نحوه یادگیری وردپرس به صورت رایگان در یک هفته (یا کمتر)

آیا به دنبال یادگیری وردپرس و ساخت وب سایت هستید؟ سهولت استفاده یکی از بهترین موارد در مورد وردپرس است که آن را به محبوب ترین سازنده وب سایت در جهان تبدیل می کند .

یادگیری وردپرس به زمان و هزینه زیادی احتیاج ندارد. می توانید این کار را به تنهایی و با سرعت خودتان انجام دهید و سپس هنگام کار بر روی آن کار کنید.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه وردپرس را به صورت رایگان در یک هفته (یا کمتر) یاد بگیرید. هدف این است که به شما کمک کند با وردپرس آشنا شوید و بتوانید به تنهایی وب سایت بسازید.

learnwpinweek og

 

چرا وردپرس یاد بگیریم؟

وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای متن باز جهان است . این روشی فانتزی است که می گوید به شما امکان می دهد هر نوع وب سایتی را ایجاد کنید .

وردپرس بیش از ۳۹ درصد از کل وب سایت های موجود در اینترنت را تأمین می کند. هزاران فرصت شغلی در سراسر جهان ایجاد می کند و میلیون ها وب سایت با استفاده از وردپرس کسب درآمد می کنند .

وردپرس به غیر از فرصت های اقتصادی ، مردم را قادر می سازد تا داستان ها ، ایده های خود را به اشتراک بگذارند ، جوامع ایجاد کنند و کارهای عالی انجام دهند.

برای حضور مشاغل کوچک ایده آل برای حضور آنلاین آنهاست ، در عین حال از نظر اقتصادی از نظر وبلاگ نویسان می توانند اولین وبلاگ خود را راه اندازی کنند.

وردپرس همچنین محبوب ترین پلت فرم تجارت الکترونیکی به نام WooCommerce را تأمین می کند . میلیون ها فروشگاه آنلاین کوچک و بزرگ از آن استفاده می کنند. برای راه اندازی فروشگاه آنلاین (بدون نوشتن کد) می توانید از وردپرس استفاده کنید .

گسترش وردپرس با تعداد زیادی افزونه و تم آسان است و به شما امکان می دهد هر نوع وب سایتی را تصور کنید.

برای یادگیری وردپرس به چه مواردی نیاز دارم؟

یادگیری وردپرس آسان است به شرطی که بخواهید هر روز چند ساعت در یک هفته متعهد شوید.

شما به چند مهارت جستجوی بسیار اساسی (یعنی نحوه استفاده از موتورهای جستجو مانند Google) و توانایی پیروی از دستورالعمل ها نیاز دارید.

نه ، برای کدگذاری یک وب سایت نیازی به دانستن HTML یا سایر زبان های برنامه نویسی نیست . یادگیری آنها در آینده مفید خواهد بود ، اما نیازی به ایجاد وب سایت با استفاده از وردپرس به عنوان مبتدی ندارید.

اکثر کاربران وردپرس مهارت برنامه نویسی و برنامه نویسی ندارند و سالهاست که از وردپرس استفاده می کنند.

به همین ترتیب ، بسیاری از توسعه دهندگان موفق وردپرس دقیقاً مانند شما شروع به کار کردند و اکنون آنها وب سایت هایی را به عنوان توسعه دهندگان تمام وقت وب ایجاد می کنند.

اکنون که متعهد به یادگیری وردپرس هستید ، می خواهیم از شما در انجمن جذاب WordPress و تیلو وب استقبال کنیم.

بیایید شروع کنیم.

از شنبه: شروع کار با وردپرس

startnow

 

دو نوع وب سایت وردپرس وجود دارد. ابتدا WordPress.org با نام وردپرس خود میزبان شناخته می شود و سپس WordPress.com وجود دارد.

ما توصیه می کنیم از WordPress.org خود میزبان استفاده کنید زیرا به شما امکان دسترسی به تمام ویژگی های WordPress را در خارج از جعبه می دهد. برای اطلاعات بیشتر ، به مقایسه WordPress.com و WordPress.org مراجعه کنید .

اکنون که بستر صحیحی را انتخاب کرده اید ، مرحله بعدی انتخاب دامنه و میزبانی وب است .

دامنه شما آدرس وب سایتی است که کاربران برای بازدید از شما تایپ می کنند (به عنوان مثال TILOWEB.IR ). ما یک راهنما داریم که به شما کمک می کند بهترین نام دامنه را برای وب سایت خود انتخاب کنید.

مرحله بعدی انتخاب میزبانی وب است. این جایی است که تمام پرونده های وب سایت شما ذخیره می شود ، بنابراین کاربران می توانند سایت شما را مشاهده کنند.

ما به شما شیراز وب هاست را پیشنهاد می کنیم

پس از ثبت نام برای نام دامنه و حساب میزبانی وب ، زمان نصب وردپرس فرا رسیده است.

وردپرس به دلیل نصب آسان مشهور است و اکثر ارائه دهندگان هاست همچنین نصب کننده های ۱ کلیک وردپرس را ارائه می دهند. اگر به کمک نیاز دارید ، آموزش نصب گام به گام وردپرس را دنبال کنید .

ما همچنین یک آموزش گام به گام در مورد:

برای سایر آموزشهای اختصاصی ، به راهنمای ما در مورد انواع مختلف وب سایتهایی که می توانید با وردپرس ایجاد کنید ، مراجعه کنید.

اگر می خواهید یک سایت آزمایشی بیاموزید و ایجاد کنید ، می توانید وردپرس را روی رایانه Mac یا windows خود نیز نصب کنید . اما به یاد داشته باشید ، وب سایت های محلی در اینترنت برای سایر کاربران قابل مشاهده نیستند. برای در دسترس قرار دادن آن برای همه ، باید WordPress را از رایانه خود (محلی) به یک سایت زنده منتقل کنید .

پس از نصب وردپرس ، به داشبورد وردپرس یا قسمت سرپرست خواهید رسید. دارای یک طرح زیبا با یک نوار ابزار در بالا و یک منوی نوار کناری مدیر در سمت چپ است.

wp dashboard

 

تبریک می گویم ، شما یک سایت وردپرس ایجاد کرده اید. با این حال ، وب سایت شما در حال حاضر خالی است و از طراحی بسیار ابتدایی و هیچ ویژگی قابل توجهی استفاده می کند.

طی چند روز آینده ، شما با ویژگی های وردپرس آشنا می شوید و می آموزید که چگونه آن را برای شما مناسب تنظیم کند.

یک شنبه: یادگیری اصول وردپرس

thebasics

 

بعد از نصب وردپرس ، نوبت به آشنایی با سیستم می رسد. با مرور گزینه هایی در نوار سمت چپ می توانید این کار را انجام دهید.

wpadminmenuitems

 

با این حال ، شما ممکن است همچنان به راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از هر یک از مواردی که در داشبورد وردپرس مشاهده می کنید ، نیاز داشته باشید.

بهترین مکان برای شروع ، مجموعه فیلم های رایگان وردپرس برای مبتدیان است. این ۳۴ فیلم شما را از طریق داشبورد وردپرس راهنمایی می کند ، به شما نحوه افزودن تصاویر ، فیلم ها ، صدا و غیره را نشان می دهد.

همچنین بخوانید:   7 نکته اساسی برای استفاده از کد کوتاه در وردپرس

توصیه می کنیم هنگام کار در وب سایت خود ، از این فیلم ها استفاده کنید. اگر نمی توانید همه آنها را یک باره تماشا کنید ، نگران نباشید. شما همیشه می توانید برگردید و از همانجا که ترک کرده اید از سر بگیرید.

همانطور که در وب سایت خود کار می کنید ، با اصطلاحاتی روبرو خواهید شد که ممکن است آنها را درک نکنید. ما یک فرهنگ لغت مفید وردپرس با لیستی از اصطلاحات معمول وردپرس همراه با توضیحات دقیق هر اصطلاح داریم.

در مرحله بعدی ، باید با ویرایشگر بلوک وردپرس آشنا شوید . اینجا جایی است که شما بیشتر وقت خود را هنگام ایجاد محتوا برای وب سایت خود می گذرانید.

در حالی که شما در این کار هستید ، بیایید برخی از مفاهیم کلیدی وردپرس را در این راه بررسی کنیم.

اگر امروز هنوز کمی وقت دارید ، باید بخش راهنمای مبتدیان را که پر از اطلاعات مفید است ، جستجو کنید.

امیدوارم تا این زمان ، شما به خوبی از قسمت مدیریت وردپرس خود آگاه باشید و احتمالاً مشتاق بازی با افزونه ها هستید.

دو شنبه: استفاده از افزونه های وردپرس

plugins

 

قدرت واقعی وردپرس در افزونه ها است.

افزونه ها را به عنوان برنامه های وب سایت وردپرس خود در نظر بگیرید. آنها به شما امکان می دهند ویژگی های جدیدی مانند افزودن فرم های تماس ، ایجاد فروشگاه و غیره به وب سایت خود اضافه کنید .

بیش از ۵۸۰۰۰+ افزونه رایگان فقط در مخزن رسمی افزونه وردپرس موجود است. این فراوانی افزونه ها برای مبتدیان بسیار طاقت فرسا است.

به همین دلیل باید به راهنمای مبتدیان در مورد نحوه انتخاب بهترین افزونه وردپرس مراجعه کنید .

اکنون ، به عنوان یک مبتدی ممکن است از خود بپرسید که کدام افزونه های وردپرس را باید نصب کنید. ما لیستی از افزونه های ضروری وردپرس را برای انواع وب سایت ها آماده کرده ایم .

ما به هر کاربر توصیه می کنیم برای فرم تماس خود یک پلاگین پشتیبان وردپرس ، پلاگین SEO WordPress و WPForms نصب کنند.

همچنین ، دسته پلاگین های وردپرس ما را بررسی کنید که در آن بهترین افزونه های وردپرس را برای انجام هر کاری که می خواهید در وب سایت وردپرس خود پیدا خواهید کرد.

کاوش افزونه ها بیشتر روز شما را مشغول می کند. وقت خود را به کاوش افزونه هایی اختصاص دهید که ممکن است به شما در پیشرفت کارتان کمک کند.

وقتی برگشتید ، مورد بعدی که ما به آن خواهیم پرداخت تم های وردپرس است.

سه شنبه: استفاده از مضامین وردپرس

wpthemes

 

مضامین وردپرس ظاهر وب سایت شما را کنترل می کنند. مضامین قالب های از پیش ساخته شده ای هستند که می توانید آنها را برای سایت خود نصب و شخصی سازی کنید.

هزاران تم رایگان و برتر برای وردپرس موجود است. می توانید تم های رایگان را از فهرست موضوعات WordPress بارگیری کنید .

برای تم های برتر می توانید به فروشگاه های تجاری مانند StudioPress ، Elegant Themes ، Themify و غیره بروید.

یک تم کامل باید تعادل طراحی زیبا و ویژگی های قدرتمند باشد. بسیاری از ویژگی ها همیشه نشانه یک تم خوب نیستند. راهنمای ما در مورد انتخاب قالب مناسب وردپرس برای وب سایت خود را بررسی کنید.

اگر می خواهید به مضامین خاص وردپرس نگاه کنید ، ویترین های قالب وردپرس ما را ببینید:

  • بهترین و محبوب ترین تم های وردپرس (در همه زمان ها)
  • بهترین تم های رایگان وبلاگ وردپرس
  • بهترین تم های تجاری وردپرس رایگان
  • بهترین تم های سبک مجله وردپرس
  • بهترین تم های وردپرس برای عکاسان

پس از یافتن تم ، دستورالعمل های مربوط به نحوه نصب قالب WordPress را برای نصب صحیح آن دنبال کنید.

پس از آن ، از روز سه شنبه به فیلم های وردپرس ما مراجعه کنید تا ببینید چگونه می توانید پس زمینه را تغییر دهید ، تصاویر هدر را اضافه کنید ، منوها و موارد دیگر را در قالب وردپرس خود اضافه کنید.

چهار شنبه: سفارشی سازی وردپرس

gearwrench

 

هر وب سایت نیازهای سفارشی سازی مختلفی دارد. بسته به آنچه می خواهید با وب سایت خود انجام دهید ، با سوالات جدیدی روبرو خواهید شد.

به عنوان مثال نحوه افزودن فرم تماس یا ایجاد صفحه جداگانه برای پست های وبلاگ .

 

همچنین می توانید برای آموزش های رایگان ویدئویی وردپرس در کانال یوتیوب ما مشترک شوید .

ادامه آموزش وردپرس

learnwp

 

امیدوارم تا پایان هفته بتوانید وب سایت خود را راه اندازی کرده و با نحوه کار وردپرس آشنا شوید.

با این حال ، وردپرس یک پلت فرم فوق العاده قدرتمند است و شما در هنگام کار در وب سایت خود به کشف چیزهای جدید ادامه خواهید داد.

در زیر چند نکته برای کمک به شما در ادامه یادگیری وردپرس آورده شده است.

همانطور که با مشکلی روبرو شدید ، می توانید با استفاده از ویژگی جستجو در وب سایت ما آن را جستجو کنید.

searchwpbeginner

 

متناوباً ، می توانید س simplyال خود را در Google وارد کرده و تیلو وب را در پایان س searchال جستجوی خود اضافه کنید تا مفیدترین پاسخ را پیدا کنید.

به عنوان بزرگترین سایت منبع وردپرس در جهان ، این احتمال وجود دارد که یک راهنمای گام به گام را پیدا کنید که به طور خاص برای مبتدیان نوشته شده است.

 

چگونه می توانم یادگیری توسعه وردپرس را شروع کنم؟

بسیاری از کاربران مبتدی ما اغلب برای کاربران سطح متوسط ​​و پیشرفته فارغ التحصیل می شوند. آنها از ما راهنمایی می گیرند تا یاد بگیرند چگونه راه حل های خود را کدگذاری کنند.

وردپرس عمدتا به زبان برنامه نویسی PHP همراه با HTML ، CSS و JavaScript نوشته شده است. توصیه می کنیم از HTML و CSS شروع کنید و سپس به PHP و JavaScript بروید .

هنگامی که مقدار کافی از این زبان ها را یاد گرفتید ، می توانید یاد بگیرید که چگونه پلاگین ها و تم های سفارشی وردپرس خود را از ابتدا کدگذاری کنید .

با استفاده از Google و منابع رایگان موجود می توانید همه این موارد را به صورت رایگان یاد بگیرید. با این وجود وب سایت هایی وجود دارند که دوره های آموزشی حرفه ای را در زمینه های مختلف توسعه وردپرس ارائه می دهند.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند وردپرس را در عرض یک هفته یاد بگیرید.

آشکار سازی:ما در تیلو وب با پایبندی به اصول اخلاقی و اجتماعی به قانون کپی رایت احترام می گزاریم و اعلام می نماییم این مطلب از سایت
www.wpbeginner.com
برداشت و ترجمه شده است.با سپاس از توجه شما.

یوتیوب ما : TILOWEB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده