نحوه تغییر قالب تاریخ و زمان در وردپرس

آیا تا به حال خواسته اید قالب تاریخ را در وردپرس تغییر دهید؟ شاید شما می خواستید ماه را کوتاه کنید یا سال یا زمان نمایش را پنهان کنید؟ اخیراً یکی از کاربران ما پرسید آیا راهی برای تغییر قالب تاریخ و زمان وجود دارد؟ در این مقاله ، ما به شما نحوه تغییر قالب تاریخ و زمان در وردپرس را نشان خواهیم داد.

تنظیمات تاریخ و زمان در وردپرس

وردپرس توابع داخلی دارد که به کاربران و همچنین توسعه دهندگان امکان می دهد تاریخ و زمان را قالب بندی کنند. می توانید با رفتن به تنظیمات » صفحه عمومی در قسمت مدیریت وردپرس ، قالب خود را تغییر دهید و به قسمت منطقه زمانی بروید.
wp date time settings

 

اینجا جایی است که می توانید برای وب سایت خود یک منطقه زمانی به همراه قالب های تاریخ و زمان انتخاب کنید.

چند گزینه داخلی وجود دارد که می توانید با کلیک روی دکمه رادیو از بین آنها انتخاب کنید ، یا می توانید قالب دلخواه خود را وارد کنید.

شخصیت های قالب برای تاریخ و زمان در وردپرس چیست؟

قالب تاریخ و زمان بر اساس حروف الفبا هستند که قالب یک زمان را نشان می دهند. به عنوان مثال ، با وارد کردن Y ، سال با چهار رقم عددی تولید می شود ، مانند 2014.

با وارد کردن حروف کوچکتر y ، سال با دو رقم عددی به دست می آید ، مانند 14. می توانید لیست کاملی از کاراکترهای قالب را در اینجا مشاهده کنید.

چند نمونه از نویسه های قالب و تاریخ و زمان که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند:

M d, Y– تولید می شود – 06 نوامبر 2014
d M, Y– تولید می شود – 06 نوامبر 2014
F jS, Y– تولید می شود – 6 نوامبر 2014
l, F jS, Y– تولید می شود – پنجشنبه ، 6 نوامبر 2014
H:i:s– تولید می شود – 21:26:12

برای تنظیمات تاریخ و زمان می توانید قالب متفاوت را در کادر سفارشی امتحان کنید. پس از وارد کردن قالب ، وردپرس پیش نمایشی از تاریخ و زمان شما به شما نشان می دهد.
date time preview

 

هنگامی که تنظیمات خود را ذخیره کردید ، از این قالب در وب سایت شما استفاده می کند ، مگر اینکه موضوع شما قالب را از قبل تعریف کرده باشد.

سوال دیگری که معمولاً درباره قالب و تاریخ و زمان پرسیده می شود این است که چگونه زمان کنار تاریخ را در پست های وردپرس خود نمایش دهید

راه حل دشوار اما بهتر این است که قالب WordPress خود را با ایجاد یک قالب کودک ویرایش کنید و این خط را در جایی که می خواهید زمان را نشان دهید اضافه کنید.

۱
<?php get_the_time(); ?>

این کد فقط برای پست یا صفحه ای که در حال حاضر در حال مشاهده است زمان می برد.

با این حال ، بیشتر مبتدیان نمی خواهند مضامین کودک ایجاد کنند و کد را مرور کنند. برای آن دسته از کاربران ، یک روش آسان تر برای اضافه کردن زمان بعدی وجود دارد.

از نظر فنی ، هنگام خروجی وردپرس در واقع تاریخ و زمان کامل را ارائه می دهد. با این حال ، از آنجا که اکثر مردم فقط از نویسه های قالب برای تاریخ استفاده می کنند ، پس گزینه ای جز نمایش تاریخ نیست. اگر نویسه های مربوط به زمان را در قالب تاریخ وارد کنید ، زمان نیز نمایش داده می شود. مثلا،

d/m/Y g:i a خروجی خواهد گرفت ۰۶/۱۱/۲۰۱۴ ۱۲:۱۵ pm

به همین ترتیب ، در صورت نیاز می توانید از نویسه های قالب مربوط به تاریخ نیز در قسمت زمان استفاده کنید.

بسته به نیاز شما ، کارهای دیگری وجود دارد که می توانید با تاریخ و زمان در وردپرس انجام دهید. به عنوان مثال ، می توانید آخرین زمان به روز شده برای پست ها را به جای تاریخ انتشار نشان دهید.

شما همچنین می توانید تاریخ و زمان فعلی و تاریخ نسبی مانند : در این ارسال ۲ روز پیش منتشر شد .

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه قالب و تاریخ را در وردپرس تغییر دهید.

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً برای آموزش های ویدئویی وردپرس در کانال YouTube ما مشترک شوید . همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید .

منابع:

How to Change Date and Time Format in WordPress

 

همچنین بخوانید:   چگونه می توان از یک صفحه یا پست در وردپرس با رمز عبور محافظت کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده