چگونه اندازه قلم را به راحتی در وردپرس تغییر دهیم

آیا می خواهید اندازه قلم را در پست ها یا صفحات وردپرس خود تغییر دهید؟

گاهی اوقات ، ممکن است بخواهید یک خط یا پاراگراف را بزرگتر کنید ، یا ممکن است بخواهید اندازه قلم کل محتوای صفحه خود را افزایش دهید.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه اندازه قلم را به راحتی در وردپرس تغییر دهید. شما نه تنها نحوه تغییر اندازه قلم را در پست های وردپرس خود یاد خواهید گرفت ، بلکه همچنین نحوه انجام آن را در وب سایت خود یاد خواهید گرفت.

changefontsizewp

روش ۱: استفاده از عناوین پاراگراف

برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می خواهند بمانند یا وب سایت شما را ترک می کنند ، بازدیدکنندگان شما فقط چند ثانیه طول می کشد. این به شما زمان بسیار کمی می دهد تا آنها را متقاعد کنید که در وب سایت شما بمانند.

استفاده از عنوان در محتوای خود راهی عالی برای جلب توجه کاربر است.

آنها به شما امکان می دهند پست ها و صفحات خود را به بخشهایی با استفاده از عناوین مختلف تقسیم کنید (که اغلب به آنها “زیر عنوان” می گویند)

عناوین برای سئو نیز عالی هستند. موتورهای جستجو عناوین مناسب وزن بیشتری نسبت به متن پاراگراف طبیعی دارند.

نحوه اضافه کردن عنوان در ویرایشگر بلوک پیش فرض وردپرس

با اضافه کردن بلوک “عنوان” می توانید یک عنوان به پست ها یا صفحات خود اضافه کنید. می توانید آن را جستجو کنید یا آن را در بخش “Common Blocks” در ویرایشگر بلوک وردپرس پیدا کنید .
gutenberg add heading block

 

این بلوک به عنوان عنوان ۲ پیش فرض قرار می گیرد. به طور معمول ، منطقی است که برای عنوان های زیر عنوان خود را با عنوان ۲ بچسبانید. اگر می خواهید این مورد را تغییر دهید ، می توانید بر روی کشویی “H2” کلیک کنید تا اندازه دیگری را انتخاب کنید.
gutenberg h2 subheading

 

متناوباً ، می توانید این مورد را در تنظیمات بلوک در سمت راست صفحه تغییر دهید. در آنجا نیز می توانید رنگ عنوان را تغییر دهید.

چگونه می توان عنوان را در ویرایشگر Classic قدیمی اضافه کرد

اگر هنوز از ویرایشگر کلاسیک قدیمی در وردپرس استفاده می کنید ، می توانید با استفاده از کشویی “Paragraph” عناوین را اضافه کنید.

فقط متنی را که می خواهید به عنوان تبدیل شود برجسته کنید ، روی کشویی “Paragraph” کلیک کنید و اندازه عنوان خود را انتخاب کنید.
classic editor create heading

 

اندازه ها و رنگ های سبک های مختلف عنوان توسط صفحه سبک موضوع شما (style.css) کنترل می شوند.

اگر از طرح زمینه برتر وردپرس استفاده می کنید ، ممکن است گزینه تغییر این تنظیمات را در بخش Appearance »Customize داشته باشید .

استفاده از عنوان های فرعی در مقاله های شما باعث می شود خوانندگان راحت آنچه را که به آنها می گویید دنبال کنند. در عین حال ، باعث می شود پست های وردپرس شما SEO دوستانه ای باشد.

روش ۲: تغییر اندازه متن در Block Editor

اگر می خواهید یک پاراگراف یا حتی کل پست خود را با قلم بزرگتری داشته باشید ، چه می کنید؟ با استفاده از ویرایشگر پیش فرض بلوک وردپرس می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

فقط کافی است بر روی هر بخش پاراگراف کلیک کنید ، سپس اندازه قلم را در بخش “تنظیمات متن” در سمت راست انتخاب کنید.
gutenberg change text size

 

می توانید از کشویی انتخاب کنید ، که کوچک ، عادی ، متوسط ​​، بزرگ و بزرگ را پوشش می دهد. اگر نظر خود را تغییر دادید ، فقط روی دکمه “تنظیم مجدد” کلیک کنید تا پاراگراف خود را به متن پیش فرض تنظیم کنید.

همچنین گزینه “سفارشی” وجود دارد که در آن می توانید اندازه پیکسل مورد نظر خود را تایپ کنید. اگر می خواهید ، می توانید یک Drop Cap بزرگ نیز تنظیم کنید که در ابتدای پاراگراف شما ظاهر شود.

این گزینه ها در ویرایشگر کلاسیک قدیمی برای وردپرس موجود نیست. اگر می خواهید از آنها استفاده کنید ، پس به ساخت سوییچ فکر کنید. آموزش ما در مورد نحوه استفاده از ویرایشگر جدید بلوک وردپرس به شما کمک خواهد کرد.

اگر مصمم هستید که از ویرایشگر کلاسیک پیروی کنید ، این گزینه بعدی برای شما مناسب است.

روش ۳: تغییر اندازه قلم با استفاده از پلاگین پیشرفته TinyMCE

TinyMCE Advanced یک افزونه وردپرس است که به شما امکان کنترل بیشتر اندازه قلم و قالب بندی متن و همچنین طیف وسیعی از ویژگی های دیگر را می دهد.

همچنین بخوانید:   6 بهترین CRM WooCommerce برای رشد فروشگاه شما در سال 2021 (مقایسه شده)

این به خصوص در ویرایشگر کلاسیک قدیمی بسیار مفید است ، اما با ویرایشگر بلوک نیز کار می کند. این یک بلوک جدید به نام “Classic Paragraph” اضافه می کند که دارای تمام کنترل های TinyMCE است.

برای استفاده از آن ، ابتدا باید پلاگین TinyMCE Advanced را نصب و فعال کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید ، راهنمای گام به گام ما را در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس بررسی کنید .

برای پیکربندی تنظیمات ویرایشگر ، به تنظیمات »TinyMCE Advanced بروید . اینجاست که می توانید دکمه هایی را که می خواهید در نوار ابزار TinyMCE Advanced استفاده کنید تنظیم کنید.

اگر از آن با ویرایشگر Classic استفاده می کنید ، باید ببینید که TinyMCE کشویی “اندازه قلم” را به طور پیش فرض در ردیف دوم آیکون ها فعال کرده است.

در صورت تمایل می توانید آن را به اولین ردیف بکشید.
tinymce advanced font sizes classic menu

 

اگر از ویرایشگر بلوک استفاده می کنید ، باید صفحه را به پایین اسکرول کنید و با کشیدن و رها کردن آن ، کشویی Font Sizes را به نوار ابزار اضافه کنید:
tinymce advanced add font sizes button

 

مطمئن شوید که روی “ذخیره تغییرات” در پایین صفحه کلیک کنید.

برای دیدن دکمه در عمل ، یک پست جدید ایجاد کنید یا یک پست موجود را ویرایش کنید.

در ویرایشگر بلوک ، اکنون گزینه افزودن بلوک “Classic Paragraph” را خواهید داشت. این کنترل های پیشرفته TinyMCE را دارد ، مانند این:
tinymce advanced classic paragraph block

 

در ویرایشگر کلاسیک ، نوارابزارهای TinyMCE Advanced با کشویی اندازه قلم را مشاهده خواهید کرد:
tinymce advanced with classic editor

 

از کشویی می توانید هر اندازه قلم را انتخاب کنید.

توجه: این گزینه به اندازه ویرایشگر بلوک وردپرس به شما امکان نمی دهد و نمی توانید در اندازه قلم خود تایپ کنید.

روش ۴: تغییر اندازه قلم سایت با استفاده از CSS

اگر هر بار که یک پست را ویرایش می کنید اندازه قلم را تغییر می دهید ، ممکن است بخواهید با تغییر دائمی آن در طرح زمینه ، کار را آسان کنید.

خبر خوب این است که می توانید اندازه پاراگراف پیش فرض را در کل سایت خود تغییر دهید. بهترین راه برای انجام این کار استفاده از Theme Customizer در بخش Appearance »Customize است .

برخی از تم های وردپرس ممکن است گزینه ای برای تغییر اندازه قلم برای شما داشته باشند. اگر می توانید این گزینه را پیدا کنید ، می توانید بدون نوشتن کد CSS از آن استفاده کنید.

با این حال ، اگر طرح زمینه شما از آن ویژگی برخوردار نیست ، بنابراین می توانید CSS سفارشی را برای افزودن قوانین اندازه قلم خود اضافه کنید.

کافیست بر روی گزینه ‘CSS اضافی’ در تنظیم کننده تم کلیک کنید. اینجاست که می توانید تمام کد های CSS سفارشی خود را ذخیره کنید.

theme customizer additional css
اکنون در جعبه متن اضافی CSS ، به سادگی کد CSS خود را اضافه کنید. در این مثال ، ما در حال تغییر اندازه قلم به “16px” هستیم ، شما می توانید اندازه قلم دیگری را انتخاب کنید.

p {
font-size:16px;
}

 

بلافاصله تغییرات را در پیش نمایش در سمت راست صفحه مشاهده خواهید کرد. اگر از اندازه قلم راضی هستید ، برای زنده نگه داشتن دکمه “انتشار” در بالای صفحه خود کلیک کنید.

توجه: CSS سفارشی شما فقط در موضوعی که استفاده می کنید اعمال می شود. اگر بعداً تصمیم گرفتید به طرح زمینه WordPress دیگری بروید ، باید آن را دوباره در Customizer کپی و پیست کنید.

کد فوق فقط مربوط به متن پاراگراف است. اگر می خواهید اندازه قلم همه زیر عنوان های h2 را تغییر دهید ، چه می کنید؟

به سادگی کد بالا را تغییر دهید تا عنصر h2 را در موضوع خود مانند این هدف قرار دهید:

h2 {
font-size:32px;
}

 

با تغییر h2 به h3 ، h4 یا h5 می توانید همین کار را با عناوین دیگر نیز انجام دهید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد یاد بگیرید چگونه اندازه فونت را به راحتی در وردپرس تغییر دهید

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً برای آموزش های ویدئویی وردپرس در کانال YouTube ما مشترک شوید . همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید .

منابع:

How to Easily Change the Font Size in WordPress

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده