نحوه نصب پلاگین یا همان افزونه وردپرس – گام به گام برای مبتدیان

پس از نصب وردپرس ، اولین چیزی که هر مبتدی باید یاد بگیرد نحوه نصب یک افزونه وردپرس است.

به عبارت ساده ، افزونه های وردپرس مانند برنامه هایی برای وب سایت وردپرس شما هستند. آنها به شما امکان می دهند ویژگی های جدیدی مانند فرم تماس ، نمایش اسلاید ، سبد خرید و موارد دیگر را به وردپرس اضافه کنید .

هزاران افزونه رایگان و پولی برای وردپرس موجود است. در این راهنمای گام به گام ، نحوه نصب افزونه وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

installplugininwordpress

 

قبل از اینکه تو شروع کنی

اگر از WordPress.com استفاده می کنید ، نمی توانید افزونه ها را نصب کنید.

ما اغلب از کاربران شکایت می کنیم مبنی بر اینکه آنها نمی توانند منوی پلاگین ها را در داشبورد وردپرس خود ببینند. به این دلیل است که شما از WordPress.com استفاده می کنید که محدودیت های خود را دارد .

شما نمی توانید افزونه ها را در WordPress.com نصب کنید ، مگر اینکه به طرح تجاری آنها ارتقا دهید. از طرف دیگر ، می توانید هر افزونه ای را که می خواهید در وب سایت WordPress.org خود میزبانی شده خارج از جعبه نصب کنید (به تفاوت بین WordPress.org و WordPress.com با خود میزبانی شده مراجعه کنید ).

اگر می خواهید از WordPress.com به WordPress.org تغییر وضعیت دهید ، پس آموزش ما را در مورد نحوه انتقال صحیح از WordPress.com به WordPress.org بخوانید .

همانطور که گفته شد ، حال بیایید نگاهی به نحوه نصب افزونه وردپرس در وب سایت خود بیندازیم.

نحوه نصب پلاگین وردپرس

ما هر سه روش را نصب کرده ایم: نصب یک افزونه وردپرس با استفاده از جستجو ، بارگذاری یک افزونه وردپرس و نصب دستی یک افزونه وردپرس با استفاده از FTP.

آماده؟ بیایید شروع کنیم.

با استفاده از جستجوی پلاگین وردپرس یک پلاگین نصب کنید

ساده ترین راه نصب افزونه وردپرس استفاده از جستجوی افزونه است. تنها نکته منفی این گزینه این است که یک افزونه باید در فهرست افزونه های وردپرس باشد که فقط به افزونه های رایگان محدود می شود.

اولین چیزی که باید به پلاگین ها مراجعه کنید »افزودن صفحه جدید در منطقه مدیر وردپرس.

searchplugins

 

صفحه ای مانند تصویر بالا را مشاهده خواهید کرد. با تایپ کردن نام پلاگین یا عملکردی که به دنبال آن هستید ، این افزونه را پیدا کنید. پس از آن ، دسته ای از لیست ها مانند مثال زیر را مشاهده خواهید کرد:

pluginsearchresults

 

می توانید افزونه ای را که برای شما بهترین است انتخاب کنید. از آنجا که در جستجوی ما ، به دنبال WPForms بودیم که بهترین پلاگین فرم تماس با وردپرس است ، بر روی دکمه “اکنون نصب شود” کلیک کنید.

اکنون وردپرس افزونه را برای شما بارگیری و نصب می کند. پس از این ، متوجه خواهید شد که دکمه “اکنون نصب شود” به دکمه “فعال سازی” تغییر می کند.

activateplugin

 

یک افزونه وردپرس می تواند روی سایت شما نصب شود ، اما تا زمانی که آن را فعال نکنید کار نمی کند. بنابراین پیش بروید و بر روی دکمه فعال سازی کلیک کنید تا از آن افزونه در سایت وردپرس خود استفاده کنید .

این همه ، شما اولین پلاگین وردپرس خود را با موفقیت نصب کرده اید.

مرحله بعدی پیکربندی تنظیمات افزونه است. این تنظیمات برای هر پلاگین متفاوت خواهد بود ، بنابراین ما در این پست به آن نمی پردازیم.

با استفاده از آپلود افزونه مدیر وردپرس یک پلاگین نصب کنید

افزونه های پرداخت شده وردپرس در فهرست افزونه های وردپرس لیست نشده اند. این پلاگین ها با استفاده از روش اول قابل نصب نیستند.

به همین دلیل وردپرس برای بارگذاری چنین افزونه هایی از روش آپلود استفاده می کند. ما به شما نحوه نصب افزونه های وردپرس را با استفاده از گزینه آپلود در منطقه مدیر نشان خواهیم داد.

ابتدا باید افزونه را از منبع (که یک فایل فشرده خواهد بود) بارگیری کنید. بعد ، باید به قسمت مدیریت وردپرس بروید و از پلاگین ها »افزودن صفحه جدید بازدید کنید .

پس از آن ، بر روی دکمه “بارگذاری پلاگین” در بالای صفحه کلیک کنید.

uploadpluginbutton

 

این فرم بارگذاری پلاگین را نشان می دهد. در اینجا شما باید بر روی دکمه “انتخاب پرونده” کلیک کنید و فایل افزونه ای را که قبلاً بارگیری کرده اید بر روی رایانه خود انتخاب کنید.

selectpluginzipfile

 

پس از انتخاب پرونده ، باید روی دکمه “اکنون نصب شود” کلیک کنید.

اکنون وردپرس فایل افزونه را از رایانه شما بارگذاری کرده و برای شما نصب می کند. بعد از پایان نصب پیام موفقیت آمیز مانند این را مشاهده خواهید کرد.

plugininstalledviaupload

 

پس از نصب ، برای شروع استفاده از افزونه ، باید روی پیوند فعال کردن افزونه کلیک کنید.

شما باید تنظیمات را متناسب با نیازهای خود انجام دهید. این تنظیمات برای هر پلاگین متفاوت خواهد بود ، بنابراین ما در این پست به آن نمی پردازیم.

همچنین بخوانید:   چگونه می توان جعبه اطلاعات نویسنده را در پست های وردپرس اضافه کرد

با استفاده از FTP پلاگین وردپرس را به صورت دستی نصب کنید

در برخی موارد نادر ، ارائه دهنده میزبانی وردپرس شما ممکن است محدودیت های پرونده ای داشته باشد که می تواند توانایی شما برای نصب یک افزونه از منطقه مدیر را محدود کند.

در این شرایط ، بهترین شرط شما نصب پلاگین به صورت دستی با استفاده از FTP است.

روش FTP Manager کمترین دوستانه برای مبتدیان است.

ابتدا باید فایل منبع افزونه را بارگیری کنید (این یک فایل فشرده خواهد بود). در مرحله بعدی ، باید فایل zip را در رایانه خود استخراج کنید.

با استخراج فایل زیپ افزونه ، پوشه جدیدی به همین نام ایجاد می شود. این پوشه ای است که شما باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP به صورت دستی در وب سایت خود بارگذاری کنید .

شما باید از طریق مدیر FTP به میزبان خود دسترسی پیدا کنید. اگر نام کاربری و رمز عبور FTP خود را ندارید ، با ارائه دهنده میزبانی وردپرس خود تماس بگیرید و از آنها س askال کنید.

سرویس گیرنده FTP را در رایانه خود باز کنید و با استفاده از اطلاعات ورود به سیستم ارائه شده توسط میزبان وب خود به وب سایت خود متصل شوید. پس از اتصال ، باید به /wp-content/plugins/پوشه وب سایت خود بروید.

 

در مرحله بعد ، پوشه ای را که از فایل zip استخراج کرده اید ، در /wp-content/plugins/پوشه موجود در وب سرور خود بارگذاری کنید .

uploadpluginviaftp

 

پس از بارگذاری پرونده ها ، باید از قسمت مدیریت وردپرس بازدید کرده و روی پیوند پلاگین ها در فهرست مدیریت کلیک کنید. خواهید دید که پلاگین شما با موفقیت در صفحه پلاگین ها نصب شده است.

activateinstalledplugin

 

برای شروع استفاده از آن ، باید روی پیوند فعال سازی در زیر پلاگین کلیک کنید.

پس از فعال سازی ، ممکن است لازم باشد تنظیمات افزونه را پیکربندی کنید. افزونه های وردپرس دارای تنظیمات خاص خود هستند که از یک افزونه به افزونه دیگر متفاوت هستند ، بنابراین ما در اینجا آنها را شرح نخواهیم داد.

سوالات متداول درباره نصب افزونه های وردپرس

به عنوان یک مبتدی ممکن است در مورد نصب افزونه های وردپرس سوال کمی داشته باشید. به عنوان بزرگترین سایت منابع وردپرس ، همه آنها را شنیده ایم.

در اینجا برخی از سوالات متداول در مورد نصب پلاگین های وردپرس آورده شده است.

۱. چگونه می توان بهترین افزونه های وردپرس را برای نصب در وب سایت خود پیدا کرد؟

بیش از ۵۵۰۰۰ افزونه وردپرس فقط در پوشه رایگان افزونه های وردپرس وجود دارد. موارد بسیاری دیگر به عنوان پلاگین های برتر در دسترس هستند . این امر یافتن بهترین افزونه را برای ویژگی مورد نیاز افراد مبتدی کمی دشوار می کند.

ما لیستی از تمام افزونه های ضروری وردپرس را که بیشتر وب سایت های وردپرس به آنها نیاز دارند ، تهیه کرده ایم.

ما همچنین یک آموزش دقیق در مورد انتخاب بهترین پلاگین وردپرس داریم که به شما نشان می دهیم هنگام جستجوی یک افزونه باید به دنبال چه چیزی باشید.

۲. تفاوت پلاگین های نصب شده و فعال چیست؟

وردپرس به شما امکان می دهد افزونه ای نصب کنید و به هیچ وجه از آن استفاده نکنید. برای استفاده از یک افزونه در سایت خود ، باید آن را “فعال” کنید.

با مراجعه به صفحه “پلاگین ها” در قسمت مدیریت وردپرس می توانید افزونه های فعال را مشاهده کنید. آنها با پس زمینه آبی برجسته خواهند شد.

installedvsactiveplugins

 

افزونه هایی با پس زمینه سفید روی وب سایت شما نصب شده اند اما فعال نیستند.

۳. آیا باید افزونه های غیرفعال را حذف کنم؟

اگر از افزونه استفاده نمی کنید ، توصیه می شود آن را از وب سایت خود حذف کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، به مقاله ما در مورد دلیل حذف پلاگین های غیرفعال در وردپرس مراجعه کنید .

۴- چند افزونه می توانم در وردپرس نصب کنم؟

شما می توانید به تعداد مورد نیاز افزونه های وردپرس نصب کنید. این تعداد افزونه ها نیستند که بر سرعت وب سایت شما تأثیر می گذارند ، بلکه کیفیت آن پلاگین ها است. برای اطلاعات بیشتر ، به مقاله ما در مورد تعداد افزونه های وردپرس که باید نصب کنید مراجعه کنید .

۵- چگونه پلاگین وردپرس را حذف نصب کنم

با مراجعه به صفحه پلاگین ها در قسمت مدیریت وردپرس می توانید افزونه های وردپرس را حذف نصب کنید. اگر افزونه ای که می خواهید حذف کنید فعلاً فعال است ، ابتدا باید آن را غیرفعال کنید. پس از آن ، می توانید به سادگی بر روی لینک حذف کلیک کنید تا از وب سایت خود حذف شود.

uninstallplugin

 

برای راهنمایی های دقیق تر ، به راهنمای ما در مورد نحوه پاک کردن صحیح افزونه های وردپرس مراجعه کنید .

امیدواریم این به شما کمک کند تا نحوه نصب افزونه های وردپرس را بیاموزید.

آشکار سازی:ما در تیلو وب با پایبندی به اصول اخلاقی و اجتماعی به قانون کپی رایت احترام می گزاریم و اعلام می نماییم این مطلب از سایت
www.wpbeginner.com
برداشت و ترجمه شده است.با سپاس از توجه شما.

یوتیوب ما TILOWEB

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده