نحوه تغییر نام مناسب دسته بندی ها در وردپرس

وجود ساختار مناسب در سایت شما ، یافتن مطالب شما را برای خوانندگان آسان می کند. به همین دلیل وردپرس دسته بندی ها و برچسب ها را برای سازماندهی صحیح مطالب شما ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها را بررسی کنید دسته بندی ها در مقابل برچسب ها راهنمای . با رشد سایت ، ممکن است نیازی به تغییر نام دسته های خود و یا ادغام آنها با سایر دسته ها پیدا کنید. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه دسته ها را به درستی در WordPress تغییر نام دهید ، بدون اینکه بر استراتژی های SEO خود تأثیر بگذارید.

اگر فیلم را دوست ندارید یا به دستورالعمل های بیشتری احتیاج دارید ، به خواندن ادامه دهید.

وردپرس یک منطقه مدیریت دسته خوب دارد که در بخش ارسال ها »دسته ها قرار دارد .

category menu dashboard

 

در این صفحه می توانید دسته های وردپرس را مدیریت کنید ، دسته های موجود را ویرایش کنید و دسته های ناخواسته را حذف کنید. دو روش برای تغییر نام دسته ها وجود دارد ، راه سریع ویرایش (Quick Edit) ، که به شما امکان می دهد یک نام دسته را تغییر داده و به سرعت حلقه کنید.

quick edit category name

با ویرایش سریع می توانید نام دسته بندی و حلزون حرکت را تغییر دهید اما اگر می خواهید توضیحات را به یک دسته اضافه کنید باید روی ویرایش کلیک کنید . با این کار می توانید به صفحه ویرایش دسته بندی بروید که در آن می توانید نام دسته بندی ، اسلایگ و توضیحات را تغییر دهید. در این صفحه می توانید دسته اصلی را نیز انتخاب کنید.

edit category name

همچنین می توانید دسته ها و برچسب های خود را ادغام کرده و به صورت عمده ویرایش کنید . با ادغام می توانید دو یا چند دسته را در یک دسته قرار دهید.

نکته ای که ممکن است بخواهید به خاطر داشته باشید این است که تغییر حلزون حرکت دسته بندی باعث تغییر URL دسته می شود. بنابراین اگر از آن URL در منوی وردپرس خود استفاده می کنید ، پیوند موجود در منو خود به روز نمی شود. شما باید آن پیوند را به آدرس url دسته جدید به صورت دستی به روز کنید.

پس از تغییر نام دسته بندی وردپرس ، باید تغییر مسیر مناسب برای موتورهای جستجو و کاربران را تنظیم کنید. از آموزش ما در مورد نحوه ردیابی 404 صفحه و هدایت مجدد آنها در وردپرس استفاده کنید . این روش به شما امکان می دهد تا کاربرانی که از سایت های دیگر و همچنین موتورهای جستجو می آیند را به URL دسته بندی صحیح هدایت کنید.

وردپرس همچنین به شما امکان می دهد /category/پیشوند را در URL های دسته بندی تغییر دهید . به آن base base گفته می شود. برای تغییر آن به تنظیمات »پیوندهای ثابت بروید و به پایین به صورت اختیاری بروید . در آنجا فرمی برای تغییر پایه دسته و پایه برچسب مشاهده خواهید کرد. به عنوان مثال می توانید http://www.example.com/category/your-category-slug/ را به http://www.example.com/topics/your-category-slug/ تغییر دهید.

category base change

 

استفاده از کلمات کلیدی مناسب در نام رده های شما می تواند رتبه سئو سایت شما را افزایش دهد. همچنین به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی از طریق محتوای سایت شما پیمایش کنند.

آشکار سازی:ما در تیلو وب با پایبندی به اصول اخلاقی و اجتماعی به قانون کپی رایت احترام می گزاریم و اعلام می نماییم این مطلب از سایت
www.wpbeginner.com
برداشت و ترجمه شده است.با سپاس از توجه شما.

 

همچنین بخوانید:   چگونه می توان میزان بازدید وبلاگ خود را افزایش داد - (27 نکته ثابت شده)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده