چرا وردپرس رایگان است؟ هزینه ها چقدر است؟ Catch چیست؟

یکی از سوالات متداول کاربران ما “آیا برای استفاده از وردپرس باید هزینه ای پرداخت کنم؟” ما به آنها می گوییم وردپرس یک نرم افزار رایگان و منبع باز است که معمولاً “چرا وردپرس رایگان است؟” دنبال می شود.

در این مقاله ، ما بحث خواهیم کرد که چرا وردپرس رایگان است ، هزینه اجرای سایت وردپرس چیست و چه فایده ای دارد؟

whyiswpfree

 

وردپرس یک نرم افزار منبع باز است. این به معنای آزادی رایگان است نه به معنای آبجو رایگان. ممکن است بپرسید تفاوت این دو چیست؟

نرم افزار منبع آزاد این آزادی را در اختیار شما قرار می دهد که بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای ، از هر روشی که دوست دارید ، از نرم افزار استفاده کنید ، آن را تغییر دهید ، و توزیع مجدد آن را انجام دهید.

با این حال ، ممکن است در زمینه های دیگر هزینه هایی انجام شود. در مورد هزینه استفاده از نرم افزار متن باز وردپرس بعداً در این مقاله بحث خواهیم کرد.

چرا آنها وردپرس را به عنوان یک نرم افزار نمی فروشند؟

اغلب از ما س askedال می شود ، چرا افراد و شرکت های پشت سر وردپرس آن را نمی فروشند؟ اگر وردپرس به همان خوبی که همه می گویند باشد ، بدیهی است که با فروش آن درآمد بسیار بیشتری کسب خواهند کرد.

این گفته منطقی خواهد بود ، اگر یک شرکت واحد یا یک شخص دارای وردپرس باشد.

وردپرس یک پروژه جامعه منبع باز است که در آن ده ها هزار نفر از افراد با استعداد کمک کرده اند تا آن را به یک نرم افزار عالی تبدیل کنند.

یک تیم اصلی از توسعه دهندگان وجود دارد که توسعه پروژه را هدایت می کنند ، اما هر کسی می تواند وصله هایی را ارائه دهد ، اشکالات را برطرف کند ، ویژگی ها را ارائه دهد ، ویژگی ها را پیشنهاد دهد و غیره

بعلاوه ، رهبران پروژه از نسخه ای به نسخه دیگر تغییر می یابند. اگر عمیقا درگیر جامعه شوید ، می توانید یک کمک کننده اصلی در وردپرس نیز باشید.

فلسفه پشت نرم افزار منبع باز

فلسفه حرکت نرم افزار Open Source این است که نرم افزار مانند سایر محصولات ملموس نیست. به محض ایجاد یک نرم افزار ، می توان چندین بار با هزینه کم کپی کرد.

بیایید یک کارخانه تولید اسباب بازی را مثال بزنیم. هر اسباب بازی تولید شده قطعات مختلفی دارد و هر قسمت هزینه دارد. هزینه ساخت این قطعات توسط کارخانه محاسبه می شود تا یک حاشیه سود مناسب برای محصول تصمیم بگیرد.

از طرف دیگر هزینه ایجاد نرم افزار و کپی برداری از آن یکسان نیست. برخی گروه ها معتقدند که با فروش هر نسخه ، حاشیه سود نرم افزار ناعادلانه تر می شود.

برای درک بیشتر ایده آل های نرم افزار منبع باز ، به فلسفه GNU مراجعه کنید .

چگونه مردم با وردپرس درآمد کسب می کنند؟

دو قسمت سودآور اصلی هر نرم افزار متن باز ، محصولات و خدمات مبتنی بر همان نرم افزار منبع باز است.

مردم اغلب وردپرس را با WordPress.com اشتباه می گیرند ، اما آنها در واقع دو چیز متفاوت هستند. وردپرس (که اغلب به WordPress یا WordPress.org خود میزبانی می شود ) یک بستر وبلاگ نویسی رایگان و سازنده وب سایت است.

مت مولن وگ ، توسعه دهنده بنیانگذار وردپرس ، شرکتی به نام Automattic را راه اندازی کرد که خدمات میزبانی وبلاگ رایگان “محدود” را در WordPress.com ارائه می دهد و برای باز کردن قفل ویژگی ها و حذف تبلیغات می توانید هزینه / ارتقا دهید.

با این حال ، برای باز کردن قفل همه ویژگی های وردپرس ، باید به یک برنامه پولی ارتقا دهید. به عنوان مثال ، نمی توانید یک فروشگاه آنلاین با WordPress.com راه اندازی کنید ، مگر اینکه هزینه برنامه تجارت الکترونیکی را پرداخت کنید که از 45 دلار در ماه شروع می شود.

Automattic بیش از 600 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرده است. ( منبع )

سایر توسعه دهندگان نیز با ایجاد پلاگین های تجاری ، موضوعات تجاری و حتی ارائه میزبانی وردپرس ، به دنبال ایجاد مشاغل موفق چند میلیون دلاری پیرامون وردپرس بوده اند .

چند نمونه از شرکت های موفق وردپرس چند میلیون دلاری عبارتند از:

  • WPEngine – یک شرکت میزبان مدیریت شده وردپرس است که بیش از 290 میلیون دلار درآمد کسب کرده است و اکنون تم های تجاری StudioPress را نیز در اختیار دارد .
  • ElegantThemes – شرکت تم چند میلیون دلاری در پشت سازنده محبوب صفحه کشیدن و رها کردن : Divi و چندین افزونه دیگر.

مرتبط: به لیست 20 شرکت برتر وردپرس ما مراجعه کنید .

توسعه دهندگان و مشاوران خوب وردپرس همچنین با ایجاد وب سایت ها ، برنامه ها و پلاگین های سفارشی در اطراف وردپرس برای مشتریان خود درآمد کامل تمام وقت دارند. بسیاری از آنها سالانه بیش از شش رقم درآمد سالانه کسب می کنند.

همچنین بخوانید:   معرفی پیشخوان وردپرس و تنظیمات اولیه بعد از راه اندازی سایت

حق چاپ وردپرس رایگان است؟

نه ، وردپرس حق چاپ ندارد. این مجوز به گونه ای مجوز دارد که به همه امکان استفاده از آن را می دهد ، اما دارای هر حق مشارکت در این نرم افزار هستید.

این تحت GPL منتشر شده است ، بنابراین شما در استفاده ، اصلاح و توزیع مجدد کد آزاد هستید. شما حق تغییر در نرم افزار را دارید ، نه کل کد را.

GPL ایجاب می کند که هر کار مشتقی که منتشر یا توزیع می کنید نیز تحت GPL مجوز داشته باشد. ممکن است حق چاپ را برای انجام هر کاری که دوست دارید داشته باشید ، کارهای مشتق شده شما به طور خودکار مجوز GPL را به ارث می برند ، بنابراین دیگران می توانند از هر طریقی که انتخاب می کنند از کد شما استفاده ، اصلاح و توزیع مجدد کنند.

آیا این بدان معنی است که تمام تم ها و پلاگین های برتر WordPress دارای GPL مجاز هستند؟

طبق یک پست رسمی وبلاگ در WordPress.org ، مضامین نیز GPL هستند . تصاویر ، CSS و Javascript استفاده شده در درون مضامین و افزونه ها را نمی توان حذف کرد ، اما تمام بخش های PHP و HTML از مضامین و افزونه ها به طور گسترده از قابلیت وردپرس استفاده می کنند ، بنابراین یک کار مشتق هستند بنابراین از مجوز GPL استفاده می شوند.

در حالی که برخی از افراد با این موضوع موافق نیستند ، اکثر مشاغل معتبر وردپرس از دستورالعمل های انجمن پیروی می کنند و از آن پیروی می کنند.

محتوای منتشر شده با وردپرس GPL را نیز به ارث می برد؟

نه ، شما حق دارید به هر طریقی که دوست دارید محتوای خود را مجوز دهید. مگر اینکه محتوایی که منتشر می کنید در واقع یک کار مشتق شده از وردپرس یا هر کار مجاز GPL دیگر باشد.

به عنوان مثال ، اگر مقالات ، عکس ها یا سایر کارهای هنری خود را در وبلاگ خود به اشتراک می گذارید ، حق چاپ کامل آن را دارید.

با این حال ، اگر شما در حال نوشتن یک پست وبلاگ هستید که به افراد نشان می دهد چگونه با استفاده از توابع وردپرس با مثالهایی از آن استفاده می کنند ، آن پست وبلاگ خاص می تواند مجوز دیگری داشته باشد. کدی که در مثالها استفاده می شود در واقع کار مشتقی است و به طور خودکار مجوز GPL را به ارث می برد.

علامت تجاری وردپرس

کد وردپرس به عنوان یک نرم افزار تحت GPL منتشر می شود اما کلمات WordPress، WordCamp و logo WordPress علائم تجاری ثبت شده متعلق به بنیاد وردپرس هستند .

برای تشخیص تفاوت بین یک سایت یا منبعی که به صورت رسمی یا تحت مدیریت جامعه است ، بنیاد از افراد می خواهد که از “WordPress” در نام دامنه خود استفاده نکنند.

اکثر مشاغل قانونی که در اطراف وردپرس ساخته شده اند از سیاست های مارک تجاری آگاه هستند و به قوانین احترام می گذارند.

هزینه استفاده از وردپرس

وردپرس به عنوان یک نرم افزار برای بارگیری و استفاده از آن رایگان است. با این حال ، برای استفاده از وردپرس در وب ، به میزبانی وردپرس نیاز دارید .

شما می توانید از WordPress.com برای ایجاد یک وبلاگ رایگان استفاده کنید ، اما توجه داشته باشید که تفاوت هایی وجود دارد. برای جزئیات بیشتر به مقایسه WordPress.com و WordPress.org مراجعه کنید.

هزینه های اضافی می تواند تم های وردپرس تجاری باشد که به عنوان تم های برتر وردپرس نیز شناخته می شوند. با این حال ، شما مجبور به استفاده از این موارد نیستید زیرا بیش از 6000 تم رایگان وردپرس وجود دارد که می توانید استفاده کنید.

افراد غالباً از افزونه های تجاری استفاده می کنند ، اما شما مجبور به استفاده از این افزونه ها نیز نیستید زیرا بیش از ۵۴۰۰۰ افزونه وردپرس رایگان در دسترس است.

ما یک راهنمای دقیق در مورد چقدر هزینه ساخت یک وب سایت وردپرس با دستورالعمل نحوه راه اندازی یک وب سایت با بودجه و صرفه جویی در هزینه ایجاد کرده ایم.

امیدواریم که این مقاله به سوالات شما در مورد مجوز وردپرس ، هزینه های راه اندازی سایت وردپرس و تجارت در وردپرس پاسخ داده باشد.

آشکار سازی:ما در تیلو وب با پایبندی به اصول اخلاقی و اجتماعی به قانون کپی رایت احترام می گزاریم و اعلام می نماییم این مطلب از سایت
www.wpbeginner.com
برداشت و ترجمه شده است.با سپاس از توجه شما.

یوتیوب ما : TILOWEB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده