چرا باید وب سایت داشته باشیم؟ ( ۱۱ دلیل )

وب سایت یکی از بهترین و موثر ترین راه ها برای بازاریابی و تبلیغ کسب و کار به حساب می آید. طراحی وب سایت یک عامل کمک کننده در زمینه بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینک)می باشد.چراکه امروزه اکثر افراد برای خرید انواع وسایل مورد نیاز خود ابتدا به وب سایت ها مراجعه می کنند و در بسیاری از زمان ها خریدشان را از وب سایت ها و به صورت غیر حضوری انجام می دهند.

امروزه اکثر مردم دنیا از اینترنت به عنوان یک منبع اطلاعاتی استفاده می کند. در بررسی انجام شده میانگین حضور کاربران ایرانی در فضای مجازی(وب سایت، جست و جو، شبکه های اجتماعی)روزانه بین ۶تا۹ ساعت است که بسیار بالا گزارش شده است.

3 min 1 1024x682 1

طراحی وب سایت چیست؟

در توضیح مختصری می توان گفت وب سایت ها یک سری صفحات به هم پیوسته هستند که به وسیله یک لینک یا آدرس قابل استفاده هستند. وب سایت ها اصولا دارای متن، تصویر، قالب های مختلف و مخصوص هر کسب و کار، افزونه و…هستند که از طریق مرورگر قابلیت دانلود و نمایش فایل ها و… را دارند.

وب سایت ها در واقع منبع های اطلاعاتی هستند که می توانند اطلاعاتی از قبیل نحوه تماس با شما، تبلیغ کردن در رابطه با کسب و کارتان، خرید آنلاین، قراردادن نمونه کارها و همچنین دوره های آموزشی را به مخاطبان ارائه دهند.

1 min 4

دلایل مهم طراحی وب سایت

 1. معرفی کامل و کسب اعتبار بیشتر
 2. افزایش مشتری و کارآموز جدید
 3. افزایش بازدید کسب و کار
 4. نشان دادن مقرون به صرفه بودن
 5. ارائه خدمات به صورت ۲۴ ساعته
 6. گسترش روش تبلیغات و شناخت بهتر
 7. ارائه کامل اطلاعات به مخاطبان
 8. کانال جدید برای بازاریابی
 9. امکان ارزیابی و سنجش دقیق مخاطبان
 10. داشتن ایمیل اختصاصی
 11. شناسایی نیاز مخاطب
2 min 2

در ادامه به توضیح بیشتر موارد بالا می پردازیم.

 1. معرفی کامل و کسب اعتبار بیشتر: امروزه داشتن وب سایت یک راه عالی برای معرفی کسب و کار است. داشتن یک وب سایت به شما کمک می کند تا به بهترین شکل خود و کسب و کارتان را معرفی کنید و درباره خدمات و محصولات خود توضیحاتی را در اختیار کاربران قرار دهید و تبلیغ کنید. داشتن یک وب سایت باعث جذب اعتماد کاربر و همچنین سهولت در انتخاب آنها می شود.
 2. نشان دادن مقرون به صرفه بودن: با توجه به اینکه راه اندازی مغازه هزینه زیادی اعم از دکور مغازه، اجاره یا خرید مغازه، تجهیزات و نیروی کمکی و … را به همراه دارد؛ تمایل به داشتن وب سایت افزایش یافته است، چراکه با هزینه ای اندک می توان سایت و فروشگاه اینترنتی خود را به بهترین وجه راه اندازی کنید و بدون تبلیغ از طریق گوگل مخاطب خود را جذب کنید.
 3. ارائه خدمات به صورت ۲۴ ساعته: یکی از موضوعات مهم در کسب و کار پشتیبانی همیشگی آن است.که بسیاری از کسب و کارها به علت پشتیبانی نامطلوب از بین رفته اند.داشتن یک وب سایت خوب به شما این امکان را می دهد که به صورت ۲۴ ساعته نیاز مخاطب خود را برطرف کنید و به سوالات آنها پاسخ دهید؛ همچنین کاربران می توانند در هر ساعت از شبانه روز کالا یا محصول مورد نظر خود را خریداری کنند.
 4. داشتن ایمیل اختصاصی: داشتن وب سایت این امکان را به شما می دهد که ایمیل اختصاصی برای خود شکل دهید. ایمیل اختصاصی؛ هنگامی که برای خودتان یک سایت با دامنه ای مثل tiloweb.ir داشته باشید می توانید ایمیلی هم به آدرس info@tiloweb.ir هم برای کسب و کار خود ثبت کنید که باعث اعتبار بیشتر می شود.
 5. امکان ارزیابی و سنجش دقیق مخاطبان: امکان تحلیل و بررسی دقیق کاربران یکی از مهمترین دلیل داشتن وب سایت است. داشتن وب سایت باعث افزایش تعامل با مخاطب نظیر گرفتن نظرات و بازخورد مخاطب می شود و همچنین می توانید بررسی کنید از کدام شهر هستند، با چه دستگاهی وب سایت شمارا چک کرده اند، برای چه کاری خرید می کنند .
 6. شناسایی نیاز مخاطب: وب سایت ها به دلیل افزایش تعامل با کاربران باعث شناخت بیشتر صاحب کسب کار از مخاطب می شود؛ به همین دلیل کاربران می توانند نیاز خود را برای صاحب کسب و کار بازگو کند و او نیز با بهبود سایت خود نیاز مخاطب را برطرف کند.

با توجه به دلایل گفته شده در این مقاله داشتن یک وب سایت خوب و پشتیبانی دائمی آن برای تمام صاحبان کسب و کار توصیه می شود چرا که علاوه بر سهولت در انتخاب مخاطب، باعث جلوگیری از هدر رفت زمان در پروسه کسب و کار می شود.

همچنین بخوانید:   مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی (10 دلیل مهم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 6 =

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده