چگونه اعداد را از URL های وردپرس حذف کنیم

اخیراً یکی از خوانندگان ما از طریق پست الکترونیکی از ما سوال  کرده است که چگونه می توان اعداد را از URL وردپرس و صفحه وردپرس خلاص کرد. به طور پیش فرض ، وردپرس از شناسه های پست (اعداد) به جای متن زیبا کلمات کلیدی در URL ها استفاده می کند. این برای سئو بد است. در موارد دیگر ، وردپرس -2 در مقابل آدرس پست ، صفحه ، دسته یا برچسب شما اضافه می کند که به نظر می رسد در مقابل کاربران بد است. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از URL ها در وردپرس خلاص شوید.

اگر فیلم را دوست ندارید یا به دستورالعمل های بیشتری احتیاج دارید ، به خواندن ادامه دهید.

ساختار URL پیوند ثابت

وردپرس از ساختار URL دوستانه SEO پشتیبانی کرده است . تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که صفحه تنظیمات »Permalinks را در قسمت مدیر باز کنید و یک ساختار URL برای سایت خود انتخاب کنید. تعدادی گزینه در دسترس است. ما توصیه می کنیم یک ساختار URL انتخاب کنید که عنوان پست شما را در URL نشان دهد زیرا از نظر SEO مناسب است و به دیگران کمک می کند سایت شما را در موتورهای جستجو کشف کنند. پس از راه اندازی مجوزهای ثابت ، باید تغییرات خود را ذخیره کنید.

permalinksettings

 

اکنون وردپرس به طور خودکار URL ها را برای همه پست های قبلی شما نیز تغییر می دهد. اگر URL های قدیمی را در جایی قرار داده اید نگران نباشید زیرا وردپرس آن کاربران را به طور خودکار به URL های جدید هدایت می کند.

Slug سفارشی

حتی اگر اکنون از Permalinks زیبا استفاده می کنید ، ممکن است هنوز بخواهید از اعداد موجود در URL پست خود خلاص شوید. رایج ترین دلیل این امر زمانی است که شما در حال انتشار پستی هستید که عنوان ندارد.

به یاد داشته باشید ، وردپرس متن را برای نمایش در URL از عنوان پست شما انتخاب می کند ، بنابراین اگر پست شما عنوان ندارد ، وردپرس از شناسه پست در URL استفاده می کند. می توانید به صورت دستی به وردپرس بگویید که به جای شماره پست در URL از چه چیزی استفاده کند.

درست در زیر عنوان پست ، URL پست خود را با یک دکمه ویرایش در کنار آن مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی دکمه ویرایش ، URL قابل ویرایش است. به این قسمت قابل ویرایش post-slug گفته می شود. می توانید متنی را که می خواهید از آن به عنوان پست پست استفاده کنید در URL وارد کنید.

توجه: فقط می توانید حروف ، اعداد و خط تیره را در حلقه حلقه URL اضافه کنید.

edit post url

 

پست ها و صفحات را کپی کنید

حتی گاهی اوقات هنگام ویرایش حلزون سفارشی ، -۲ به URL های شما اضافه می شود. به عنوان مثال شما درباره صفحه جدیدی ایجاد می کنید ، و URL شما به این شکل است:

http://yoursite.com/about-2/

آیا شما نمی خواهید از شر آن -۲ خلاص شوید ، و به سادگی آن را به صورت / about / داشته باشید. این مشکل زمانی رخ می دهد که شما از همان حلزون حرکت کرده اید و قبلاً استفاده کرده اید.

تمام پست ها و صفحات خود را بررسی کنید تا ببینید هیچ یک از موارد مشابه تلفن همراه (به عنوان مثال / درباره /) وجود ندارد. اگر یکی را پیدا کردید ، باید آن را حذف کنید مگر اینکه از آن استفاده کنید. غالباً ، صفحه فعالی با همان حلزون حرکت نمی یابید.

این زمانی است که شما باید در پوشه حذف شده ها جستجو کنید. هنگامی که یک پست یا صفحه وردپرس را حذف می کنید ، به طور کامل حذف نمی شود. قبل از اینکه برای همیشه پاک شود ، 30 روز در سطل زباله می ماند. این کار برای انجام گزینه ای انجام می شود که در صورت حذف تصادفی مورد حذف شده ، آن را بازیابی کنید.

تا زمانی که پست یا صفحه در سطل زباله باقی بماند ، نمی توان از Slug دوباره استفاده کرد. بنابراین اگر می خواهید از / About / Slug دوباره استفاده کنید ، پس باید صفحه About را که در پوشه سطل زباله نشسته است ، حذف کنید. پس از انجام این کار ، باید بتوانید مانند روش نشان داده شده در حلزون حرکت خود را ویرایش کنید و از -2 خلاص شوید.

این تکنیک برای دسته ها و برچسب ها نیز کاربرد دارد.

آشکار سازی:ما در تیلو وب با پایبندی به اصول اخلاقی و اجتماعی به قانون کپی رایت احترام می گزاریم و اعلام می نماییم این مطلب از سایت
www.wpbeginner.com
برداشت و ترجمه شده است.با سپاس از توجه شما.

 

همچنین بخوانید:   7 بهترین بستر نرم افزاری وبینار برای مشاغل کوچک (در مقایسه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده