پیگیری (Trackback) و پینگ بک (Pingback) در وردپرس چیست؟

اخیراً یک کاربر از ما در مورد پیگیری و پینگ بک در وردپرس سوال کرده است. آنها همچنین می خواستند بدانند که چگونه می توان از این دو ویژگی به طور موثرتری استفاده کرد.

پیگیری و بازنگری حالت ارتباطی بین وبلاگ های وردپرس است . آنها از روزهای ابتدایی وبلاگ نویسی وجود داشته اند ، اما تعداد کمی از کاربران از این ویژگی ها اطلاع دارند.

در این مقاله ، ما پیگیری و پینگ بک در وردپرس را توضیح خواهیم داد. ما در مورد تفاوت آنها ، نحوه کار آنها و نحوه استفاده از آنها صحبت خواهیم کرد.

wordpresspingbacksandtrackbacks

 

Trackback چیست؟

پیگیری به وبلاگ نویسان امکان برقراری ارتباط بین وب سایت ها را می دهد. تقریباً مانند این است که یک نفر به دیگری بگوید “این چیزی است که شما ممکن است به آن علاقه داشته باشید”.

در اینجا نحوه عملکرد پیگیری در وردپرس آورده شده است:

  • ما در وبلاگ خود یک پست می نویسیم.
  • شما می خواهید درباره پست ما نظر دهید ، اما می خواهید خوانندگان خود ببینند که چه چیزی برای گفتن دارید و می توانند در مورد آن نظر دهند.
  • سپس می توانید یک پست در وبلاگ خود بنویسید و یک بازبینی برای پست وبلاگ ما ارسال کنید. (به طور پیش فرض ، وردپرس به شما امکان ارسال پیگیری دستی را هنگام نوشتن یک پست وبلاگ نمی دهد).
  • ما پیگیری شما را دریافت خواهیم کرد و انتخاب می کنیم آن را به عنوان نظر نمایش دهیم یا نه. نمایش نظرات عنوان ، گزیده ای و پیوندی به پست وبلاگ شما خواهد بود.

Pingback چیست؟

Pingbacks به بلاگ ها امکان برقراری ارتباط از طریق یک سیستم خودکار را می دهد. تقریباً مثل نظرات از راه دور است.

در اینجا نحوه عملکرد pingbacks در وردپرس آورده شده است:

  • ما در وبلاگ خود یک پست می نویسیم.
  • پس از آن شما در وبلاگ خود با ارسال / پیوند دادن به مقاله ما یک پست می نویسید.
  • نرم افزار وبلاگ نویسی شما به طور خودکار برای پلتفرم وبلاگ ما یک بازخورد ارسال می کند.
  • نرم افزار وبلاگ نویسی ما Pingback را دریافت می کند. سپس به طور خودکار به وبلاگ شما می رود تا تأیید کند که pingback از آنجا منشأ گرفته و پیوند موجود است.
  • پس از آن ، ما توانایی نمایش پینگ بک شما را به عنوان نظر خواهیم داشت. این فقط پیوندی به سایت شما خواهد بود.

Pingbacks نیز در سایت شما کار می کند. این بدان معنی است که اگر به یکی از مقاله های خود در همان سایت پیوند دهید ، وردپرس به طور خودکار برای خود یک Pingback ارسال می کند.

این کار خود پینگ نامیده می شود و هنگامی که به طور منظم وبلاگ نویسی را شروع می کنید ممکن است آزار دهنده باشد. نگران نباشید ، آنها می توانند به راحتی خاموش شوند زیرا بعداً در این مقاله به شما نشان خواهیم داد.

تفاوت Trackbacks با Pingbacks چیست؟

خیلی زیاد نیست هر دو یک کار را انجام می دهند اما رویکردی کمی متفاوت دارند.

اولین تفاوت این است که پیگیری ها دستی هستند در حالی که پینگ بک ها به صورت خودکار (فناوری ارتباطات مختلف) هستند.

ثانیا ، Pingback ها هیچ محتوایی را ارسال نمی کنند در حالی که Backback ها با یک گزیده از مطالب همراه هستند.

نحوه ارسال پیگیری و Pingbacks در وردپرس

از زمان وردپرس 5.0 ، امکان ارسال دستی پیگیری پیام به سایر وبلاگ ها از صفحه ویرایش پست حذف شده است.

از این ویژگی چندان استفاده نشده است و وردپرس از قبل بصورت پیش فرض Pingbacks اتوماتیک را فعال کرده است.

با این حال ، این قابلیت هنوز هم وجود دارد و با ویرایشگر قدیمی کلاسیک در دسترس است . به سادگی یک پست را در ویرایشگر کلاسیک ویرایش کنید ، و گزینه ارسال پیام های زیر را در قسمت ویرایش پیدا خواهید کرد.

sendtrackbacks classic

 

اگر نمی توانید متاباکس پیگیری ها را در ویرایشگر کلاسیک پیدا کنید ، سپس بر روی دکمه گزینه های صفحه در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. کادر کنار گزینه “ارسال پیگیری” را علامت بزنید و وردپرس شروع به نمایش جعبه ارسال پیگیری در زیر قسمت ویرایش می کند.
enablesendtrackback

 

چگونه Pingbacks و Trackbacks را در وردپرس تعدیل کنیم؟

تعدیل نسبتاً ساده است. هر دو پیگیری و بازخورد در قسمت تعدیل نظر نشان داده می شوند . از اینجا می توانید آنها را به عنوان هرزنامه تأیید ، حذف یا علامت گذاری کنید.

moderate pinbacks

 

طبق تجربه ما ، ۹۹٪ از کل پیگیری ها و بازپرداخت ها هرزنامه هستند. این ساده ترین راه برای گرفتن بک لینک از سایت شما برای اسپمرها است.

در مورد ما ، ما اغلب شاهد اسقاط محتوا (دزد محتوا) هستیم که کل مقاله های ما را کلمه به کل از جمله تمام پیوندها کپی می کنند.

با توجه به این پیوندها ، نرم افزار وبلاگ نویسی آنها بطور خودکار پیامهای مقالات ما را ارسال می کند.

همچنین بخوانید:   چرا ساختن لیست ایمیل امروزه بسیار مهم است (6 دلیل)

چند بار که متوجه شدیم پیگیری ها / پیوندها در هنگام ارتباط وبلاگ نویسان قانونی به ما کمک می کنند ، در واقع آنها به ما کمک می کنند که در Mashable و NYTimes معرفی می شویم.

به طور خلاصه ، ۹۹٪ از کل پیگیری ها / پینگ بک ها را هرزنامه یافتیم. به همین دلیل است که ما آنها را کاملاً از کار انداخته ایم. ارزش یک زمان برای تعدیل هرزنامه هرزنامه را ندارد.

روش های دیگری وجود دارد که می توانید بفهمید چه کسی به مقاله شما پیوند داده است. ساده ترین کار استفاده از Google Analytics برای یافتن افرادی است که به سایت شما پیوند دارند .

چگونه Trackbacks ، Pingbacks و Self Pings را غیرفعال کنیم

اگر از دریافت spammy trackbacks و pingbacks خسته شده اید ، پس گزینه ای برای شما وجود دارد که آنها را کاملاً غیرفعال کنید.

نگران نباشید ، به تنظیمات » صفحه بحث بروید و علامت” اجازه دادن به اعلان های پیوند از وبلاگ های دیگر (pingbacks و trackbacks) “را بردارید.

disablepings

 

با برداشتن علامت آن جعبه ، پیگیری و بازگرداندن پیام های بعدی (نه پست های موجود) غیرفعال می شود.

برای غیرفعال کردن پیگیری در پست های موجود ، باید آموزش ما را در زمینه غیرفعال کردن پیگیری و بازنگری در پست های موجود در وردپرس دنبال کنید .

اگر از خودنویس کردن وبلاگ خود خسته شده اید ، می توانید به راحتی پلاگین No Self Pings را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید .

پس از فعال شدن ، این افزونه خود پینگ را در سایت وردپرس شما غیرفعال می کند.

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا در مورد پیگیری و وردپرس بیاموزید

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً برای آموزش های ویدئویی وردپرس در کانال YouTube ما مشترک شوید . همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید .

منابع:

What, Why, and How-To’s of Trackbacks and Pingbacks in WordPress

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده