید.

در این راهنما ، ما بهترین نکات مربوط به سئو وردپرس را برای کمک به شما در بهبود سئو وردپرس و کسب ترافیک ارگانیک به اشتراک خواهیم گذاشت.

wordpress seo

 

شاید شنیده باشید که متخصصان می گویند وردپرس سئو دوستانه است. در واقع به همین دلیل است که بسیاری از افراد وردپرس را برای راه اندازی یک وبلاگ یا وب سایت انتخاب می کنند.

در حالی که وردپرس اطمینان حاصل می کند که کدی که تولید می کند از بهترین روشهای جستجوگرها پیروی می کند ، اگر می خواهید تلاش خود را در زمینه جستجوگرها به حداکثر برسانید ، کارهای بیشتری انجام می شود.

ما یک سری اقدامات عملی داریم که شما باید برای بهینه سازی مناسب SEO وردپرس خود انجام دهید.

برای سهولت کار ، ما یک لیست از مطالب را ایجاد کرده ایم تا به شما کمک کند به راحتی از طریق راهنمای نهایی SEO WordPress ما حرکت کنید.

فهرست مطالب

معرفی

 • سئو چیست؟
 • چرا سئو سایت مهم است

مبانی سئو وردپرس

 • تنظیمات قابلیت مشاهده سایت خود را بررسی کنید
 • استفاده از ساختار URL دوستانه SEO در وردپرس
 • WWW در مقابل غیر WWW در URL ها

بهترین پلاگین SEO WordPress

 • انتخاب بهترین افزونه SEO WordPress
 • نقشه های سایت XML را در وردپرس اضافه کنید
 • سایت خود را به Google Search Console اضافه کنید
 • بهینه سازی پست های وبلاگ خود برای سئو
 • انجام تحقیق درباره کلمات کلیدی برای وب سایت خود

بهترین روش های جستجوگر WordPress

 • استفاده صحیح از دسته ها و برچسب ها در وردپرس
 • پیوند داخلی را به یک عادت تبدیل کنید
 • نظرات وردپرس را بهینه کنید
 • پیوندهای خارجی NoFollow در وردپرس
 • ارسال کامل در مقابل خلاصه (گزیده ها)

سرعت و امنیت برای سئو وردپرس

 • سرعت و عملکرد سایت خود را بهینه کنید
 • بهینه سازی تصاویر در وردپرس برای سئو
 • امنیت و امنیت سایت وردپرس شما
 • شروع به استفاده از SSL / HTTPS کنید

سرانجام ، ابزارها و منابع سئو بیشتری را ببینید تا سئو وردپرس خود را حتی دورتر ببرید.

معرفی

ما می دانیم که ایده بهینه سازی برای سئو وردپرس می تواند برای مبتدیان ایجاد ترس کند ، خصوصاً اگر اهل فن نیستید.

اما نگران نباشید – لازم نیست پیچیده باشد. برای یادگیری اصول اینجا شروع کنید و سپس می توانید کاربرد آنها را در وب سایت خود شروع کنید.

سئو چیست؟

whatisseo

 

SEO مخفف اختصاری مخفف Search Engine Optimization است. این یک استراتژی است که صاحبان وب سایت از آن استفاده می کنند تا با رتبه بندی بالاتر در موتورهای جستجو ، بازدید بیشتری داشته باشند.

بهینه سازی موتور جستجو فریب Google یا بازی کردن در سیستم نیست. این کار صرفاً ایجاد وب سایتی است که کد و قالب بندی بهینه شده ای داشته باشد و موتورهای جستجو بتوانند وب سایت شما را به راحتی پیدا کنند.

وقتی افراد در وب موضوعاتی را که شما درباره آنها می نویسید جستجو می کنند ، محتوای بهینه سازی شده برای موتور جستجو در نتایج جستجو بالاتر خواهد بود و افراد بیشتری به وب سایت شما مراجعه می کنند.

 

چرا سئو سایت مهم است

موتورهای جستجو اغلب بزرگترین منبع بازدید بیشتر وب سایت ها هستند.

گوگل و سایر موتورهای جستجو برای درک و رتبه بندی مناسب صفحات در نتایج جستجو از الگوریتم های پیشرفته استفاده می کنند. با این حال ، این الگوریتم ها کامل نیستند – آنها هنوز هم برای درک محتوای شما به کمک شما نیاز دارند.

اگر محتوای شما بهینه نشده باشد ، موتورهای جستجو نمی دانند که چگونه آن را رتبه بندی کنند. وقتی افراد موضوعاتی را که درباره آنها می نویسید جستجو می کنند ، وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود و تمام این بازدیدها را از دست خواهید داد.

واقعاً برای همه صاحبان مشاغل بسیار مهم است که موتور جستجوی وب سایت خود را دوستانه جلوه دهند ، به طوری که آنها بتوانند میزان بازدید خود را به حداکثر برسانند.

 

مبانی سئو وردپرس

سئو می تواند فنی شود ، اما لازم نیست که باشد. فقط یادگیری چند نکته اساسی در زمینه SEO برای بهینه سازی سایت می تواند به شما در افزایش بازدید سایت کمک کند.

برای استفاده از تکنیک های زیر نیازی نیست که یک نبوغ فنی باشید. اگر قبلاً از وردپرس استفاده کرده اید ، آنچه را که لازم است به دست آورده اید!

بیایید بهینه سازی وب سایت شما را شروع کنیم.

تنظیمات قابلیت مشاهده سایت خود را بررسی کنید

وردپرس یک گزینه داخلی برای مخفی کردن وب سایت شما از موتورهای جستجو دارد. هدف از این گزینه این است که قبل از آماده شدن برای عمومی شدن به وب سایت خود فرصت دهید تا در وب سایت خود کار کنید.

با این حال ، گاهی اوقات این گزینه می تواند به طور تصادفی بررسی شود و وب سایت شما را در دسترس موتورهای جستجو قرار نمی دهد.

اگر وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید این گزینه انتخاب نشده است.

به سادگی وارد قسمت مدیریت سایت وردپرس خود شوید و از تنظیمات » صفحه خواندن بازدید کنید .

visibility

 

شما باید به بخش “نمای موتور جستجو” بروید و مطمئن شوید که کادر کنار “موتورهای جستجو را از نمایه سازی این سایت منصرف کنید” علامت آن برداشته نشده است.

فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات خود بر روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

 

URL های دوستانه SEO حاوی کلماتی هستند که به وضوح محتوای صفحه را توضیح می دهند ، و توسط انسان و موتورهای جستجو آسان خوانده می شود.

چند نمونه از URL های دوستانه SEO عبارتند از:

https://www.wpbeginner.com/how-to-install-wordpress/
https://www.wpbeginner.com/common-wordpress-errors-and-how-to-fix-them/

توجه داشته باشید که این URL ها قابل خواندن هستند و کاربر فقط با مشاهده متن URL می تواند آنچه را در صفحه مشاهده خواهد کرد حدس بزند.

بنابراین یک URL دوستانه بدون SEO به چه صورت است؟

https://www.wpbeginner.com/?p=10467
http://example.com/archives/123

توجه داشته باشید که این URL ها از اعداد غیر مرتبط با محتوا استفاده می کنند و کاربر با مشاهده URL نمی تواند آنچه را در صفحه پیدا می کند حدس بزند.

استفاده از ساختار پیوند ثابت SEO مناسب ، شانس شما را برای دستیابی به موقعیت های بهتر در نتایج جستجو بهبود می بخشد.

در اینجا چگونگی بررسی و به روزرسانی ساختار لینک ثابت سایت وردپرس خود آورده شده است.

شما باید به صفحه تنظیمات »پیوندهای ثابت بروید . گزینه name post را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه “Save Changes” کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

permalinks

 

برای دستورالعمل های دقیق تر ، به راهنمای ما در مورد ساختار URL مناسب SEO در وردپرس نگاهی بیندازید .

توجه: اگر وب سایت شما بیش از 6 ماه است که فعال است ، لطفا ساختار پیوند ثابت خود را تغییر ندهید ، مگر اینکه از گزینه اعداد استفاده کنید. اگر از Day و Name یا Month and Name استفاده می کنید ، استفاده از آن را ادامه دهید.

با تغییر ساختار پیوند همیشگی خود در یک سایت مستقر ، تمام تعداد اشتراک رسانه های اجتماعی خود را از دست خواهید داد و خطر از دست دادن رتبه بندی موجود در سئو سایت خود را تهدید می کنید.

اگر باید ساختار پیوند ثابت خود را تغییر دهید ، یک متخصص حرفه ای استخدام کنید تا بتواند هدایت های مناسب را راه اندازی کند. همچنان تعداد اشتراکات اجتماعی خود را در صفحات از دست خواهید داد.

 

WWW در مقابل غیر WWW

اگر تازه شروع به کار با وب سایت خود کرده اید ، پس باید انتخاب کنید که آیا می خواهید از www (http://www.example.com) یا غیر www (http://example.com) در URL سایت خود استفاده کنید.

موتورهای جستجو این دو وب سایت متفاوت را در نظر می گیرند ، بنابراین این بدان معنی است که شما باید یکی را انتخاب کنید و به آن پایبند باشید.

می توانید با مراجعه به صفحه تنظیمات » صفحه عمومی ، موارد دلخواه خود را تنظیم کنید . URL دلخواه خود را در دو قسمت “آدرس وردپرس” و “آدرس سایت” اضافه کنید.

wpurls

 

علی رغم آنچه ممکن است شخص دیگری بگوید ، از نقطه نظر SEO هیچ مزیتی برای استفاده از این یا آن مورد نیست.

برای اطلاعات دقیق تر در مورد این موضوع ، به راهنمای ما در مورد www vs non-www نگاه کنید – که برای سئو وردپرس بهتر است .

 

بهترین افزونه SEO WordPress

یکی از بهترین قسمت ها در مورد وردپرس وجود پلاگین برای همه موارد است و سئو نیز از این قاعده مستثنی نیست. هزاران افزونه SEO WordPress وجود دارد که انتخاب بهترین افزونه SEO WordPress را برای مبتدیان دشوارتر می کند.

به جای نصب افزونه های جداگانه برای کارهای اختصاصی SEO ، ما به شما کمک می کنیم بهترین افزونه SEO WordPress را که همه کار را انجام می دهد انتخاب کنید و 100٪ رایگان است.

انتخاب بهترین افزونه SEO WordPress

aioseo vs yoast

 

وقتی نوبت به انتخاب بهترین افزونه SEO WordPress می رسد ، به احتمال زیاد گزینه های خود را به دو راه حل محبوب: All in One SEO (AIOSEO) یا Yoast SEO محدود خواهید کرد .

AIOSEO پلاگین اصلی WordPress SEO است که در بیش از 2 میلیون وب سایت استفاده می شود. در این آموزش ما از AIOSEO برای تصاویر صفحه و نمونه استفاده خواهیم کرد.

برای جزئیات بیشتر ، می توانید راهنمای کامل ما را در مورد نحوه راه اندازی All In One SEO برای وردپرس مشاهده کنید .

 

نقشه های XML Sitemap را در وردپرس اضافه کنید

aioseo wordpress sitemap

 

نقشه سایت XML یک فایل های فرمت شده ویژه که لیست هر صفحه در وب سایت خود است. این امر باعث می شود موتورهای جستجو به راحتی بتوانند تمام مطالب شما را پیدا کنند.

اگرچه افزودن نقشه سایت XML باعث افزایش رتبه بندی جستجو در سایت شما نمی شود ، اما به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات را به سرعت پیدا کنند و رتبه بندی آنها را شروع کنند.

اگر از پلاگین AIOSEO استفاده می کنید ، به طور خودکار یک نقشه سایت XML برای شما ایجاد می کند. برای یافتن نقشه سایت خود ، فقط به این URL بروید (فراموش نکنید که example.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید):

http://example.com/sitemap_index.xml

ما در مرحله بعدی نحوه ارسال نقشه سایت XML خود را به Google نشان خواهیم داد.

 

سایت خود را به کنسول جستجوی Google اضافه کنید

gsc 1 1

 

کنسول جستجوی گوگل (Google Search Console ) که با نام Webmaster Tools نیز شناخته می شود ، مجموعه ای از ابزارهای ارائه شده توسط گوگل است که به دارندگان وب سایت می تواند نگاهی به نحوه مشاهده محتوای آنها توسط موتور جستجو داشته باشد.

این گزارش ها و داده ها را برای کمک به شما در درک چگونگی نمایش صفحات شما در نتایج جستجو فراهم می کند. همچنین می توانید عبارات واقعی جستجوی افراد را برای یافتن وب سایت شما ، نحوه نمایش هر صفحه در نتایج جستجو و تعداد دفعات کلیک روی صفحات خود مشاهده کنید.

همه این اطلاعات به شما کمک می کند تا درک کنید چه چیزی در سایت شما کار می کند و چه چیزی مفید نیست. سپس می توانید استراتژی محتوای خود را بر این اساس برنامه ریزی کنید.

کنسول جستجوی Google همچنین هنگام بروز مشکلی در وب سایت شما به شما هشدار می دهد ، مانند زمانی که خزنده های جستجو قادر به دسترسی به آن نیستند ، محتوای تکراری پیدا نمی کنند یا منابع محدودی را پیدا می کنند.

ما یک راهنمای گام به گام در مورد چگونگی افزودن سایت وردپرس خود به Google Search Console داریم .

اگر از AIOSEO استفاده می کنید ، می توانید این راهنما را در مورد نحوه افزودن کنسول جستجوی Google دنبال کنید .

اگر از AIOSEO استفاده نمی کنید ، می توانید ویدیوی ما را که راهی جایگزین نشان می دهد تماشا کنید:

هنگامی که وب سایت خود را به Google Search Console اضافه کردید ، از فهرست سمت چپ بر روی Sitemap کلیک کنید و سپس قسمت آخر URL نقشه سایت را جایگذاری کنید.

sitemapurl 1

 

برای ذخیره تغییرات روی دکمه ارسال کلیک کنید.

کنسول جستجوی Google اکنون نقشه سایت شما را بررسی کرده و از آن برای بهبود خزیدن وب سایت شما استفاده می کند.

هنگامی که نقشه سایت خود را با موفقیت اضافه کردید ، به صورت معلق به نظر می رسد. برای جستجوی وب سایت شما مدتی به Google نیاز دارد. بعد از چند ساعت ، شما می توانید برخی از آمارهای مربوط به نقشه سایت خود را مشاهده کنید. این تعداد پیوندهایی را که در نقشه سایت شما پیدا کرده است ، تعداد زیادی از آنها ایندکس شده ، نسبت تصاویر و صفحات وب و غیره را به شما نشان می دهد.

ما توصیه می کنیم برای جمع آوری بینش حداقل به صورت ماهانه Search Console خود را بررسی کنید و از پیشرفت سئو وب سایت خود دیدن کنید.

 

بهینه سازی پست های وبلاگ شما برای سئو

اغلب مبتدیان این اشتباه را دارند که فکر می کنند نصب و فعال سازی افزونه SEO WordPress تنها چیزی است که لازم است. سئو فرآیندی مداوم است که اگر می خواهید حداکثر نتایج را ببینید باید با آن همراه باشید.

تمام افزونه های برتر جستجوگرها به شما امکان می دهند عنوان ، توضیحات و کلمات کلیدی متمرکز را به هر پست وبلاگ و صفحه اضافه کنید. همچنین به شما پیش نمایش آنچه کاربران هنگام مشاهده وب سایت شما مشاهده می کنند را نشان می دهد.

توصیه می کنیم عنوان و توضیحات خود را برای دریافت حداکثر کلیک بهینه کنید.

هنگام نوشتن پست وبلاگ خود ، به سادگی به قسمت SEO بروید و از آن نهایت استفاده را ببرید.

همچنین بخوانید:   9 تا از بهترین افزونه های دوره آنلاین برای وردپرس در سال 2021 (مقایسه شده)

snippet meta description aioseo 1

 

اگر از خود می پرسید که چگونه کلمه کلیدی تمرکز یا عبارت کلیدی تمرکز را انتخاب کنید ، عنوان خوب یا توصیف متای خوب چیست ، پس ما در راهنمای مبتدیان خود جزئیات آن را توضیح داده ایم تا پست های وبلاگ شما را برای سئو بهینه سازی کند .

ما به شما توصیه می کنیم حتماً آن را بخوانید زیرا SEO در صفحه برای موفقیت شما بسیار مهم است.

انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای وب سایت خود

بسیاری از مبتدیان بهترین حدس خود را می زنند تا بفهمند افراد به دنبال چه موضوعاتی هستند و چه چیزهایی را باید به وبلاگ و وب سایت خود اضافه کنند.

مثل این است که در تاریکی یک پیکان شلیک کنید. وقتی می توانید از داده های واقعی برای پیدا کردن آنچه افراد به دنبال آن هستند استفاده کنید نیازی به این کار ندارید.

تحقیق کلمات کلیدی یک روش تحقیقاتی است که توسط سازندگان محتوا و کارشناسان سئو استفاده می شود. این به شما کمک می کند کلماتی را که کاربران برای یافتن محتوا ، محصولات و خدمات در صنعت شما وارد می کنند ، در موتورهای جستجو کشف کنید.

سپس می توانید از این کلمات و عبارات در وب سایت خود استفاده کنید تا بازدید بیشتری از جستجو داشته باشید.

تعداد زیادی ابزار تحقیق برای کلمات کلیدی (رایگان و پولی) وجود دارد که می توانید استفاده کنید. ما توصیه می کنیم از SEMRush استفاده کنید ، این به شما کمک می کند کلمات کلیدی را کشف کنید و حتی کلمات کلیدی را که رقبای شما در آن رتبه بندی می کنند پیدا کنید.

برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای مبتدیان در مورد چگونگی تحقیق درباره کلمات کلیدی برای وب سایت وردپرس خود مراجعه کنید.

 

بهترین روش های جستجوگر WordPress

اگر اصول SEO WordPress را دنبال کنید و از بهترین افزونه SEO WordPress استفاده کنید ، در حال حاضر از اکثر وب سایت ها پیشی خواهید گرفت.

با این حال اگر می خواهید حتی نتایج بهتری داشته باشید ، باید بهترین روش های جستجوگر WordPress را در زیر دنبال کنید.

این موارد خیلی فنی نیستند و بیشتر حتی نیازی به لمس هیچ کدی ندارند. اما اگر آنها را دنبال کنید تفاوت زیادی ایجاد می کنند.

استفاده صحیح از دسته ها و برچسب ها در وردپرس

catvstags

 

وردپرس به شما امکان می دهد پست های وبلاگ خود را به دسته ها و برچسب ها مرتب کنید . این امر باعث می شود شما بتوانید محتوای خود را براساس موضوعات مدیریت کنید و کاربران بتوانند محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند.

دسته ها و برچسب ها همچنین به موتورهای جستجو کمک می کنند تا ساختار وب سایت و محتوای شما را درک کنند.

اغلب مبتدیان در مورد چگونگی بهترین استفاده از دسته ها و برچسب ها گیج می شوند. پس از توضیح این موضوع برای هزاران خواننده ، در اینجا نحوه برخورد ما با دسته ها و برچسب ها آورده شده است.

دسته ها برای گروه بندی گسترده پست های شما در نظر گرفته شده اند. اگر وبلاگ شما یک کتاب بود ، دسته ها جدول مطالب خواهند بود.

به عنوان مثال ، در یک وبلاگ شخصی می توانید دسته هایی مانند موسیقی ، غذا ، مسافرت و … دسته ها سلسله مراتبی داشته باشند ، بنابراین می توانید دسته های کودک را به آنها اضافه کنید.

از طرف دیگر ، برچسب ها کلمات کلیدی خاص تری هستند که محتوای یک پست شخصی را توصیف می کنند. به عنوان مثال ، یک پست وبلاگ تحت عنوان مواد غذایی می تواند دارای برچسب هایی مانند سالاد ، صبحانه ، پنکیک و غیره باشد. این موارد را به عنوان بخش نمایه های یک کتاب درسی در نظر بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، به راهنمای ما در مورد دسته بندی ها در برابر برچسب ها و بهترین روش های جستجوگرها برای مرتب سازی محتوای خود مراجعه کنید .

با استفاده صحیح از دسته ها و برچسب ها ، مرور وب سایت خود را برای کاربران خود آسان می کنید. از آنجا که این کار برای کاربران آسان است ، همچنین مرور وب سایت شما را برای موتورهای جستجو آسان می کند.

 

پیوند داخلی را به یک عادت تبدیل کنید

internal linking

 

موتورهای جستجو به هر صفحه در وب سایت شما امتیاز می دهند (مرجع صفحه). دستورالعمل این نمره مخفی نگه داشته می شود تا افراد نتوانند نتایج را بازی کنند. با این حال ، رایج ترین نشانه های اقتدار پیوندها هستند.

به همین دلیل مهم است که شما از سایر پست ها و صفحات وبلاگ خود به مطالب خود پیوند دهید.

شما باید این امر را عادت خود قرار دهید تا در صورت امکان پست های خود را بهم پیوند دهید. اگر چندین نویسنده دارید ، یک لیست بررسی پست وبلاگ قبل از انتشار ایجاد کنید که از آنها می خواهد حداقل 3 پست وبلاگ دیگر را به هم پیوند دهند.

این به شما کمک می کند بازدید از صفحه خود را افزایش دهید ، زمانی را که کاربران در سایت شما می گذرانند افزایش می دهد و در نهایت باعث بهبود نمره جستجوگرها در پست ها و صفحات وبلاگ شما می شود.

 

نظرات وردپرس را بهینه کنید

comments

 

نظرات می تواند نشانه ای قوی از تعامل کاربر در وب سایت شما باشد. کاربران درگیر به معنای پیوند بیشتر به سایت شما ، بازدید بیشتر و بهبود سئو هستند.

با این حال ، باید مطمئن شوید که نظرات شما واقعی هستند و هرزنامه نیستند. هرزنامه نویسان نظرات خود را با پیوندهای نامناسب ارائه می دهند که می تواند بر روی رتبه بندی جستجوی شما تأثیر بگذارد و حتی از بین برود

به همین دلیل است که ما به همه توصیه می کنیم از Akismet استفاده کنند . این یکی از دو افزونه ای است که با نصب هر سایت وردپرس از قبل نصب می شود و به شما کمک می کند تا با هرزنامه نظر مقابله کنید.

اگر Akismet به تنهایی قادر به مدیریت هرزنامه نظر نیست ، پس این نکات و ابزارها را برای مبارزه با هرزنامه نظر در وردپرس مشاهده کنید .

اگر پست های وبلاگ شما نظرات واقعی و بدون هرزنامه را به خود جلب می کند ، باید به خاطر ساخت چنین وب سایتی جذاب ، شانه خود را بزنید!

با این حال ، بسیاری از نظرات در مورد یک پست می تواند باعث کندتر بارگیری آن شود که بر رتبه بندی موتور جستجوی شما نیز تأثیر می گذارد. (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرعت تأثیر بر SEO) به ادامه مطلب بروید.

برای تهیه وب سایت خود به گونه ای که بتواند از پس بار نظرات وارده بر سرور و سرعت شما برآید ، می توانید نظرات را به چندین صفحه تقسیم کنید. به آموزش ما در مورد نحوه صفحه بندی نظرات در وردپرس مراجعه کنید .

(اگر می خواهید نظرات بیشتری در مورد سایت خود دریافت کنید ، این 11 روش را برای دریافت نظرات بیشتر درباره پست های وبلاگ وردپرس خود بررسی کنید .)

 

NoFollow پیوندهای خارجی در وردپرس

همانطور که در بالا ذکر شد ، پیوندها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا تصمیم بگیرند که کدام صفحات مهم هستند. وقتی به یک وب سایت لینک می دهید ، مقداری از امتیاز سئو سایت خود را به آن پیوند می دهید. این نمره SEO “آب میوه لینک” نامیده می شود.

برای رتبه بندی خوب جستجو ، باید اطمینان حاصل کنید که بیش از آنچه که بخشیدید ، آب پیوند را از وب سایت های دیگر دریافت می کنید.

افزودن ویژگی “nofollow” به پیوندهای خارجی (پیوند به وب سایت هایی که متعلق به شما نیست) به موتورهای جستجو دستور می دهد که این پیوندها را دنبال نکنند. این به شما کمک می کند آب پیوند را ذخیره کنید.

یک لینک خارجی معمولی در HTML به این شکل است:

<a href="http://example.com"> نمونه وب سایت </a>

یک پیوند خارجی با ویژگی nofollow به این شکل است:

<a href="http://example.com "rel="nofollow"> نمونه وب سایت </a>

به طور پیش فرض ، وردپرس گزینه ای برای ایجاد nofollow پیوندها ندارد. با این حال ، اگر از پلاگین AIOSEO استفاده می کنید ، این کار را برای شما آسان می کند.

هنگام اضافه کردن پیوند ، به سادگی روی گزینه Add “nofollow” to link کلیک کنید.

nofollow option all in one seo

 

برای جزئیات بیشتر و روشهای جایگزین ، به راهنمای ما در مورد نحوه افزودن پیوندهای nofollow در وردپرس مراجعه کنید .

 

ارسال کامل درمورد خلاصه یا گزیده ها

 

وردپرس از تعداد زیادی صفحه مانند صفحه اصلی ، بایگانی دسته ها ، بایگانی برچسب ها ، بایگانی تاریخ ، صفحات نویسندگان و غیره ، پست های شما را نمایش و پیوند می دهد.

به طور پیش فرض ، محتوای کامل مقاله را در تمام این صفحات نشان می دهد. این بر روی سئوی سایت شما تأثیر می گذارد ، زیرا موتورهای جستجو ممکن است محتوای تکراری را در آن ببینند. مقالات کامل همچنین بارگیری صفحات بایگانی شما را کندتر می کند.

نمایش مقالات کامل در همه جا بر بازدید صفحه شما نیز تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، کاربرانی که در RSS feed شما مشترک می شوند می توانند بدون مراجعه به وب سایت شما ، مقاله کامل را در فید خوان خود بخوانند.

ساده ترین راه برای حل این مسئله نشان دادن خلاصه ها یا گزیده هایی به جای مقاله های کامل است.

می توانید این کار را با رفتن به تنظیمات »خواندن و انتخاب خلاصه انجام دهید.

برای دستورالعمل های دقیق ، به راهنمای ما در مورد چگونگی سفارشی کردن بخش های وردپرس بدون کدگذاری مراجعه کنید .

 

سرعت و امنیت برای سئو وردپرس

حتی اگر تمام نکات SEO و بهترین روش های بالا در وردپرس را دنبال کنید ، اگر سایت شما کند است و یا توسط یک هکر از بین می رود ، رتبه بندی موتور جستجوگر شما بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

در اینجا نحوه جلوگیری از از دست رفتن بازدید سایت توسط موتور جستجو به دلیل عملکرد پایین یا امنیت کم وجود دارد.

سرعت و عملکرد سایت خود را بهینه کنید

speedoptimization

 

تحقیقات نشان می دهد که در عصر اینترنت ، متوسط ​​طول توجه انسان نسبت به ماهی قرمز کمتر است.

کارشناسان قابلیت استفاده از وب معتقدند که کاربران در طی چند ثانیه از بازدید از یک وب سایت تصمیم می گیرند که آیا می خواهند بمانند یا آنجا را ترک کنند.

این بدان معناست که شما به عنوان یک مالک وب سایت ، تنها چند ثانیه فرصت دارید تا محتوای خود را ارائه دهید و کاربران را درگیر خود کنید. شما نمی خواهید این وقت گرانبها را تلف کنید و بازدید کننده خود را منتظر بارگذاری وب سایت خود کنید. موتورهای جستجوگر مانند گوگل در حال حاضر رتبه وب سایت های بالاتر از وب سایت های کم بارگذاری بالاتر است.

اگر می خواهید سرعت سایت خود را بهبود ببخشید ، این توصیه تخصصی را در مورد 18 ترفند مفید برای سرعت بخشیدن به وردپرس و افزایش عملکرد بررسی کنید .

 

بهینه سازی تصاویر در وردپرس برای سئو

تصاویر جذاب تر از متن هستند اما بارگیری آنها نیز زمان بیشتری می برد. اگر در اندازه و کیفیت تصویر دقت نکنید ، آنها می توانند سرعت وب سایت شما را کم کنند.

شما باید اطمینان حاصل کنید که از تصاویر بهینه شده برای بارگیری سریعتر استفاده می کنید. راهنمای ما را در مورد چگونگی سرعت بخشیدن به وردپرس با بهینه سازی تصاویر برای وب مشاهده کنید .

ترفند دیگری که می توانید برای بهینه سازی تصاویر خود برای موتورهای جستجو استفاده کنید ، استفاده از عنوان توصیفی و برچسب های alt است. این برچسب ها به موتورهای جستجو کمک می کند تا درک کنند تصویر شما چیست. آنها همچنین به کاربران دارای نقص بینایی کمک می کنند زیرا خوانندگان صفحه نمایش می توانند متن alt را برای آنها بخوانند.

وردپرس به شما امکان می دهد هنگام بارگذاری تصویر به راحتی برچسب عنوان و alt را اضافه کنید.

alt tag images

 

اگر عکاس هستید یا تصاویر زیادی به سایت وردپرس خود اضافه می کنید ، پس باید از یک افزونه گالری استفاده کنید.

توصیه می کنیم از گالری Envira استفاده کنید . در تست های سرعت ، سریعترین افزونه گالری وردپرس را پیدا کردیم . همچنین کاملاً پاسخگو و سازگار با سئو سایت است.

برای نکات بیشتر ، به راهنمای کامل مبتدیان در زمینه سئو تصویر مراجعه کنید .

 

امنیت و ایمنی سایت وردپرس شما

wpsecurity

 

هر هفته ، Google حدود 20،000 وب سایت را برای بدافزار و حدود 50،000 وب سایت را برای فیشینگ در لیست سیاه قرار می دهد. وقتی سایتی در لیست سیاه قرار می گیرد ، به هیچ وجه در هیچ نتیجه جستجو نمایش داده نمی شود.

این بدان معنی است که امنیت سایت وردپرسی شما برای رتبه بندی بسیار مهم است. اگر سایت شما توسط یک هکر به خطر بیفتد ، نمی خواهید تمام تلاش شما در زمینه سئو به هدر برود.

خبر خوب این است که ایمن نگه داشتن سایت وردپرس کار چندان دشواری نیست – دستورالعمل های گام به گام را در راهنمای امنیتی نهایی وردپرس مشاهده کنید .

شروع به استفاده از SSL / HTTPS کنید

 

SSL (Secure Sockets Layer) یک فناوری است که ارتباط بین مرورگر کاربر و سروری را که به آن متصل می شوند رمزگذاری می کند. این یک لایه امنیتی اضافی به سایت وردپرس شما اضافه می کند.

وب سایت های امن شده با SSL با علامت قفل در نوار آدرس مرورگر نشان داده می شوند. این باعث اعتبار بیشتر وب سایت شما می شود و اگر فروشگاه اینترنتی با وردپرس راه اندازی کرده و اطلاعات حساس پرداخت را پردازش می کنید ، لازم است .

همه شرکت های برتر میزبانی وردپرس گواهینامه SSL رایگان را با Let’s Encrypt ارائه می دهند. برای جزئیات بیشتر به راهنمای ما در مورد نحوه دریافت گواهینامه SSL رایگان برای وب سایت خود مراجعه کنید.

اگر می خواهید یک گواهی SSL حق بیمه wildcard یا فقط یک گواهینامه معمولی با ضمانت امنیتی داشته باشید ، توصیه می کنیم از Domain.com استفاده کنید .

گواهینامه های SSL آنها با حداقل 10 هزار دلار ضمانت امنیتی و حداکثر 1.75 میلیون دلار ضمانت امنیتی ارائه می شود. شما همچنین می توانید مهر و موم سایت TrustLogo را برای نمایش در سایت خود برای اعتبار بیشتر دریافت کنید.

 

منابع و منابع SEO بیشتر

هنگامی که بهترین روش های جستجوگر وردپرس را لمس کردید ، می خواهید مهارت های خود را حتی برای پیشرفت در رقابت بیشتر کنید.

ما لیستی از بهترین افزونه ها و ابزارهای جستجوگر WordPress برای شما آماده کرده ایم که می توانید از آنها برای افزایش سئو سایت خود استفاده کنید. اگر آماده امتحان برخی تکنیک های پیشرفته تر هستید ، می توانید از بایگانی مقالات SEO وردپرس ما نیز دیدن کنید .

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه سایت وردپرس خود را به درستی برای سئو بهینه سازی کنید

آشکار سازی:ما در تیلو وب با پایبندی به اصول اخلاقی و اجتماعی به قانون کپی رایت احترام می گزاریم و اعلام می نماییم این مطلب از سایت
www.wpbeginner.com
برداشت و ترجمه شده است.با سپاس از توجه شما.

یوتیوب ما : TILOWEB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده