۱۲ نکته برای دریافت نمره ۱۰۰٪ در بررسی سلامت سایت وردپرس (آسان)

وردپرس یک ویژگی بررسی سلامت سایت را در نسخه ۵.۱ معرفی کرد که در وردپرس 5.2 برای بهبود نمره بررسی سایت بهبود یافت.

این ویژگی به دارندگان وب سایت کمک می کند تا عملکرد و مسائل امنیتی را که ممکن است سایت آنها را تحت تأثیر قرار دهد ، تحت نظر داشته باشند.

بسیاری از خوانندگان ما در مورد چگونگی استفاده صحیح از ویژگی سلامت سایت و اینکه چه کاری می تواند یا نمی تواند انجام دهند ، از ما سوال کرده اند.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه نمره ۱۰۰٪ را در بررسی سلامت سایت وردپرس کسب کنید. ما همچنین به برخی از سوالات متداول در مورد ویژگی سلامت سایت پاسخ خواهیم داد.

wpsitehealthcheck

 

نمره بررسی سلامت سایت وردپرس چیست؟

وردپرس سایت چک نمره سلامت یکی از ویژگی های وردپرس است که به دنبال مشکلات رایج در زمینه عملکرد و امنیت است و بر اساس آزمایشات مختلف نمره چک سلامت را ارائه می دهد.

با مراجعه به ابزارها » صفحه بهداشت سایت در منطقه مدیر وردپرس می توانید نمره سلامت سایت خود را مشاهده کنید .

perfect score

 

WordPress بیش از 34٪ از کل وب سایت های موجود در اینترنت را تأمین می کند. بیشتر افرادی که با استفاده از وردپرس وب سایت می سازند ، کاربران مبتدی و غیرتکنیکی هستند.

ویژگی Site Health یک سری آزمایشات را انجام می دهد تا ببیند آیا وب سایت آنها با تنظیمات بهینه و آخرین نرم افزار سرور کار می کند یا خیر.

چگونه نمره سلامت سایت خوب می تواند به سایت وردپرس شما کمک کند؟

ویژگی سلامت سایت یک سری آزمایشات را برای جستجوی مشکلات رایج در زمینه عملکرد و امنیت در وب سایت وردپرس اجرا می کند.

یک نمونه آزمایشی است که بررسی می کند آیا وب سایت شما از آخرین نسخه PHP استفاده می کند یا خیر. استفاده از نسخه های قدیمی PHP می تواند وب سایت شما را با بسیاری از افزونه های محبوب وردپرس کند و یا بد رفتار کند .

دریافت نمره بهتر بررسی سایت سایت ، عملکرد وب سایت شما را در شرایط بهینه تضمین می کند.

با این اوصاف ، بیایید نگاهی به نحوه کسب نمره ۱۰۰٪ در بررسی سلامت سایت وردپرس بیندازیم.

۱. میزبانی وردپرس بهتری دریافت کنید

هیچ چیز بیشتر از سرویس میزبانی وب بر عملکرد وب سایت تأثیر نمی گذارد. این مهمترین تصمیمی است که شما برای یک وب سایت می گیرید.

استفاده از یک ارائه دهنده میزبانی نامعتبر می تواند از بسیاری جهات بر سایت وردپرس شما تأثیر بگذارد.

آنها تمایل به استفاده از نرم افزارهای قدیمی دارند ، همه ماژول های PHP را نصب نکرده اند و هیچ راهی آسان برای کاربران برای رفع این مشکلات وجود ندارد.

انتخاب یک شرکت میزبان وردپرس با سابقه اثبات شده ، بستر خوبی برای ایجاد وب سایت خود فراهم می کند.

ما به شما شیراز وب هاست را پیشنهاد میدهیم که به کاربران ما ۵۰ درصد تخفیف میدهد

Desktop Screenshot 2021.01.18 19.44.39.22

۲. SSL / HTTPS را در وردپرس نصب کنید

SSL با رمزگذاری انتقال داده از سرور به مرورگرهای کاربر ، از وب سایت شما محافظت می کند. وب سایت های فعال SSL به جای HTTP در آدرس های اینترنتی خود از HTTP استفاده می کنند و یک نماد قفل در نوار آدرس دارند.

 

برای تغییر از HTTP به HTTP ، باید گواهی SSL را در وب سایت خود نصب کنید. اکثر ارائه دهندگان خدمات میزبانی وردپرس ما گواهی SSL رایگان رمزگذاری می کنند که می توانید استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای ما در مورد نحوه دریافت گواهینامه SSL رایگان برای وردپرس با دستورالعمل های گام به گام نحوه تنظیم آن مراجعه کنید.

۳. وردپرس را به روز نگه دارید

wp updates 1

 

وردپرس یک نرم افزار منبع باز است که به طور منظم نگهداری می شود. هر نسخه جدید وردپرس ویژگی های جدید ، رفع اشکال و بهبود امنیت وب سایت شما را به همراه دارد.

بسیاری از مبتدیان ترس دارند که به روزرسانی وردپرس می تواند وب سایت آنها را خراب کند. آنها به روزرسانی های وردپرس را نادیده می گیرند و در نتیجه وب سایت های خود را در معرض تهدیدات امنیتی قرار می دهند.

شما باید اطمینان حاصل کنید که همیشه از آخرین نسخه وردپرس استفاده می کنید. برای راهنمایی های دقیق ، به راهنمای ما در مورد نحوه به روزرسانی وردپرس با دستورالعمل های گام به گام مراجعه کنید.

۴- پلاگین ها و قالب وردپرس را به روز کنید

updatepluginsn

 

درست مثل خود وردپرس ، تم ها و افزونه های وردپرس نیز مرتباً به روز می شوند. باید مراقب به روزرسانی های موجود باشید و آنها را نصب کنید تا سایت شما به روز شود.

پلاگین ها و مضامین از بروزرسانی ها برای ارائه ویژگی های جدید ، رفع اشکالات و بستن مشکلات امنیتی استفاده می کنند. شما باید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما در برابر هیچ مسئله امنیتی شناخته شده ای آسیب پذیر نیست ، باید به روزرسانی ها را نصب کنید.

برای افزونه ها ، به راهنمای ما در مورد نحوه به روزرسانی صحیح افزونه های وردپرس مراجعه کنید .

برای تم های وردپرس ، می توانید برای نصب به روزرسانی به سادگی به صفحه Appearance »Themes بروید . همچنین می توانید قالب وردپرس را به صورت دستی به روز کنید .

۵. از آخرین نسخه MySQL یا MariaDB استفاده کنید

databaseupdate

 

وردپرس تمام محتوای وب سایت شما را در یک پایگاه داده ذخیره می کند . به طور پیش فرض ، وردپرس از نرم افزار مدیریت پایگاه داده مانند MySQL و MariaDB (یک شاخه از MySQL) پشتیبانی می کند.

استفاده از آخرین نسخه MySQL یا MariaDB تضمین می کند وردپرس می تواند با خیال راحت داده های وب سایت شما را ذخیره کند. یک نسخه قدیمی ممکن است باعث رفتار غیرمنتظره وب سایت شما شود.

شما باید مطمئن شوید که وب سایت شما آخرین نسخه پایدار MySQL / Maria را اجرا می کند. با رفتن به زبانه اطلاعات در سلامت سایت می توانید اطلاعات مربوط به نسخه نرم افزار پایگاه داده خود را پیدا کنید.

databaseinfo

 

اگر وب سایت شما از نسخه قدیمی MySQL یا MariaDB استفاده می کند ، پس باید با ارائه دهنده میزبانی وردپرس خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید آن را به روز کنند.

۶. از آخرین نسخه PHP استفاده کنید

upgradephp

 

وردپرس به زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است. این یک زبان سمت سرور است ، به این معنی که روی سرور میزبان شما اجرا می شود تا صفحات وردپرس را به صورت پویا تولید کند.

استفاده از آخرین نسخه PHP باعث افزایش عملکرد وب سایت شما می شود. همچنین سازگاری را با ویژگی های جدید افزونه وردپرس که ممکن است برای کار صحیح آخرین نسخه PHP نیاز داشته باشد ، تضمین می کند.

برای جزئیات بیشتر ، به مقاله ما در مورد چگونگی تأثیرگذاری به روزرسانی PHP بر وب سایت شما مراجعه کنید .

اگر وب سایت شما از نسخه قدیمی PHP استفاده می کند ، پس باید از ارائه دهنده میزبانی خود بخواهید که آن را برای شما به روز کند. برخی از شرکت های میزبان مانند Bluehost و WP Engine به شما امکان می دهند نسخه PHP را از صفحه کنترل تغییر دهید.

همچنین بخوانید:   چگونه کد کوتاه را در وردپرس اضافه کنیم؟ (راهنمای مبتدیان)

۷. به روزرسانی های خودکار وردپرس را فعال نگه دارید

updates

 

وردپرس دارای قابلیت داخلی برای به روزرسانی و نصب جدیدترین نسخه های امنیتی است. این موارد انتشار جزئی هستند اما برای ایمنی و امنیت وب سایت شما بسیار مهم هستند.

با این حال ، دارندگان سایت توانایی خاموش کردن به روزرسانی خودکار وردپرس را دارند . این کار را می توان با استفاده از یک افزونه مدیر به روز رسانی یا با افزودن کد در پرونده wp-config.php انجام داد.

این به روزرسانی های امنیتی به طور خودکار در میلیون ها وب سایت نصب می شوند. اطمینان حاصل کنید که به روزرسانی های خودکار در سایت وردپرس شما فعال است تا با این به روزرسانی های به موقع ، سایت شما را ایمن نگه دارد.

۸. افزونه ها و مضامین وردپرس استفاده نشده را حذف کنید

deleteinactiveplugins

 

از نظر فنی ، می توانید از هر تعداد افزونه وردپرس در وب سایت خود استفاده کنید به شرطی که کدگذاری مناسبی داشته باشند.

می توانید افزونه های غیرفعال را در سایت وردپرس خود نصب کنید. آنها توسط وردپرس بارگیری نشده اند و تاثیری بر عملکرد و سرعت وب سایت شما ندارند.

با این حال ، توصیه می شود افزونه های غیرفعال را که نیازی ندارید حذف کنید. آنها فضا اشغال می کنند ، می توانند برای مخفی کردن بدافزار ، افزایش زمان اسکن امنیتی استفاده شوند و این احتمال وجود دارد که به طور تصادفی آنها را فعال کنید.

برای اطلاعات بیشتر ، به مقاله ما در مورد دلیل حذف پلاگین های غیرفعال وردپرس مراجعه کنید .

۹. Rest API را فعال نگه دارید

jsonrestapi

 

REST API در وردپرس به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا به صورت ایمن از درخواست های HTTP برای انجام اقدامات در سایت وردپرس استفاده کنند.

بسیاری از دارندگان سایت ها REST API را غیرفعال می کنند تا از وب سایت های خود در برابر حملات وحشیانه محافظت کنند .

با این حال ، سلامت سایت آن را توصیه نمی کند زیرا شما ممکن است برای استفاده از برنامه های شخص ثالث یا برخی از افزونه های وردپرس به REST API نیاز داشته باشید. مطمئن شوید که REST API برای بهبود نمره سلامت سایت وردپرس شما فعال باشد.

توجه ویراستاران: ما REST API را در سایتهای خود غیرفعال نگه می داریم تا از حملات بی رحمانه جلوگیری کنیم.

۱۰. اطمینان حاصل کنید که ماژول های PHP مورد نیاز نصب شده اند

 

ماژول ها و پسوندهای PHP کتابخانه های دیگری هستند که عملکرد زبان برنامه نویسی PHP را گسترش می دهند. وردپرس توصیه می کند چندین ماژول PHP برای عملکرد بهینه نصب شوند.

می توانید لیستی از برنامه های افزودنی را در وب سایت وردپرس پیدا کنید. برخی از این برنامه های افزودنی مورد نیاز هستند و برخی دیگر توصیه می شوند اما لازم نیست.

حال ، چگونه یک ماژول گمشده را نصب می کنید؟

شما باید از ارائه دهندگان خدمات میزبانی خود بخواهید که این برنامه های افزودنی را برای شما نصب کنند. برخی از ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب به شما امکان می دهند آنها را از داشبورد میزبانی نصب کنید (به دنبال بسته های PHP PEAR باشید). با این حال ، هنوز هم باید آنها را در پرونده php.ini پیکربندی کنید که ممکن است برای مبتدیان آسان تر نباشد.

۱۱. حالت اشکال زدایی وردپرس را غیرفعال کنید

phperrorwarnings 1

 

وردپرس دارای یک حالت اشکال زدایی داخلی است که به شما اجازه می دهد ببینید آیا یک پلاگین ، طرح زمینه یا کد سفارشی برخی از خطاها را ایجاد می کند. این ویژگی برای استفاده توسط توسعه دهندگان یا کاربران پیشرفته در نظر گرفته شده است.

روشن کردن حالت اشکال زدایی وردپرس برای یک وب سایت زنده توصیه نمی شود. این ممکن است هشدارها و اعلان هایی را در قسمت مدیریت وردپرس نشان دهد که بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد.

برای جزئیات بیشتر ، به مقاله ما در مورد نحوه خاموش کردن خطاهای PHP در وردپرس مراجعه کنید .

۱۲. مطمئن شوید وردپرس می تواند مشاغل برنامه ریزی شده را اجرا کند

cronjobs

 

وب سایت وردپرس شما باید کارهای برنامه ریزی شده مانند بررسی به روزرسانی ها را انجام دهد. این وظایف از سیستمی به نام cron jobs استفاده می کنند.

گاهی اوقات ممکن است محیط میزبانی شما مانع از اجرای آنها شود یا به طور تصادفی در پایان کار cron وردپرس را متوقف کنید .

شما باید اطمینان حاصل کنید که وردپرس می تواند این کارهای برنامه ریزی شده را برای بهبود نمره سلامت سایت شما اجرا کند.

سوالات متداول در مورد ویژگی بهداشت سایت وردپرس

ویژگی سلامت سایت وردپرس پیشنهادات و توصیه های بسیار خوبی ارائه می دهد. با این وجود هنوز برخی س questionsالات وجود دارد که ممکن است در ذهن شما ایجاد شود.

در اینجا سعی خواهیم کرد به برخی از این سالات پاسخ دهیم.

آیا من باید وردپرس نمره ۱۰۰٪ بررسی سلامت سایت را بدست آورم؟

نه ، شما نیازی به گرفتن ۱۰۰٪ نمره بررسی سلامت سایت ندارید. هر نمره ای بالاتر از 80٪ برای راه اندازی یک وب سایت وردپرس بدون مشکلات مهم به اندازه کافی خوب ارزیابی می شود.

با این حال ، گرفتن نمره ۱۰۰٪ از سلامت سایت بسیار خوب است. همچنین این اطمینان را می دهد که هیچ یک از پیشنهادهای پیشنهادی وردپرس برای وب سایت خود را از دست نخواهید داد.

بررسی سلامت سایت کدام یک مهمتر است؟

به آزمایشات سلامت سایت سه برچسب وضعیت داده شده است:

  • خوب (تست های قبولی)
  • توصیه می شود (تغییرات توصیه می شود اما لازم نیست)
  • مهم (موارد قابل توجهی که باید رفع آنها کنید)

مسائل مهم از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و شما باید ابتدا آنها را برطرف کنید.

آیا نمره کامل سلامت سایت به معنای ایمن بودن وب سایت وردپرس من است؟

خیر ، نمره سلامت سایت نشان می دهد که نصب وردپرس شما از تنظیمات پیشنهادی وردپرس استفاده می کند. برای محافظت از وب سایت خود در برابر تهدیدات رایج ، همچنان باید امنیت وردپرس را بهبود ببخشید .

چگونه می توان سایت وردپرس را عیب یابی کرد؟

ویژگی سلامت سایت همچنین به شما امکان اشکال زدایی را می دهد که می تواند برای عیب یابی استفاده شود. به سادگی به برگه اطلاعات بروید و از اینجا می توانید اطلاعات دقیق در مورد نصب وردپرس خود را پیدا کنید.

 

به عنوان مثال ، می توانید سایت خود از کدام نسخه PHP استفاده کنید یا میزان حافظه مجاز در سایت شما چیست.

با این حال ، اگر نیاز به عیب یابی بیشتر دارید ، راهنمای ما را در مورد نحوه عیب یابی گام به گام مسائل وردپرس مشاهده کنید .

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه نمره ۱۰۰٪ را در بررسی سلامت سایت وردپرس کسب کنید

آشکار سازی:ما در تیلو وب با پایبندی به اصول اخلاقی و اجتماعی به قانون کپی رایت احترام می گزاریم و اعلام می نماییم این مطلب از سایت
www.wpbeginner.com
برداشت و ترجمه شده است.با سپاس از توجه شما.

یوتیوب ما : TILOWEB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده