تیلو وب

طراحی سایت

نحوه انتخاب بهترین نام دامنه (۱۴ نکته و ابزار)

انتخاب نام دامنه مناسب برای وب سایت برای موفقیت شما بسیار مهم است. اگر نام دامنه را اشتباه انتخاب کرده اید ، می تواند دردسری باشد که بعداً بدون آسیب رساندن به نام تجاری و رتبه بندی جستجو روشن شوید.

به همین دلیل بسیار مهم است که از ابتدا بهترین نام دامنه را انتخاب کنید.

هنگام شروع کار ، تهیه ایده های جذاب نام تجاری با نام دامنه کامل دشوار است .

در این مقاله ، ما تمام ابزارها و نکات لازم برای به دست آوردن ایده های نام دامنه ، انتخاب بهترین نام دامنه و ثبت دامنه جدید (به صورت رایگان) را به اشتراک خواهیم گذاشت.

bestdomainname

 

۱۴ نکته برای انتخاب بهترین نام دامنه

هنگام راه اندازی یک وبلاگ ، انتخاب نام دامنه می تواند استرس زا باشد زیرا شما نمی خواهید اشتباه کنید.

برای سهولت کار ، یک چارچوب ساده ۱۴ مرحله ای داریم که می توانید با استفاده از آن بهترین دامنه را برای وب سایت خود انتخاب کنید.

 1. با دات کام همراه باشید
 2. از کلمات کلیدی در جستجوی نام دامنه خود استفاده کنید
 3. نام دامنه خود را کوتاه نگه دارید
 4. تلفظ و هجی را آسان کنید
 5. آن را منحصر به فرد و مارک دار نگه دارید
 6. از خط فاصله در نام دامنه خودداری کنید
 7. از حروف دو برابر پرهیز کنید
 8. جا برای گسترش بگذارید
 9. درباره نام دامنه خود تحقیق کنید
 10. برای ایده های هوشمندانه از مولدهای دامنه استفاده کنید
 11. قبل از اینکه شخص دیگری این کار را انجام دهد سریع اقدام کنید
 12. بهترین مکان برای ثبت نام دامنه
 13. دامنه رایگان با میزبانی وب دریافت کنید
 14. محبوب ترین ثبت کنندگان دامنه

بیایید تک تک این نکات را با جزئیات بیشتر بررسی کنیم.

۱. به .com بچسبید

thedotcom

 

امروزه پسوندهای جدید نام دامنه زیادی در دسترس است ، از اصلی .com ، .net و .org گرفته تا پسوندهای طاقچه مانند .pizza ، .photography و حتی .blog.

ما همیشه انتخاب نام دامنه .com را توصیه می کنیم.

اگرچه یافتن نام های هوشمندانه وبلاگ با استفاده از برنامه های افزودنی جدید می تواند وسوسه انگیز باشد. com هنوز معتبرترین و معتبرترین پسوند نام دامنه است.

پسوندهای دامنه جدیدتر مانند .ninja یا. عکاسی می توانند غیرقابل اعتماد باشند.

دامنه های Dot-com نیز به یاد ماندنی ترین ها هستند. بسیاری از کاربران ، به ویژه آنهایی که اهل فن نیستند ، بدون اینکه به آن فکر کنند ، به طور خودکار در انتهای هر دامنه “.com” را تایپ می کنند.

اگر وب سایت شما چیزی مانند jane.photography است و کاربران شما به طور تصادفی jane.photography.com را تایپ می کنند ، در انتها در یک صفحه خطا در وب سایت photography.com قرار می گیرند.

جلوگیری از این خطر با پایبند بودن به .com هوشمند است.

ناگفته نماند ، بیشتر صفحه کلیدهای تلفن های هوشمند به طور خودکار دکمه .com را دارند.

۲. از کلمات کلیدی در جستجوی نام دامنه خود استفاده کنید

کلمات کلیدی نقش مهمی در یک دامنه دارند. با استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه خود ، به موتورهای جستجو می گویید وب سایت شما چیست. همراه با محتوای با کیفیت و تجربه کاربری خوب ، کلمات کلیدی موجود در دامنه شما می توانند به شما در رتبه بندی بالاتر در Google کمک کنند.

یافتن دامنه مناسب با کلمات کلیدی مورد نظر خود بسیار دشوار است ، که قبلاً استفاده نشده است.

شما باید خلاق باشید و کلمات کلیدی خود را با کلمات دیگر ترکیب کنید تا دامنه خود را برجسته کنید.

۳. نام دامنه خود را کوتاه نگه دارید

در حالی که کلمات کلیدی مهم هستند ، اما با طول دامنه زیاده روی نکنید. بهتر است یک نام دامنه کوتاه و به یاد ماندنی داشته باشید.

توصیه می کنیم نام دامنه خود را زیر ۱۵ کاراکتر نگه دارید. به خاطر سپردن دامنه های طولانی تر برای کاربران دشوارتر است.

ناگفته نماند ، کاربران همچنین مستعد ابتلا به اشتباه تایپی با نام دامنه طولانی تر هستند که می تواند منجر به از دست دادن ترافیک شود.

به همین دلیل بهتر است طول دامنه خود را کوتاه نگه دارید.

۴. نام دامنه خود را آسان تلفظ و هجی کنید

شما باید بتوانید هنگام صحبت و همچنین نوشتن ، نام دامنه خود را به راحتی به اشتراک بگذارید. هیچ وقت نمی دانید چه زمانی از شما خواسته می شود نام دامنه خود را شخصاً به اشتراک بگذارید.

اگر قصد دارید از نام دامنه خود برای ایجاد یک آدرس ایمیل حرفه ای تجاری استفاده کنید ، قطعاً درک و هجی کردن آن برای هر شنونده ای آسان است.

۵. آن را منحصر به فرد و قابل حمل نگه دارید

نام دامنه وبلاگ شما باید منحصر به فرد باشد ، بنابراین می توانید در ذهن خوانندگان خود برجسته شوید. هوشمندانه است که در مورد سایر وبلاگ های موجود در سایت خود تحقیق کنید و دریابید که از چه نام دامنه ای استفاده می کنند.

شما نمی خواهید به طور تصادفی از یک نام تجاری استفاده کنید یا متهم به کپی کردن بلاگ دیگری شوید.

همچنین می توانید نام دامنه ای را انتخاب کنید که دارای مارک تجاری بیشتری باشد.

نام دامنه های قابل علامت منحصر به فرد ، جذاب و به یاد ماندنی هستند. به عنوان مثال ، “Amazon.com” نام بسیار تجاری تری نسبت به “BuyBooksOnline.com” است.

۶. از خط تیره در نام دامنه خودداری کنید

هرگز یک نام دامنه با خط فاصله ایجاد نکنید. خط تیره می تواند نشانه دامنه های هرزنامه ای باشد که شما نمی خواهید با آنها مرتبط شوید.

دامنه های تیره نیز مستعد اشتباه تایپی هستند. اگر یک نام دامنه را با خط فاصله انتخاب کنید زیرا دامنه مورد نظر شما قبلاً گرفته شده است ، در صورت فراموش شدن تایپ خط ، کاربران شما احتمالاً در سایت رقیب شما قرار می گیرند.

همچنین بخوانید:   راهنمای مبتدیان برای جلوگیری از خراش محتوا یا همان سرقت مطالب وبلاگ در وردپرس

۷. از دو نامه پرهیز کنید

بهتر است از دامنه هایی با حروف دو برابر خودداری کنید ، زیرا احتمال از دست دادن ترافیک به دلیل اشتباه تایپی را افزایش می دهد. به عنوان مثال ، دامنه ای مانند Presssetup.com بیشتر در معرض اشتباه تایپی قرار دارد و باعث از دست رفتن ترافیک می شود.

همچنین اجتناب از حروف دو برابر ، تایپ دامنه شما را آسان تر و دارای مارک تجاری بیشتری می کند.

۸- جای خود را برای گسترش بگذارید

انتخاب نام دامنه ای که مربوط به صنعت / صنعت شما باشد هوشمندانه است زیرا به شما ایده می دهد وب سایت شما در چه زمینه ای است. اما شما همچنین نمی خواهید گزینه های طولانی مدت خود را خیلی محدود کنید.

به عنوان مثال ، یک گل فروشی ممکن است یک نام دامنه مانند orchidblog.com انتخاب کند ، اما در این صورت ممکن است بخواهند وبلاگ نویسی در مورد گلهای دیگر در کنار گل ارکیده را شروع کنند. در این صورت ، دامنه ممکن است مانع از جذب خوانندگان علاقه مند به گلهای دیگر شود.

انتقال صحیح سایت خود به دامنه جدید می تواند یک روند ناامیدکننده باشد و در صورت عدم انجام صحیح این امر باعث می شود رتبه بندی جستجو را از دست دهید. به همین دلیل مهم است که از ابتدا نام دامنه انعطاف پذیر انتخاب شود.

۹. درباره نام دامنه خود تحقیق کنید

قبل از ثبت نام دامنه ، سعی کنید بفهمید آیا از قبل با استفاده از همین نام کسب و کار ثبت شده ای وجود دارد یا خیر.

شما می توانید یک جستجوی علامت تجاری را انجام دهید تا ببینید آیا قبلاً نام مشابه یا دقیق از قبل با علامت تجاری وجود دارد.

trademarksearch

 

همچنین می توانید یک جستجوی گوگل انجام دهید و در دسترس بودن نام را در وب سایت های برتر رسانه های اجتماعی مانند Twitter ، Facebook ، Instagram و غیره بررسی کنید.

نام مشابه یا منطبق با آن نه تنها باعث سردرگمی می شود ، بلکه می تواند تبعات حقوقی شدیدی نیز داشته باشد که ممکن است هزینه زیادی برای شما داشته باشد.

هنگامی که وب سایت خود را فعال و راه اندازی کردید ، می توانید در مورد چگونگی مارک تجاری و کپی رایت نام و نشان وب سایت خود اطلاعات بیشتری کسب کنید .

۱۰. از ژنراتورهای نام دامنه برای ایده های هوشمندانه استفاده کنید

در حال حاضر ، بیش از ۳۶۰ میلیون نام دامنه ثبت شده است. این امر منجر به این می شود که بسیاری از مردم می گویند همه حوزه های خوب قبلاً گرفته شده اند.

جستجوی دستی نام دامنه به صورت دستی بسیار وقت گیر است.

اینجاست که تولیدکنندگان نام دامنه وارد می شوند. این ابزارهای رایگان به طور خودکار کلمات کلیدی تعریف شده شما را جستجو می کنند تا صدها ایده نام دامنه هوشمندانه پیدا کنید.

domaingenerator

 

ما توصیه می کنیم از Nameboy ، یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین ابزار تولید کننده نام دامنه به صورت آنلاین استفاده کنید.

 

۱۱- قبل از اینکه شخصی دیگری آن را بگیرد سریعاً اقدام کنید

هر روز هزاران نام دامنه جدید از تمام نقاط جهان ثبت می شود. اگر نام دامنه مورد علاقه خود را پیدا کرده اید ، پس خیلی منتظر نمانید.

نام دامنه مانند املاک و مستغلات است. هزاران نفر به طور فعال بدنبال نام دامنه های تجاری خوب هستند که بتوانند در آینده نرخ های بهتری ثبت کنند.

اگر سریع عمل نکنید ، ممکن است شخصی پیش برود و ایده دامنه شما را ثبت کند.

از آنجا که نام دامنه ها نسبتاً ارزان هستند ، ما همیشه به خوانندگان خود توصیه می کنیم سریع عمل کنند. اگر بعداً نظر خود را تغییر دادید ، می توانید به راحتی بگذارید منقضی شود.

بهترین مکان ها برای خرید نام دامنه

registerdomainname

 

صدها ثبت کننده دامنه در وب وجود دارد. مهم است که با دقت انتخاب کنید زیرا بعداً انتقال دامنه شما دشوار است.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید به راحتی یک نام دامنه خریداری کنید.

ثبت دامنه رایگان با میزبانی وب

اکثر شرکت های میزبان وب نیز ثبت دامنه را به عنوان یک سرویس ارائه می دهند. برخی از آن شرکت ها ثبت نام دامنه رایگان با حساب های میزبانی جدید را ارائه می دهند.

اگر در حال راه اندازی یک وب سایت جدید هستید ، ایده خوبی است که از این پیشنهاد استفاده کرده و نام دامنه خود را به صورت رایگان دریافت کنید.

بسیاری از کاربران از دامنه رایگان برای سال اول استفاده می کنند زیرا شما مجبورید بدون در نظر گرفتن نام دامنه هزینه پرداخت کنید ، چرا که آن را به صورت رایگان دریافت نمی کنید.

محبوب ترین ثبت کنندگان دامنه

اگر می خواهید بدون خرید هاست نام دامنه خود را ثبت کنید ، می توانید این کار را با خرید آن از ثبت نام دامنه انجام دهید .

Domain.com یکی از بهترین ثبت کنندگان دامنه در بازار است. آنها همه نام دامنه های سطح بالا را با ویژگی جستجوی هوشمند ، دامنه های برتر و همه ابزارهای لازم برای مدیریت نام دامنه های شما ارائه می دهند.

searchdomaincom

 

شما برای خرید دامنه میتوانید به شیراز وب هاست که به کاربران ما ۵۰ درصد تخفیف میدهند مراجعه کنید.

Desktop Screenshot 2021.01.18 19.44.39.22

GoDaddy بزرگترین ثبت کننده دامنه در جهان است. آنها بیش از 63 میلیون نام دامنه را برای بیش از 14 میلیون مشتری مدیریت می کنند.

آنها همچنین برنامه های میزبانی وب را نیز ارائه می دهند. اگر از کد کوپن GoDaddy ما استفاده می کنید ، می توانید یک نام دامنه رایگان دریافت کنید.

افکار نهایی

اگر برای اولین بار وبلاگی را شروع می کنید ، ممکن است راهنمای نهایی ما در مورد چگونگی راه اندازی یک وبلاگ وردپرس مفید باشد زیرا وبلاگ شما را گام به گام راهنمایی می کند .

همچنین می توانید برای یافتن بهترین معامله در سایر ابزارها و خدمات وب ، به صفحه کوپن های وردپرس و وبلاگ نویسی مراجعه کنید.

برای ایده های بیشتر در مورد نام دامنه ، می توانید پست ما را در مورد 14 بهترین تولید کننده نام دامنه رایگان مشاهده کنید .

همین. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا درک کنید چگونه یک نام دامنه مناسب برای وبلاگ یا تجارت خود انتخاب کنید.

آشکار سازی:ما در تیلو وب با پایبندی به اصول اخلاقی و اجتماعی به قانون کپی رایت احترام می گزاریم و اعلام می نماییم این مطلب از سایت
www.wpbeginner.com
برداشت و ترجمه شده است.با سپاس از توجه شما.

یوتیوب ما : TILOWEB

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده