نحوه بازنشانی رمز عبور وردپرس از phpMyAdmin

آیا می خواهید رمز عبور وردپرس خود را با استفاده از phpMyAdmin بازنشانی کنید؟ اگر قادر به بازنشانی رمز ورود وردپرس خود نیستید ، راهی برای بازنشانی مستقیم آن در پایگاه داده وردپرس خود با استفاده از phpMyAdmin وجود دارد. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه رمزعبور وردپرس را به راحتی از phpMyAdmin بازنشانی کنید.

resetpasswd

 

چرا رمز عبور وردپرس را از phpMyAdmin بازنشانی کنید

وردپرس تنظیم مجدد رمز عبور خود را بسیار آسان می کند. می توانید به سادگی به صفحه ورود به سیستم بروید و روی پیوند “رمز خود را فراموش کرده” کلیک کنید.

lostpassword

 

با کلیک بر روی آن به صفحه بازنشانی رمز ورود می روید که می توانید نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای تنظیم مجدد رمز ورود وارد کنید. پس از آن وردپرس پیوند تنظیم مجدد رمز عبور را به آدرس ایمیل مرتبط با آن حساب کاربری ارسال می کند. برای جزئیات بیشتر به راهنمای ما در مورد نحوه بازیابی رمز عبور گمشده در وردپرس مراجعه کنید .

با این حال ، اگر به آدرس ایمیل دسترسی ندارید ، یا سایت وردپرس شما نمی تواند ایمیل ارسال کند ، دیگر نمی توانید رمزعبور خود را تنظیم کنید.

در چنین شرایطی ، باید گذرواژه وردپرس خود را مستقیماً در پایگاه داده تنظیم کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از phpMyAdmin است .

با گفتن این موارد ، بیایید ببینیم که چگونه می توانید به راحتی رمز عبور وردپرس را از phpMyAdmin بازنشانی کنید.

ابتدا باید به داشبورد cPanel حساب میزبانی وردپرس خود وارد شوید. در مرحله بعدی ، باید بر روی نماد phpMyAdmin در بخش پایگاه داده کلیک کنید.

phpmyadmincpanel

 

این برنامه phpMyAdmin را در جایی راه اندازی می کند که شما باید پایگاه داده وردپرس خود را انتخاب کنید.

selectdatabase

 

اکنون می توانید لیست جداول را در پایگاه داده وردپرس خود مشاهده کنید. اکنون شما باید در این لیست به دنبال جدول “{table-prefix} _users” بگردید و روی پیوند “مرور” در کنار آن کلیک کنید.

browseuserstable

 

توجه: ممکن است نام جدول ها در پایگاه داده وردپرس شما پیشوند جداگانه ای با آنچه در تصویر صفحه نشان می دهیم داشته باشد.

اکنون می توانید ردیف ها را در جدول کاربران وردپرس خود مشاهده کنید. پیش بروید و بر روی دکمه ویرایش در کنار نام کاربری که می خواهید رمز عبور را تغییر دهید کلیک کنید.

edituser

 

PhpMyAdmin به شما یک فرم با تمام قسمتهای اطلاعات کاربر را نشان می دهد.

باید مقدار را در قسمت حذف کنید user_passو رمز ورود جدید خود را جایگزین کنید. در زیر ستون عملکرد ، MD5 را از فهرست کشویی انتخاب کرده و بر روی دکمه Go کلیک کنید.

changepassword

 

رمز ورود شما با استفاده از هش MD5 رمزگذاری می شود و سپس در پایگاه داده ذخیره می شود.

تبریک می گویم! شما با استفاده از phpMyAdmin رمز ورود وردپرس خود را با موفقیت تغییر دادید.

اکنون ممکن است برخی از شما این سوال را داشته باشند که چرا ما هش MD5 را برای رمزگذاری رمز انتخاب کردیم.

در نسخه قدیمی ، وردپرس از هش MD5 برای رمزگذاری رمزهای عبور استفاده کرد. از زمان وردپرس 2.5 ، شروع به استفاده از فناوری های رمزگذاری قوی تر کرد. با این حال ، وردپرس هنوز MD5 را برای تأمین سازگاری با گذشته تشخیص می دهد.

به محض ورود به سیستم با استفاده از یک رشته رمز عبور ذخیره شده به عنوان هش MD5 ، وردپرس آن را می شناسد و با استفاده از الگوریتم های رمزگذاری جدیدتر آن را تغییر می دهد.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا نحوه تنظیم مجدد رمز عبور وردپرس از phpMyAdmin را یاد بگیرید.

آشکار سازی:ما در تیلو وب با پایبندی به اصول اخلاقی و اجتماعی به قانون کپی رایت احترام می گزاریم و اعلام می نماییم این مطلب از سایت
www.wpbeginner.com
برداشت و ترجمه شده است.با سپاس از توجه شما.

آموزش های بیشتر در youtube ما : tiloweb

همچنین بخوانید:   چگونه اندازه قلم را به راحتی در وردپرس تغییر دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده