تیلو وب

طراحی سایت

چگونه به راحتی یک سایت وردپرس چند زبانه ایجاد کنیم

آیا می خواهید سایت وردپرس خود را به چند زبان ترجمه کنید؟

WordPress بیش از 35٪ از کل وب سایت های موجود در اینترنت را تأمین می کند. بسیاری از آنها به مخاطبان غیر انگلیسی یا چند زبانه خدمت می کنند.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی یک سایت وردپرس چند زبانه ایجاد کنید. ما سه راه حل مختلف را پوشش خواهیم داد ، بنابراین شما می توانید راه حل مناسب برای شما را انتخاب کنید.

با استفاده از هر راه حل ، شما قادر خواهید بود پست ها ، صفحات ، برچسب ها ، دسته ها و مضامین وردپرس خود را به همان تعداد زبان که دوست دارید ترجمه کنید.

createmultilingualwpsite og

 

وب سایت وردپرس چند زبانه چیست؟

یک وب سایت چند زبانه وردپرس محتوای یکسانی را به چندین زبان ارائه می دهد. این می تواند کاربران را به طور خودکار به یک زبان بر اساس منطقه خود هدایت کند ، یا کاربران می توانند زبان مورد نظر خود را با استفاده از یک لینک کشویی انتخاب کنند.

برای ایجاد یک وب سایت چندزبانه چند رویکرد مختلف وجود دارد.

روش اول به شما امکان می دهد با کمک مترجمان انسانی ، تمام مطالب را به زبان مورد نظر خود ترجمه کنید.

روش دوم در واقع یک سایت چند زبانه ایجاد نمی کند بلکه از ترجمه ماشینی محتوای موجود شما با استفاده از خدمات ترجمه خودکار استفاده می کند.

با این حال ، Google Translate پشتیبانی از حساب های جدید برای ترجمه وب سایت را متوقف کرده است. گزینه های دیگر یا رایگان نیستند یا از نظر کیفیت خیلی خوب نیستند.

ناگفته نماند که ترجمه دستی محتوای شما روش بسیار بهتری است. این به شما امکان می دهد کیفیت را در سراسر وب سایت خود حفظ کنید. می توانید محتوا را خود ترجمه کنید یا برای این کار افراد متخصص استخدام کنید.

انتخاب یک افزونه چند زبانه وردپرس

چندین افزونه وردپرس وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها وب سایت خود را به چندین زبان ترجمه کنید. شما باید افزونه ای را انتخاب کنید که به شما کمک کند ترجمه ها را به راحتی مدیریت کنید بدون اینکه چیزهای غیر ضروری برای کاربران خود دشوار شود.

در این راهنما ، ما سه دستورالعمل برتر چند زبانه وردپرس را با راهنمایی گام به گام در مورد نحوه تنظیم آنها به شما نشان خواهیم داد.

اگر می دانید با کدام افزونه می خواهید ، می توانید مستقیماً به دستورالعمل ها بپردازید.

  1. TranslatePress
  2. WPML
  3. چند زبان

هر سه آنها دارای ویژگی های لازم برای ایجاد یک وب سایت چند زبانه قوی هستند.

  • آنها به شما امکان می دهند پست ها ، صفحات ، محصولات و سایر انواع پست ها را ترجمه کنید
  • به راحتی می توانید دسته ها ، برچسب ها ، پلاگین ها و مضامین خود را ترجمه کنید
  • آنها به شما امکان می دهند URL های دوستانه SEO را برای هر زبان تنظیم کنید

با این اوصاف ، بیایید شروع کنیم.

۱. با استفاده از TranslatePress وب سایت چند زبانه وردپرس ایجاد کنید

TranslatePress یکی از بهترین افزونه های ترجمه وردپرس در بازار است. این کمی متفاوت از سایر راه حل های ذکر شده در این راهنما است.

به طور معمول ، افزونه های چند زبانه از شما می خواهند که چندین نسخه از همان مقاله را برای ترجمه آن ایجاد کنید. TranslatePress به شما امکان ایجاد ترجمه همزمان را می دهد.

همچنین به شما امکان می دهد تا از ویرایشگر زنده برای ترجمه تمام جنبه های بصری وب سایت خود استفاده کنید.

از همه مهمتر ، شما می توانید ترجمه های ماشینی و انسانی را ترکیب کنید. این بدان معناست که شما می توانید از Google Translate یا ابزارهای مشابه AI برای تولید ترجمه های ماشینی و فقط بهبود بخشهایی که هوش مصنوعی از دست داده اند ، استفاده کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه TranslatePress است. برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید .

اگر می خواهید وب سایت خود را به بیش از یک زبان ترجمه کنید ، لازم است که افزونه “Extra Languages” را نیز نصب کنید. این کار را می توانید از طریق دکمه addons دانلود در حساب خود در وب سایت TranslatePress انجام دهید.

downloadaddons

 

پس از بارگیری افزونه ، می توانید آن را مانند سایر افزونه های وردپرس نصب و فعال کنید.

پس از فعال سازی ، برای پیکربندی تنظیمات افزونه باید به صفحه تنظیمات » صفحه TranslatePress بروید .

addlicense

 

ابتدا باید به برگه مجوز بروید و کلید مجوز خود را وارد کنید. می توانید این اطلاعات را در حساب خود در وب سایت TranslatePress پیدا کنید.

پس از آن ، برای تنظیم سایر تنظیمات باید به تب General settings بروید.

translatepress settings

 

اولین گزینه در صفحه انتخاب زبان پیش فرض وب سایت و زبانهایی است که می خواهید وب سایت خود را به آنها ترجمه کنید.

در مرحله بعدی ، باید انتخاب کنید آیا می خواهید نام زبانها را به زبان مادری نمایش دهید. گزینه پیش فرض “خیر” است به این معنی که نام های زبان به زبان پیش فرض نشان داده می شوند.

پس از آن شما باید انتخاب کنید که آیا می خواهید نام زبان پیش فرض را در URL به عنوان زیر شاخه نمایش دهید. به عنوان مثال ، http://example.com/fa/.

گزینه پیش فرض خیر است به این معنی که فقط زبانهای دیگر نام زبان را در URL به عنوان زیر شاخه دارند. ما توصیه می کنیم این تنظیم را برای بهترین سئو سایت به حال خود رها کنید.

translatepress settings2

 

این شما را به تنظیم بعدی می رساند ، “زور در پیوندهای سفارشی را مجبور کنید”. گزینه پیش فرض “بله” است ، زیرا این باعث تغییر پیوندهای سفارشی برای زبانهای ترجمه شده می شود که URL ها را از نظر SEO دوستانه تر می کند.

در مرحله بعدی ، باید انتخاب کنید آیا می خواهید از Google Translate برای ترجمه های خودکار استفاده کنید. گزینه پیش فرض “نه” است ، اما اگر می خواهید از Google Translate استفاده کنید می توانید آن را تغییر دهید.

در گزینه بعدی باید یک کلید Google Translate API ارائه کنید. در زیر گزینه پیوندی پیدا خواهید کرد که دستورالعمل های نحوه دریافت آن را به شما نشان می دهد.

سرانجام ، به گزینه هایی در مورد نحوه نمایش سوئیچر زبان در وب سایت خود دسترسی پیدا خواهید کرد. TranslatePress سه گزینه برای شما فراهم می کند.

می توانید از یک کد کوتاه استفاده کنید ، سوئیچر را به منوی پیمایش خود اضافه کنید یا یک منوی شناور نمایش دهید. بعداً در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه زبان تعویض را به وب سایت خود اضافه کنید.

بروید و بر روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

ترجمه محتوای وب سایت شما

برای ترجمه وب سایت خود ، می توانید بر روی برگه “ترجمه سایت” در صفحه تنظیمات افزونه یا دکمه در نوار مدیر وردپرس خود کلیک کنید .

translatesite

 

با این کار ویرایشگر ترجمه زنده در یک برگه مرورگر جدید باز می شود.

در این ویرایشگر زنده ، می توانید روی هر متنی در وب سایت خود در قسمت سمت راست کلیک کنید و TranslatePress آن را در ستون سمت چپ بارگیری می کند تا ترجمه شود.

translatesite

 

اکنون بر روی زبانی که می خواهید رشته را به آن ترجمه کنید کلیک کنید و سپس ترجمه خود را ارائه دهید.

پس از وارد کردن ترجمه ، بر روی دکمه “ذخیره ترجمه” در بالا کلیک کنید و سپس بر روی دکمه بعدی کلیک کنید. TranslatePress به طور خودکار رشته بعدی را در صفحه بارگیری می کند تا ترجمه کنید.

همچنین می توانید فقط روی منوی کشویی زیر زبان پیش فرض خود کلیک کنید ، و این به شما لیستی از رشته های متنی قابل ترجمه در صفحه را نشان می دهد. می توانید یک رشته را انتخاب کنید و سپس ترجمه آن را ارائه دهید.

translatestrings

 

شما می توانید تمام مطالب را در هر صفحه ترجمه کنید. این شامل منوهای ناوبری ، دکمه ها ، ابزارک های نوار کناری ، متن متا و موارد دیگر است.

همچنین می توانید با کلیک بر روی پیوندهای موجود در صفحه ، به هر صفحه ای مراجعه کرده و ترجمه آن را شروع کنید.

TranslatePress به شما امکان می دهد هنگام ورود به سیستم بلافاصله شروع به ترجمه هر صفحه یا پستی در سایت خود کنید. کافیست بر روی دکمه “ترجمه صفحه” در بالا کلیک کنید تا وارد ویرایشگر مستقیم شوید.

translatebutton

 

هنگامی که یک رشته را ترجمه کردید ، این افزونه به طور خودکار آن را برای شما در مکان های دیگر ترجمه می کند. به عنوان مثال ، اگر عنوان پست را ترجمه کرده باشید ، عنوان پست در ابزارک های نوار کناری شما به طور خودکار ترجمه می شود.

افزودن زبان تعویض به وب سایت شما

سوئیچر زبان به بازدیدکنندگان وب سایت شما اجازه می دهد هنگام بازدید از وب سایت شما ، زبانی را انتخاب کنند. این معمولاً پرچم هر کشور را نشان می دهد تا زبانهای موجود در سایت شما را نشان دهد.

TranslatePress به شما امکان می دهد با استفاده از یک کد کوتاه ، به عنوان یک مورد منوی پیمایش یا یک بنر شناور ، سوئیچر زبان را اضافه کنید. سوئیچر زبان می تواند به صورت پرچم ، نام زبان یا هر دو نمایش داده شود.

افزودن سوئیچر زبان در وردپرس با استفاده از کد کوتاه

شما فقط باید کد کوتاه [language-switcher] را به پست ها ، صفحات یا ویجت نوار کناری که می خواهید سوئیچر زبان در آن نمایش داده شود اضافه کنید.

shortcodeswitcher

 

افزودن زبان تعویض به فهرست پیمایش وردپرس

نگران نباشید ، به صفحه منوها » بروید و بر روی برگه” تغییر زبان “در ستون سمت چپ کلیک کنید. اکنون زبانهایی را که می خواهید نمایش داده شوند انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه افزودن به فهرست کلیک کنید.

lsmenu

 

اکنون خواهید دید که زبانها به منوی پیمایش وردپرس اضافه شده اند. فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات خود بر روی دکمه “ذخیره منو” کلیک کنید.

این چگونه در سایت آزمون ما به نظر می رسد:

languageswitcher menu

 

افزودن یک تعویض کننده زبان شناور

به صفحه تنظیمات افزونه بروید و به بخش تغییر زبان بروید. از اینجا مطمئن شوید که کادر کنار گزینه ‘Floating language selection’ علامت گذاری شده است.

floatingls

 

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

اکنون می توانید به وب سایت خود مراجعه کرده و در پایین هر صفحه وب سایت خود سوئیچر شناور زبان را مشاهده کنید.

floatingswitcher

 

۲. ایجاد وب سایت چند زبانه وردپرس با استفاده از WPML

WPML (مخفف WordPress Multi-lingual) یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین افزونه چند زبانه وردپرس است.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه WPML (چند زبانه وردپرس) است. برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید .

پس از فعال شدن ، این افزونه مورد جدیدی از منو با عنوان ” WPML ” را در فهرست وردپرس شما اضافه می کند. برای اولین بار با کلیک بر روی آن ، شما را به جادوگر تنظیمات پلاگین می رساند.

wpml setupwizard

 

WPML به طور خودکار زبان سایت وردپرسی شما را تشخیص می دهد. اگر می خواهید اکنون می توانید آن را تغییر دهید.

برای ادامه روی دکمه بعدی کلیک کنید.

همچنین بخوانید:   نحوه تغییر قالب تاریخ و زمان در وردپرس

در صفحه بعد ، از شما خواسته می شود زبانهایی را که می خواهید در سایت خود فعال کنید انتخاب کنید. به سادگی زبان هایی را که می خواهید به سایت خود اضافه کنید از لیست انتخاب کنید.

wpml selectlanguages

 

در صورت نیاز ، می توانید بعداً زبان ها را بعداً اضافه یا حذف کنید. پس از انتخاب زبانها ، روی دکمه Next کلیک کنید.

اکنون از شما خواسته می شود که یک تعویض کننده زبان به سایت خود اضافه کنید. این تعویض کننده زبان به شما امکان می دهد تا زبانی را برای مشاهده محتوا به زبان دلخواه خود انتخاب کنند.

wpml langswitcher

 

WPML به شما امکان می دهد به طور خودکار سوئیچر محتوا را به عنوان یک ابزارک نوار کناری ، در منوی پیمایش ، یک لیست ساده یا در قسمت پایین صفحه اضافه کنید.

در مرحله بعدی ، از شما سال می شود که آیا می خواهید در مورد پلاگین و مضامین مورد استفاده خود گزارش سازگاری را به WPML ارسال کنید.

 

این شما هستید که تصمیم می گیرید آیا می خواهید این داده ها را به WPML ارسال کنید یا خیر.

wpml compat

به عنوان مرحله آخر ، از شما خواسته می شود تا کلید سایت خود را وارد کنید. اگر هنوز یکی ایجاد نکرده اید ، می توانید بر روی دکمه “ایجاد یک کلید برای این سایت” کلیک کنید.

wpml sitekey

 

با این کار به وب سایت WPML خواهید رفت و در آنجا از شما خواسته می شود سایتی را که از آن می آیید به حساب WPML خود اضافه کنید.

پس از افزودن سایت خود ، می توانید بر روی آن کلیک کنید تا به کلید سایت خود دسترسی پیدا کنید. این کلید را در سایت وردپرس خود کپی و پیست کنید.

این همان چیزی است که شما جادوگر راه اندازی WPML را با موفقیت به پایان رسانده اید. اکنون می توانید بر روی دکمه Finish کلیک کنید تا از تنظیمات خارج شوید.

افزودن محتوای چند زبانه به وردپرس با WPML

WPML ترجمه هر منطقه از سایت وردپرس شما به چندین زبان را واقعاً آسان می کند.

شما قادر خواهید بود پست ها ، صفحات ، برچسب ها ، دسته ها و مضامین وردپرس خود را به راحتی به زبان های دلخواه خود ترجمه کنید.

افزودن پست ها و صفحات چند زبانه

برای مشاهده پست های موجود خود کافیست روی منوی ارسال ها کلیک کنید. ستون زبان را در کنار عناوین پست خود مشاهده خواهید کرد.

wpml translatepostpages

 

WPML فرض می کند که محتوای موجود شما به زبان اصلی سایت شما است. این دکمه های افزودن را برای هر زبان در کنار پست های شما نشان می دهد. برای ترجمه یک پست بر روی دکمه افزودن در زیر زبان کلیک کنید.

با ویرایش یک پست می توانید ترجمه ها را نیز مدیریت کنید.

در صفحه ویرایش پست ، متوجه جعبه متای جدید “Language” برای مدیریت ترجمه ها می شوید.

wpml

 

WPML همچنین روش بهتری برای مدیریت کاربرانی که به عنوان مترجم در وب سایت شما کار می کنند ، ارائه می دهد. اگر برنامه CMS چند زبانه خود را خریداری کرده اید ، می توانید از ماژول مدیریت ترجمه آنها استفاده کنید.

ماژول مدیریت ترجمه به شما امکان می دهد بدون توجه به نقشی که آنها در سایت وردپرس شما دارند ، به عنوان مترجم کاربران را اضافه کنید. حتی می توانید مشترکین را به عنوان مترجم اضافه کنید .

wpml translationmngmt

به جای ویرایش پست ها ، این مترجمان می توانند ترجمه ها را مستقیماً در WPML اضافه کنند.

افزودن ترجمه برای دسته ها و برچسب ها

WPML به شما امکان می دهد دسته ها و برچسب ها یا هر طبقه بندی سفارشی دیگری را که ممکن است استفاده کنید به راحتی ترجمه کنید .

از WPML »Taxonomy Translation بازدید کرده و طبقه بندی های سفارشی را که می خواهید ترجمه کنید بارگیری کنید.

به عنوان مثال: در این تصویر صفحه دسته ها را انتخاب کردیم و همه دسته ها از سایت نمونه ما نمایش داده شد.

wpml categories

 

برای اضافه کردن ترجمه ، روی دکمه افزودن در کنار اصطلاح طبقه بندی کلیک کنید.

ترجمه منوهای پیمایش

وردپرس با یک سیستم منوی ناوبری قوی ارائه می شود. WPML به شما امکان می دهد آن را درست مانند ترجمه پست ها یا طبقه بندی ها ترجمه کنید.

مشاهده صفحه »منوها در سایت خود. اگر بیش از یک منو دارید ، منویی را که می خواهید ترجمه کنید انتخاب کنید.

در ستون سمت راست ، منوی خود را با پیوندهایی برای ترجمه به زبانهای دیگر فعال شده در سایت خود مشاهده خواهید کرد.

translatemenus

 

با کلیک بر روی یک زبان ، منوی جدیدی برای آن زبان ایجاد می شود. شما باید همان موارد منو را که در فهرست اصلی زبان خود دارید اضافه کنید.

اگر پست ها و صفحات خود را در منوهای ناوبری دارید ، ابتدا باید آنها را ترجمه کنید. پس از آن ، می توانید آنها را از برگه های سمت چپ در صفحه های منوی ویرایش اضافه کنید.

فراموش نکنید که برای ذخیره منو بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

ترجمه مضامین ، پلاگین ها و سایر متن ها با WPML

WMSL چند زبانه CMS به شما امکان می دهد بین ترجمه های رسمی مضامین و افزونه ها یکی را انتخاب کنید یا از مترجم رشته ای خود استفاده کنید.

به صفحه محلی سازی WPML »تم ها و پلاگین ها بروید .

wpml themesplugins

 

به طور پیش فرض ، WPML در صورت وجود فایلهای ترجمه پلاگین شما ، از آنها استفاده می کند.

با این حال ، اگر قالب وردپرس یا افزونه های وردپرس شما به زبانهایی که استفاده می کنید ترجمه نشده است ، می توانید آنها را با استفاده از ویژگی ترجمه رشته WPML ترجمه کنید.

wpml stringtranslation

 

برای بارگذاری رشته ها ، کافیست طرح زمینه یا پلاگین خود را اسکن کرده و سپس ترجمه این رشته ها را شروع کنید.

این ماژول همچنین به شما امکان می دهد زمینه های سفارشی ، ابزارک ها و سایر رشته های قابل ترجمه تولید شده توسط وردپرس را ترجمه کنید.

۳. ایجاد وب سایت چند زبانه وردپرس با استفاده از Polylang

Polylang یک افزونه چند زبانه رایگان وردپرس است که بیش از 500000 نصب فعال دارد. به شما امکان می دهد بدون خرید نسخه ممتاز به راحتی یک وب سایت چند زبانه ایجاد کنید.

توجه: اگر WooCommerce را اجرا می کنید یا به پشتیبانی نیاز دارید ، ممکن است بخواهید به Polylang Pro ارتقا دهید یا افزونه WooCommerce آنها را بخرید.

برای این آموزش ، ما از نسخه رایگان این افزونه استفاده خواهیم کرد.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی پلاگین Polylang است. برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید .

پس از فعال سازی ، برای پیکربندی افزونه ، باید از صفحه Languages ​​»Languages بازدید کنید.

polylang setlanguages

 

صفحه تنظیمات زبان به سه زبانه تقسیم شده است. برگه اول با عنوان “زبانها” نشان داده شده است . اینجا جایی است که زبانهایی را که می خواهید در سایت خود استفاده کنید اضافه می کنید.

شما باید زبان پیش فرض را اضافه کنید ، همچنین همه زبانهای دیگری را که کاربران می توانند در سایت شما انتخاب کنند انتخاب کنید.

پس از افزودن زبانها ، به برگه “Strings Translations” بروید. در اینجا شما باید عنوان سایت ، توضیحات را ترجمه کرده و سپس قالب تاریخ و زمان را انتخاب کنید .

polylang stringtranslations

 

در مرحله بعدی ، باید به صفحه تنظیمات Languages ​​» مراجعه کنید . از اینجا می توانید تنظیمات URL را برای زبانها تنظیم کرده و URL های دوستانه SEO را تنظیم کنید.

polylangsettings

 

پس از پایان کار ، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

ترجمه مطالب در وردپرس با Polylang

Polylang افزودن محتوا به زبانهای مختلف را بسیار آسان می کند. به سادگی یک پست / صفحه جدید ایجاد کنید یا یک پست موجود را ویرایش کنید. در صفحه ویرایش پست ، متوجه جعبه متا زبان خواهید شد.

polylang

 

زبان پیش فرض شما به طور خودکار انتخاب می شود ، بنابراین می توانید ابتدا محتوا را به زبان پیش فرض خود اضافه کنید و سپس آن را به زبان دیگر ترجمه کنید.

برای ترجمه ، باید روی دکمه + کنار زبان کلیک کنید و سپس محتوای آن زبان را اضافه کنید.

polylang translations

 

این فرایند را برای همه زبانها تکرار کنید. پس از پایان کار ، می توانید پست ها و صفحات خود را منتشر کنید.

ترجمه دسته ها ، برچسب ها و طبقه بندی های سفارشی

همچنین می توانید دسته ها و برچسب ها یا هر طبقه بندی سفارشی را که ممکن است استفاده کنید ترجمه کنید.

اگر می خواهید دسته ها را ترجمه کنید ، به بخش ارسال ها »دسته ها بروید .

poly translatecats

 

یک دسته را به زبان پیش فرض خود اضافه کنید و سپس برای شروع ترجمه ، روی نماد بعلاوه هر زبان کلیک کنید.

نمایش سوییچر زبان در سایت وردپرس شما

افزودن یک سوئیچر زبان به کاربران امکان می دهد هنگام مشاهده سایت شما ، زبانی را انتخاب کنند. Polylang آن را بسیار ساده می کند. کافیست به ابزارک های Appearance »بروید و ابزارک تعویض زبان را به نوار کناری یا منطقه آماده ویجت دیگر اضافه کنید.

language switcher

 

می توانید یک کشویی انتخاب کنید یا از نام های زبان با پرچم استفاده کنید. پس از پایان کار ، روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا تنظیمات ابزارک خود را ذخیره کنید.

اکنون می توانید پیش نمایش سایت خود را مشاهده کنید تا سوئیچر زبان در حال کار باشد.

langswitcherpreview

 

سوالات متداول درباره ایجاد سایت وردپرس چند زبانه

با کمک به هزاران مبتدی برای راه اندازی وب سایت های خود ، ما یکی دو چیز در مورد ساخت یک وب سایت چند زبانه می دانیم. در زیر برخی از سوالات برتر در مورد وب سایت های چند زبانه وردپرس از ما پرسیده شده است.

۱. کدام افزونه چند زبانه وردپرس بهترین است؟

هر سه افزونه ذکر شده در این راهنما بهترین هستند. با این حال ، آنها از برخی جنبه ها کمی متفاوت هستند.

اگر یک مبتدی هستید و به دنبال یک راه حل آسان تر هستید ، توصیه می کنیم از TranslatePress استفاده کنید . ویرایشگر زنده آن ترجمه ها را آسان تر می کند.

کاربران پیشرفته و وب سایت های تجارت الکترونیکی ممکن است WPML را برای نیازهایشان جامع تر ببینند. در آخر ، اگر به دنبال یک راه حل رایگان هستید ، Polylang بهترین گزینه برای شماست.

۲. چگونه می توان منطقه مدیریت وردپرس خود را برای کاربران ترجمه کرد؟

وردپرس به هر کاربر در وب سایت شما اجازه می دهد تا زبان رابط مدیر را انتخاب کند. آنها به سادگی باید مشخصات کاربری خود را ویرایش کنند و در آنجا گزینه انتخاب زبان را پیدا می کنند.

userlanguage

 

۳. چگونه قالب وردپرس خود را ترجمه کنم؟

هر سه افزونه به شما امکان می دهد ترجمه های موضوع را به طور خودکار واکشی کنید. همچنین می توانید یک قالب وردپرس را خودتان پیدا کرده و ترجمه کنید و سپس فایلهای ترجمه را در وب سایت خود بارگذاری کنید.

۴. چگونه پلاگین وردپرس را ترجمه کنم

بسیاری از افزونه های برتر وردپرس برای ترجمه آماده هستند. با این حال ، ممکن است به همه زبانها ترجمه نشوند. TranslatePress و WPML به شما امکان می دهند رشته ها را به راحتی در رابط پلاگین ترجمه کنید.

همچنین می توانید افزونه های وردپرس را به تنهایی ترجمه کرده و ترجمه ها را به صورت دستی در وب سایت خود بارگذاری کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه یک سایت وردپرس چند زبانه مانند یک حرفه ای بسازید.

آشکار سازی:ما در تیلو وب با پایبندی به اصول اخلاقی و اجتماعی به قانون کپی رایت احترام می گزاریم و اعلام می نماییم این مطلب از سایت
www.wpbeginner.com
برداشت و ترجمه شده است.با سپاس از توجه شما.

یوتیوب ما : TILOWEB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 1 =

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده