کوکی ها در وبسایت ها چه هستند و چه کاربردی برای وبسایت وردپرسی دارند

کوکی ها پرونده های کوچکی هستند که حاوی داده هایی هستند که توسط یک وب سایت برای ذخیره در مرورگر کاربر ارسال می شوند. از کوکی به صورت گسترده در وب برای ذخیره اطلاعات و ارائه تجربه مرور شخصی به کاربران استفاده می شود. برخی از موارد معمول استفاده از کوکی ها عبارتند از:

  • اطلاعات ورود به سیستم کاربر را به خاطر بسپارید
  • اطلاعاتی مانند مواردی که کاربر در وب سایت مشاهده کرده است ، مواردی که به سبد خرید اضافه کرده اند ، نام یا آدرس ایمیل مورد استفاده در وب سایت و غیره را بخاطر بسپارید.
  • برخی از وب سایت های بزرگتر از کوکی برای ردیابی کاربران در شبکه وب سایت های خود استفاده می کنند
  • تبلیغ کنندگان ممکن است از کوکی برای کسب اطلاعات در مورد رفتارهای مرور کاربر استفاده کنند

First party vs Third party Cookies

بسیاری از وب سایت ها کوکی های شخص ثالث را نیز در مرورگرهای کاربر ذخیره می کنند. این کوکی ها معمولاً توسط اسکریپت های تبلیغاتی شخص ثالث در وب سایت ها تولید می شوند. اکثر وب سایت های معتبر معمولاً دارای خط مشی رازداری و صفحات مربوط به خدمات هستند که در آنها نحوه استفاده از کوکی را در وب سایت های خود ذکر می کنند.

هر کاربری می تواند با رفتن به قسمت حریم خصوصی تنظیمات مرورگر ، کوکی ها را از مرورگر وب خود حذف کند.

delete cookies

 

نحوه استفاده وردپرس از کوکی ها

به طور پیش فرض ، وردپرس دو نوع کوکی تولید می کند.

  • کوکی های جلسه
  • کوکی ها نظرات

کوکی های جلسه با ورود کاربر به سایت وردپرس تنظیم می شوند. این کوکی حاوی جزئیات احراز هویت کاربر و تنظیمات مربوط به رابط منطقه مدیر هستند . کوکی های ورود به سیستم در وردپرس هر ۱۵ روز منقضی می شوند.

هنگامی که یک کاربر در مورد یک وب سایت دارای وردپرس نظر می دهد ، وردپرس به طور خودکار کوکی ای را شامل می شود که شامل نام کاربر ، آدرس ایمیل و URL کاربر است. این کوکی به WordPress اجازه می دهد تا در بازدیدهای بعدی کاربر ، نام کاربری ، ایمیل و URL را به طور خودکار پر کند. کوکی نظر در 347.222 روز یا 30000000 ثانیه منقضی می شود.

نحوه استفاده پلاگین های وردپرس از کوکی ها

افزونه های وردپرس ممکن است از اطلاعات ذخیره شده در کوکی های پیش فرض برای ارائه ویژگی های شخصی سازی استفاده کنند. همچنین ممکن است افزونه ها کوکی های خود را ذخیره کنند.

به عنوان مثال ، OptinMonster از کوکی برای نشان دادن فرمهای optin شخصی شده بر اساس رفتار گذشته کاربر استفاده می کند.

یک افزونه دیگر ، از کوکی ها استفاده می کند تا کاربران بتوانند پست های مورد علاقه خود را در وردپرس اضافه کنند.

در قوانین جدید حریم خصوصی اتحادیه اروپا لازم است وب سایت ها یک پنجره بازشو را در وب سایت خود نمایش دهند. ما یک راهنمای گام به گام در مورد چگونگی افزودن اخطار کوکی ها در سایت وردپرس شما داریم .

مطالعه بیشتر

همچنین بخوانید:   چگونه اعداد را از URL های وردپرس حذف کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده