۳۶ دلیل برای این که چرا داشتن وب سایت رایگان ایده بدی است

فکر دریافت وب سایت رایگان وسوسه انگیز است. اینترنت پر از شرکت هایی است که میزبان وب سایت رایگان را حتی برای وردپرس خود میزبان ارائه می دهند.

احتمالاً از خود می پرسید که چه فایده ای دارد؟ چرا بقیه از وب سایت رایگان وردپرس استفاده نمی کنند؟

در این مقاله ، ما ۳۶ دلیل را برای داشتن یک وب سایت رایگان ایده بد و چیزی که باید به هر قیمتی از آن اجتناب کنید ، به اشتراک خواهیم گذاشت.

freewebsite

 

منظور ما از وب سایت رایگان چیست؟

بیشتر مبتدیانی که می خواهند وب سایت خودشان را راه اندازی کنند ، می خواهند هزینه را پایین نگه دارند که قابل درک است.

بنابراین شما معمولاً اصطلاح وب سایت رایگان را در Google جستجو می کنید و بسیاری از شرکت ها را پیدا می کنید که خدمات میزبانی وب سایت را به صورت رایگان ارائه می دهند.

فکر داشتن میزبانی وب رایگان و ساخت سایت بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای وسوسه انگیز است.

تا اینکه یک بررسی واقعیت دریافت کنید. هنگامی که در این سرویس های به اصطلاح “رایگان وب سایت” ثبت نام می کنید ، به آرامی شروع به کشف محدودیت ها می کنید و بسیاری از آنها اصلاً رایگان نیستند.

اگر شما یا دوستتان در فکر گرفتن یک وب سایت رایگان هستید ، اکنون متوقف شوید.

و این ۳۶ دلیل را بخوانید که چرا وب سایت های رایگان تقریبا همیشه یک ایده بد هستند.

۱. وب سایت های بسیار کند

بیشتر ارائه دهندگان میزبانی وب رایگان صدها وب سایت مشترک با یک سرور را در اختیار شما قرار می دهند. این باعث می شود که همه وب سایت های آنها با سرعت بسیار کمی بارگیری شوند. وب سایت های کند باعث ایجاد تجربه بد کاربر می شوند و برای سئو مضر هستند .

۲. آدرس وب غیرحرفه ای

داشتن آدرس وب سایت مانند mysmallbusiness.Freewebsite.comاین به هیچ وجه حرفه ای به نظر نمی رسد. بازدید کنندگان از وب سایت و مشتریان بالقوه شما جدی گرفتن وب سایت شما را دشوار می کنند در صورتی که حتی نام دامنه مناسبی ندارید .

و وقتی از این شرکت ها دامنه سفارشی می خواهید ، معمولاً باید حق بیمه – چیزی در حدود 19 دلار – 25 دلار برای دامنه ای که معمولاً 10 دلار است ، بپردازید.

۳. سرویس آزمایشی واقعاً رایگان نیست

بسیاری از این سرویس های وب سایت رایگان اغلب به صورت آزمایش محدود انجام می شوند. بعد از مدتی از شما خواسته می شود که هزینه آن را پرداخت کنید. در بیشتر موارد ، این قیمت معمولاً بسیار بالاتر از خدمات میزبانی وردپرس معمولی است . اگر هنگام ورود به سیستم کارت اعتباری اضافه کرده باشید ، آنها می توانند بدون اخطار اخطار از شما هزینه دریافت کنند.

۴. هزینه های پنهان برای وب سایت رایگان

مانند هر تجارت دیگری ، این شرکت های وب سایت سازی رایگان نیز باید درآمد کسب کنند. برخی از آنها بابت خدمات اضافی مانند میزبانی تصویر ، حسابهای ایمیل ، دسترسی FTP ، انتقال وب سایت و غیره از کاربران خود هزینه می گیرند. این هزینه ها اغلب به طرز ناخوشایندی زیاد است.

۵- آنها می توانند اطلاعات شما را قفل کنند

بسیاری از کاربرانی که با یک وب سایت رایگان شروع می کنند و سپس می خواهند به یک سرویس پولی منتقل شوند ، انتقال داده های وب سایت خود را غیر ممکن می دانند. این ارائه دهندگان خدمات هیچ ابزاری برای مهاجرت آسان سایت شما ارائه نمی دهند. در پایان کاربران برای صادرات دستی محتوای خود که می تواند به سرعت صورتحساب شما را افزایش دهد ، به فریلنسرها پرداخت می کنند.

۶. تبلیغات بی ربط در وب سایت شما

اکثر این سرویس های وب سایت رایگان توسط تبلیغات پشتیبانی می شوند. شما محتوا ایجاد می کنید و وب سایت خود را می سازید ، اما آنها برای تبلیغات پول دریافت می کنند. این تبلیغات غالباً حواس پرت کننده ، سرزده و زشت به نظر می رسند.

بدترین قسمت این است که ، گاهی اوقات رقبای باهوش شما می توانند به این شرکت های میزبان وب سایت رایگان پول بدهند تا در وب سایت شما تبلیغ کنند. درباره خرابکاری در تجارت خود صحبت کنید.

۷. آنها می توانند وب سایت شما را خاموش کنند

شرایط و ضوابط این خدمات به وضوح بیان می کند که آنها می توانند وب سایت شما را در هر زمان و بدون ارائه دلیل برای شما خاموش کنند. اگر وب سایتی را خاموش کنند ، معمولاً داده های شما را نمی دهند یا راهی برای ذخیره محتوای شما ارائه نمی دهند.

notfound

 

۸- این شرکت ها می توانند در هر زمان و زمان ناپدید شوند

در هر زمان ، شرکت وب سایت رایگان می تواند تصمیم بگیرد که شغل خود را بسته بندی کند و برود. آنها به سادگی سرورهای خود را خاموش می کنند و شما وب سایت و تمام داده های خود را از دست خواهید داد. شرایط خدمات آنها از حمایت کامل قانونی برای انجام این کار برخوردار است.

۹. آدرس سایت خود را از دست خواهید داد

اگر آنها تصمیم به بستن سرویس یا خاموش کردن وب سایت شما بگیرند ، آدرس وب خود را از دست خواهید داد. بیشتر اوقات یک زیر دامنه مرتبط با سرویس است. نمی توانید آن آدرس را تکرار کنید یا کاربران را به سایت جدید خود در جای دیگری هدایت کنید.

۱۰. آنها می توانند اطلاعات شما را بفروشند

به یاد داشته باشید که این خدمات به نوعی باید درآمد کسب کنند تا در تجارت باقی بمانند. یک قانون کلی خوب این است که اگر هزینه آن را پرداخت نمی کنید ، پس محصول هستید.

این شرکت ها راه های دیگری برای کسب درآمد مانند فروش آدرس ایمیل ، اطلاعات شخصی و آدرس وب سایت شما به شرکت های دیگر پیدا می کنند. شرایط و ضوابط آنها که هیچ کس واقعاً نمی خواند ، مصونیت قانونی کامل را برای آنها ایجاد می کند.

۱۱. بدون ابزار ساخت سایت

برخلاف یک سرویس میزبانی وب واقعی ، این شرکت ها ابزارها و خدمات بسیار محدودی را به کاربران خود ارائه می دهند. با استفاده از این ابزارها وب سایتی که ایجاد خواهید کرد حتی غیرحرفه ای به نظر می رسد.

۱۲. بدون وردپرس

بسیاری از این سرویس های رایگان به شما امکان نصب وردپرس را در وب سایت رایگان خود نمی دهند . وردپرس به منابع کمی بیشتر از آنچه یک سرویس وب سایت رایگان می تواند داشته باشد ، نیاز دارد.

۱۳. وردپرس محدود

حتی اگر به شما اجازه میزبانی وردپرس را بدهند ، سرورهای آنها به راحتی قادر به اجرای آن نیستند. با خطاهای زیادی روبرو خواهید شد و این باعث از بین رفتن تجربه وردپرس شما خواهد شد.

همچنین بخوانید:   نحوه افزودن سرصفحه های امنیتی HTTP در وردپرس (راهنمای مبتدیان)

۱۴. توزیع بدافزار

خدمات رایگان وب سایت به دلیل توزیع بدافزار مشهور هستند. این می تواند به دلیل امنیت ضعیف آنها باشد ، یا آنها می توانند این کار را برای منافع پولی انجام دهند. در هر صورت ، به اعتبار وب سایت شما لطمه می زند.

۱۵. ممکن است شما بخشی از یک مزرعه پیوند شوید

دلیل این که این سرویس ها مدام ناپدید می شوند و دوباره ظاهر می شوند این است که سعی می کنند با استفاده از روش های غیراخلاقی پول تولید کنند. ایجاد مزرعه های پیوندی یکی از این روش هاست که آنها هزاران صفحه ایجاد شده توسط کاربران خود را به اسپمرها ، داروهای جعلی و سایت های قمار ، کلاهبرداری آنلاین و غیره می فروشند.

۱۶. پهنای باند محدود

پهنای باند مقدار داده ای است که از سرور به مرورگر کاربر منتقل می شود. این هزینه دارد و اکثر وب سایت های رایگان دارای محدودیت پهنای باند بسیار محدود هستند.

۱۷. فضای ذخیره سازی کم دیسک

شرکت های وب سایت رایگان میزبان صدها وب سایت مشترک سرور و دیسک سخت هستند. آنها معمولاً فضای ذخیره سازی بسیار محدودی برای ذخیره داده های شما در اختیار شما قرار می دهند. با رسیدن به این حد ، معمولاً از شما خواسته می شود که فضای ذخیره سازی بیشتری را پرداخت کنید.

۱۸. در برابر تلاش های هک آسیب پذیر است

hacked

 

به دلیل ضعف امنیتی ، وب سایت های رایگان اغلب در معرض حمله هک هستند. اگر سایت شما هک شود ، بازیابی آن بسیار دشوارتر خواهد بود زیرا این شرکت ها دسترسی بسیار محدودی به پرونده ها و داده های خود شما می دهند.

۱۹. HTML فقط سایتهایی با تعداد محدود صفحه

برخی از این شرکت های وب سایت رایگان تعداد محدودی از صفحات وب سایت شما را ارائه می دهند. اگر می خواهید صفحات بیشتری اضافه کنید ، باید به یک برنامه پولی ارتقا پیدا کنید.

۲۰. اعتبار پایین در بین کاربران شما

وقتی سایت شما روی یک سرویس رایگان میزبانی می شود ، کاربران کمتر احساس اعتماد به آن می کنند. اگر کاربران از اشتراک اطلاعات خود راحت نباشند ، این هدف شما را از ایجاد یک وب سایت از بین خواهد برد.

۲۱. گزینه های محدود طراحی

webdesign

 

بر خلاف یک سایت وردپرسی که خود میزبان آن است و می توانید از بین هزاران موضوع وردپرس انتخاب کنید ، وب سایت های رایگان تعداد انگشت شماری از الگوهای طراحی شده ضعیف را ارائه می دهند. شما نمی توانید از طرح های خود استفاده کنید یا از طرح های دیگر وب استفاده کنید.

۲۲. بدون کمک یا خدمات به مشتری

این وب سایت های رایگان هیچ کمکی به کاربران نمی کنند. شما باید سایت خود را با کمک مستندات بسیار محدود و ضعیف ارائه دهید. اگر نتوانید آن را بفهمید تقریباً خودتان هستید.

۲۳- نمی توانید تبلیغات کنید یا درآمد کسب کنید

حتی اگر شرکت وب سایت رایگان شما تبلیغات خود را در وب سایت شما اجرا کند ، به شما اجازه نمی دهد تبلیغات خود را انجام دهید یا از وب سایت خود درآمد کسب کنید. شما نمی توانید پیوندهای وابسته را اضافه کنید یا Google Adsense را به وب سایت خود اضافه کنید.

۲۴. هیچ نسخه پشتیبان وجود ندارد

هیچ مفهومی از پشتیبان گیری منظم در این وب سایت های رایگان وجود ندارد. آنها از اطلاعات شما پشتیبان تهیه نمی کنند و اگر اتفاق بدی برای سایت شما بیفتد ، راهی برای بازیابی اطلاعات شما وجود ندارد.

۲۵. خلاص شدن از شر دشوار است

شرکت های ارائه دهنده این خدمات اغلب از محتوای ایجاد شده توسط کاربرانی مانند شما درآمد کسب می کنند. آنها عمداً حذف وب سایت خود را برای شما دشوار می کنند. این بدان معناست که وب سایت شما در سرورهای آنها باقی خواهد ماند و حذف آن برای شما مشکل خواهد بود.

۲۶. بدون آماری یا تجزیه و تحلیل مناسب

با داشتن یک شرکت میزبان خوب ، می توانید درباره بازدید کنندگان سایت خود آمار رایگان دریافت کنید. حتی می توانید Google Analytics یا شمارنده های دیگر بازدید کننده را نصب کنید . در وب سایت های رایگان ، آنها اجازه نمی دهند Google Analytics را اضافه کنید زیرا آنها کد تحلیلی خود را در وب سایت شما اجرا می کنند.

۲۷. شما با پیشنهادات ایمیل هدف قرار خواهید گرفت

به یاد داشته باشید که این شرکت ها باید هزینه های خود را با درآمدزایی با استفاده از روش های جایگزین تأمین کنند. آنها به طور مداوم با پیشنهادهای ویژه از طریق ایمیل برای شما ارسال می کنند. ناگفته نماند که آنها می توانند آدرس ایمیل شما را به سایر شرکتهای بازاریابی نیز بفروشند.

۲۸. عدم پشتیبانی از دستگاه های تلفن همراه

شما نمی توانید وب سایت خود را از طریق تلفن همراه یا دستگاه های دستی خود به روز کنید. شرکت های وب سایت رایگان عمدتا داشبورد خود را برای دسک تاپ طراحی کرده اند. با این کار بروزرسانی سایت از طریق تلفن همراه دشوارتر می شود.

۲۹. بدون طراحی پاسخگو

اکثر شرکت های وب سایت رایگان طراحی وب سایت هایی را ارائه می دهند که بسیار قدیمی هستند و در تلفن های همراه کار نمی کنند. کاربران موبایل قسمت قابل توجهی از ترافیک اینترنت را تشکیل می دهند. با نداشتن یک طراحی پاسخگو ، همه آن کاربران را از دست خواهید داد.

۳۰. بدون ایمیل مارک دار

شما نمی توانید با نام دامنه خود حساب های ایمیل ایجاد کنید. این بدان معناست که شما مجبور به استفاده از حساب ایمیل جیمیل یا هات میل خود هستید که بسیار حرفه ای به نظر نمی رسد.

۳۱. بدون فرم تماس یا ایمیل به جلو

هر وب سایت در اینترنت به یک فرم تماس خوب نیاز دارد . این شرکتهای وب سایت رایگان راهی برای افزودن فرمهای تماس سفارشی با شما ندارند. همچنین نمی توانید ایمیل های دریافت شده در اسکریپت های فرم پیکربندی ضعیف خود را بفرستید.

۳۲. ویژگی های محدود بارگذاری پرونده

با استفاده از شرکت های میزبان پرداخت شده ، می توانید با استفاده از سرویس گیرنده FTP یا رسانه بارگذارنده در وردپرس ، پرونده های نامحدود را در سایت خود بارگذاری کنید . شرکت های وب سایت رایگان فقط به شما یک رابط وب تحت وب ارائه می دهند که می توانید همزمان یک فایل را بارگذاری کنید.

۳۴. راهی برای راه اندازی مجدد مسیرها وجود ندارد

با وردپرس می توانید تغییر مسیر را به روش های مختلف تنظیم کنید. این یک روش بسیار مفید برای حفظ امتیازات SEO سایت شما است. با وب سایت های رایگان ، به هیچ وجه نمی توانید هر نوع تغییر مسیر را تنظیم کنید. حتی اگر بعداً به یک سرویس پولی بروید ، نمی توانید کاربران را از وب سایت رایگان خود هدایت کنید.

۳۵. سرمایه گذاری در وب سایت رایگان عاقلانه نیست

اگر قصد جدی ایجاد چیزی در وب را دارید ، پس هرگز نباید با یک وب سایت رایگان شروع به کار کنید. همانطور که در این مقاله خوانده اید ، آنها غیر قابل اعتماد ، ناامن ، دشوار هستند و گزینه های رشد شما را به شدت محدود می کنند.

۳۶. حتی برای تمرین

وب سایت های رایگان وحشتناک هستند ، حتی اگر فقط می خواهید تمرین کنید.

گزینه های خوب برای وب سایت رایگان

بهترین گزینه برای وب سایت رایگان البته یک وب سایت پولی است. خدمات میزبانی زیادی با میزبانی وردپرس با هزینه های بسیار کم ارائه می شود.

شما می توانید راهنمای گام به گام ما در مورد چگونگی ساخت وب سایت (راه صحیح) را دنبال کنید .

اگر اصلاً نمی خواهید پول پرداخت کنید و فقط می خواهید یاد بگیرید ، پس می توانید روی رایانه شخصی خود تمرین کنید. با استفاده از Wamp یا Mamp for Mac می توانید وردپرس را به راحتی روی رایانه ویندوز نصب کنید .

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید چرا داشتن یک وب سایت رایگان ایده بدی است.

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً برای آموزش های ویدئویی وردپرس در کانال YouTube ما مشترک شوید . همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید .

منابع:

۳۶ Reasons Why Having a “Free Website” is a Bad Idea

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده