بهبود سرعت سایت با WP Super Cache – نحوه نصب و راه اندازی برای مبتدیان

موتورهای جستجو سرعت سایت را عامل مهم در رتبه بندی جستجو می دانند. به همین دلیل است که در تیلو وب تمام تلاش خود را می کنیم تا سرعت بارگذاری سایت را به حد مطلوب برسانیم. با انجام این کار ، متوجه شدیم که ذخیره وب سایت به ما کمک می کند تا سرعت سایت را بهبود بخشیم و همچنین تعادل زیادی را در ترافیک ایجاد کنیم. ما برای بهبود عملکرد وب سایت خود از W3 Total Cache استفاده می کنیم. با این حال ، بسیاری از خوانندگان ما در مورد نحوه نصب و راه اندازی WP Super Cache از ما سوال کردند. بنابراین در این راهنما ، ما به شما نحوه نصب و راه اندازی صحیح WP Super Cache را نشان خواهیم داد.

توجه: هر دو W3 Total Cache و WP Super Cache افزونه های خوبی هستند. ما اکیداً توصیه می کنیم بسته به نیاز خود از یکی یا دیگری استفاده کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه WP Super Cache است (آموزش: نحوه نصب افزونه وردپرس ). پس از فعال شدن ، WP Super Cache به شما اطلاع می دهد که در حال حاضر حافظه پنهان در وب سایت شما فعال نیست.

WP Super Cache

برای آشنایی بیشتر با این افزونه میتوانید ویدیو ها را مشاهده یا ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

ویدیو های آموزش WP Super Cache توسط جمال تی وی

قسمت اول:

قسمت دوم:

قسمت سوم:

قسمت چهارم:

راه اندازی WP Super Cache – راه آسان

برای فعال کردن حافظه پنهان ، به تنظیمات »WP Super Cache بروید . در زیر تب Easy ، Caching را روشن کرده و دکمه status status را بزنید.
wpsupercache cache

 

پس از روشن کردن حافظه پنهان ، روی دکمه cache test کلیک کنید تا بررسی کنید آیا کار می کند. WP Super Cache سایت وردپرس شما را دو بار می آورد و مهر زمان هر دو صفحه را مقایسه می کند. اگر هر دو تمبر زمان با هم مطابقت داشته باشند ، این بدان معنی است که اکنون حافظه پنهان در سایت شما کار می کند.

تنظیم پیشرفته WP Super Cache

WP super cache یک افزونه قدرتمند است و با گزینه های پیشرفته زیادی همراه است. این گزینه ها می توانند عملکرد سایت شما را بیشتر بهبود ببخشند. برای تنظیم WP Super Cache با گزینه های پیشرو ، به تنظیمات »WP Super Cache بروید و بر روی Advanced کلیک کنید.
wpsupercache advance

 

فعال کردن حافظه پنهان

ابتدا کادری که می گوید Cache برای دسترسی سریع به این وب سایت وارد می شود را علامت بزنید در زیر آن سه گزینه ذخیره را مشاهده خواهید کرد. به طور پیش فرض WP Super Cache از PHP برای سرویس دادن پرونده های حافظه پنهان استفاده می کند. با این حال ، استفاده از PHP برای سرویس دادن به پرونده های حافظه پنهان می تواند به ویژه در محیط های میزبانی مشترک بسیار فشرده باشد. بنابراین ما می خواهیم به شما توصیه کنیم از mod_rewrite برای سرویس دادن به پرونده های حافظه پنهان استفاده کنید. پس از آن به پایین پیمایش کنید و دکمه وضعیت به روزرسانی را فشار دهید تا این تنظیمات ذخیره شود.

WP Super Cache اکنون اعلانی را به شما نشان می دهد که قوانین mod_rewrite باید به روز شود و احتمالاً یک اعلان دیگر در مورد برنامه ریزی جمع آوری زباله است. به پایین صفحه بروید ، قوانین mod_rewrite را مشاهده خواهید کرد که باید اضافه شوند. برای به روزرسانی این قوانین بر روی دکمه Update Mod_Rewrite Rules کلیک کنید. پس از به روزرسانی قوانین mod_rewrite ، این بخش سبز خواهد شد.

برای برطرف کردن اخطار مربوط به جمع آوری زباله ، به پایین در صفحه تنظیمات پیش بروید و به قسمت Expiry Time & Garbage Collection بروید و یک زمان و فرکانس را برای جمع آوری زباله های پرونده های ذخیره شده در سرور خود تنظیم کنید.
wpsupercache garbage

 

فعال سازی فشرده سازی در WP Super Cache : فشرده سازی به WP Super Cache اجازه می دهد تا فایل های ذخیره شده را به عنوان فایل های فشرده شده ارائه دهد. این فایل ها به دلیل اندازه کمتر توسط مرورگرهای کاربر سریع بارگیری می شوند. برای فعال کردن فشرده سازی ، کافی است کادری را که می گوید صفحات فشرده سازی را علامت بزنید تا سریعتر در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهند .

راه اندازی CDN با WP Super Cache

اکثر وب سایت های محتوا با هر درخواست صفحه ، فایلهای ثابت زیادی را ارائه می دهند. این پرونده ها JavaScript ، تصاویر ، شیوه نامه ها و غیره هستند. بر خلاف پست های WordPress شما که به صورت پویا توسط PHP تولید می شوند ، این فایل ها با استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN) قابل ارائه هستند. اگر نمی دانید CDN چیست یا چرا به CDN نیاز دارید ، پس باید اینفوگرافیک ” What Heck is a CDN ” را بررسی کنید.

همچنین بخوانید:   راهنمای مبتدیان برای جلوگیری از خراش محتوا یا همان سرقت مطالب وبلاگ در وردپرس

در تیلو وب ما از MaxCDN استفاده می کنیم . می توانید طرح اصلی ما را در مورد چرا ما از MaxCDN استفاده می کنیم بخوانید . اگر برای تنظیم MaxCDN به کمک نیاز دارید ، ما قبلاً آموزش نحوه نصب و راه اندازی MaxCDN برای وردپرس را داریم . در این آموزش از حافظه نهان W3 Total استفاده شده است اما مفهوم اصلی آن یکسان است.

برای راه اندازی CDN با WP Super Cache ، روی برگه CDN کلیک کرده و کادر کنار گزینه Enable CDN Support را علامت بزنید . آدرس اینترنتی خارج از سایت خود را وارد کنید ، که آدرس اینترنتی pullzone شما خواهد بود. به عنوان مثال ، http://cdn.wpbeginner.com

 

در قسمت CNAME های اضافی CNAME های دیگری را که برای منطقه pullz خود ایجاد کرده اید وارد کنید. به عنوان مثال ، http://cdn1.wpbeginner.com ، http://cdn2.wpbeginner.com ، http://cdn3.wpbeginner.com
wpsupercache

سرانجام ، برای جلوگیری از خطاهای “محتوای مخلوط” و ذخیره تغییرات ، کادری را که می گوید Skip https URLs را علامت بزنید. اکنون وب سایت شما آماده ارائه محتوای ثابت از CDN است.

با WP Super Cache یک سایت Static را خدمت کنید

حالت پیش بارگذاری در WP Super Cache به شما امکان می دهد برای همه پست ها و صفحات خود فایلهای استاتیک super cache ایجاد کرده و به یک وب سایت ثابت سرویس دهید. ممکن است بپرسید چرا کسی می خواهد چنین کاری انجام دهد؟

برای حفظ منابع سرور.
برای خدمت به یک سایت قدیمی که دیگر به روز نمی شود.
برای بهبود سرعت سایت فقط با ارائه محتوای ثابت.

این فقط چند دلیل بود اما دلایل و موقعیتهای دیگری وجود دارد که ممکن است بخواهید فرآیندهای PHP را کاملاً غیرفعال کنید. نگران نباشید وردپرس شما به طور عادی کار خواهد کرد و همچنان می توانید محتوای خود را با وردپرس مدیریت کنید.
wpsupercache preload

 

تازه سازی گزینه های بارگیری مجدد پرونده های حافظه پنهان به طور پیش فرض روی صفر تنظیم می شود ، حداقل زمان لازم حداقل ۳۰ دقیقه است. پیش بارگیری کل سایت وردپرس شما مدتی طول می کشد و منابع زیادی را در سرور شما مصرف می کند. اگر نمی خواهید پرونده های ثابت شما همیشه منقضی شوند ، می توانید آن را به صفر برسانید ، مگر اینکه حافظه پنهان را به صورت دستی تازه کنید.

امیدواریم این راهنما در راه اندازی WP Super Cache در وبلاگ وردپرس به شما کمک کرده باشد.

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً برای آموزش های ویدئویی وردپرس در کانال YouTube ما مشترک شوید . همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید .

منابع:

How to Install and Setup WP Super Cache for Beginners

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده