Core Web Vital چیست؟ نحوه بهینه سازی آن برای وردپرس (راهنمای نهایی)

آیا می خواهید Core Web Vital را برای وردپرس بهینه کنید؟ Core Web Vital ابتکاری از طرف Google است که به دارندگان وب سایت کمک می کند تا تجربه کاربر و کیفیت وب سایت های خود را بهبود بخشند. این سیگنال ها برای موفقیت هر وب سایت بسیار مهم هستند.

در این راهنما ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی و بدون مهارت های فنی خاص Google Core Web Vital را برای وردپرس بهینه کنید.

optimizecorewebvitals og

در اینجا یک مرور کلی از آنچه ما در این راهنما پوشش خواهیم داد ، آورده شده است.

Google Core Web Vital چیست؟

Google Core Web Vital مجموعه ای از معیارهای عملکرد وب سایت است که گوگل آنها را در تجربه کاربری کلی وب سایت مهم می داند. این امتیازات حیاتی وب بخشی از امتیازات کلی صفحه Google خواهد بود که بر رتبه بندی SEO شما تأثیر می گذارد.

واقعیت این است که هیچ کس از یک وب سایت با بارگذاری آهسته از جمله Google خوشش نمی آید.

حتی اگر وب سایت شما سریع بارگیری شود ، انجام کارهایی که می خواهند انجام دهند یا دسترسی به اطلاعات مورد نیاز برای کاربران کاملاً کاربردی نیست.

این همان چیزی است که Web Vital به شما کمک می کند تا اندازه گیری کنید. وب سایت شما با چه سرعت بارگیری ، قابل مشاهده و آماده شدن برای کاربران شما می شود؟

corewebvitals

برای انجام این کار ، Google از سه تست کیفیت (Web Vital) استفاده می کند.

  • بزرگترین رنگ محتوای (LCP)
  • تأخیر ورودی اول (FID)
  • تغییر چیدمان تجمعی (CLS)

در حال حاضر ممکن است نام این تست ها خیلی فنی به نظر برسد اما درک کار آنها بسیار آسان است.

بیایید ببینیم که هر آزمون Web Vital چگونه کار می کند ، چه اندازه گیری می کند و چگونه می توانید نمره خود را بهبود ببخشید.

بزرگترین رنگ محتوای محتوا – LCP

Largest Contentful Paint یا LCP ، به دنبال سرعت مشاهده محتوای اصلی (اعم از تصویر ، مقاله یا توضیحات) برای کاربران است.

به عنوان مثال ، وب سایت شما ممکن است سریع بارگیری شود ، اما بزرگترین محتوا ممکن است به سرعت بقیه صفحه روی صفحه نمایش نباشد.

سایر ابزارهای تست سرعت به شما امتیاز بالایی می دهند ، اما از نظر کاربر ، صفحه هنوز کند است.

به همین دلیل است که Google LCP را به عنوان بخشی از امتیاز حیاتی وب خود اندازه گیری می کند ، بنابراین دارندگان وب سایت می توانند درک واضح تری داشته باشند.

تأخیر ورودی اول (FID)

تأخیر ورودی اول (FID) زمانی را برای مرورگر کاربر اندازه گیری می کند که در واقع قادر به پردازش کنترل کننده های رویداد در پاسخ به تعامل کاربر است.

به زبان انگلیسی ساده ، فرض کنید یک کاربر در صفحه فرم تماس شما باشد . آنها فرم را پر کرده و بر روی دکمه ارسال کلیک می کنند. FID ، سرعت پردازش وب سایت شما در تعامل را اندازه گیری می کند.

یک مثال حتی ساده تر ، زمانی است که کاربر بر روی پیوند کلیک می کند تا زمانی که مرورگر خود شروع به پردازش توالی بعدی رویدادها می کند.

تغییر چیدمان تجمعی (CLS)

Cumulative Layout Shift (CLS) مدت زمان لازم برای پایداری بصری وب سایت را اندازه گیری می کند.

با بارگیری وب سایت ، بارگیری برخی از عناصر بیشتر از بقیه زمان می برد. در این مدت ، ممکن است محتوای وب سایت شما بر روی صفحه حرکت کند.

به عنوان مثال ، اگر یک کاربر در حال خواندن یک پاراگراف بر روی یک دستگاه تلفن همراه است و یک ویدئو در بالای آن بارگذاری می شود ، این باعث می شود که کل محتوا به سمت پایین حرکت کند. اگر کاربری بخواهد عملیاتی مانند افزودن محصولی به سبد خرید را که در آن دکمه به دلیل پایین آمدن سایر موارد در صفحه به سمت پایین تغییر می کند ، انجام دهد ، می تواند واقعاً ناامیدکننده باشد.

چگونه امتیاز Google Vore Web Core خود را آزمایش کنیم

ساده ترین راه برای آزمایش Google Core Web Vital Score شما با استفاده از ابزار Page Speed ​​Insights است. به سادگی URL مورد نظر جهت ورود را وارد کرده و بر روی دکمه Analyze کلیک کنید.

pagespeedinsights corewebvitals

نتایج حیاتی اصلی در زیر بخشی تحت عنوان “بخش داده ها” نمایش داده می شوند.

webvitalsrepot

برای ساده تر کردن ، پیغامی را در بالا مشاهده خواهید کرد که می گوید “[…] داده های زمینه نشان می دهد که این صفحه از ارزیابی Core Web Vital عبور می کند”.

در نمودار زیر ، می توانید نمره واقعی هر سه ماده حیوانی اصلی را مشاهده کنید. در اینجا چقدر برای نمره دهی برای گذراندن آزمونهای اصلی وب ویتال برای هر مورد لازم است.

  • بزرگترین رنگ محتوا (LCP) – 2.5 ثانیه
  • تأخیر ورودی اول (FID) – کمتر از 100 میلی ثانیه
  • تغییر چیدمان تجمعی (CLS) – کمتر از 0.1

چگونه Google Core Web Vital را برای وب سایت کامل مشاهده کنیم؟

اکنون ابزار Page Speed ​​Insights به شما امکان می دهد یک صفحه جداگانه را بررسی کنید. اگر صفحه ای که بررسی می کنید ریشه نام دامنه شما است ، می توانید بر روی کادر “نمایش خلاصه مبدا” کلیک کنید.

originsummaryscore

این به شما نمره تمام صفحات ارائه شده از این منبع را نشان می دهد.

با این حال ، برای عمیق کردن عمیق ، می توانید به گزارش Core Web Vital در داشبورد کنسول جستجوی Google خود نیز دسترسی پیدا کنید.

corewebvitals gsc

این به شما امکان می دهد ببینید که چند URL در وب سایت شما ازمون ها عبور کرده است ، کدام URL ها نیاز به بهبود دارند و کدام صفحات نمره ضعیفی دارند.

برای دریافت حتی گزارشات دقیق تر برای وب ویتال ، می توانید با رفتن به ابزار Web.dev Measure یا با استفاده از تست داخلی در مرورگر Google Chrome ، از تست سرعت فانوس دریایی استفاده کنید.

به سادگی یک وب سایت در Chrome باز کنید ، روی هر کجای صفحه کلیک راست کنید و سپس گزینه Inspect را انتخاب کنید. در زبانه ها ، گزینه ای به نام Lighthouse را مشاهده خواهید کرد.

web vitals in chrome

پس از آن ، بر روی دکمه Generate Report کلیک کنید.

توجه: برای دقیق ترین نتیجه باید آزمایش Chrome را در حالت ناشناس انجام دهید. در غیر این صورت افزونه های مرورگر شما ممکن است بر نمره حیاتی وب اصلی که به شما نشان می دهد تأثیر منفی بگذارد.

چرا Core Web Vital اهمیت دارد؟

Core Web Vital از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا منعکس کننده عملکرد وب سایت شما برای کاربران است. این امر نه تنها بر روی بارگیری سریعتر یک وب سایت بلکه بر سرعت استفاده واقعی کاربران از آن متمرکز است.

طبق مطالعه اخیر ، تأخیر ۱ ثانیه ای در زمان بارگیری صفحه می تواند منجر به از دست رفتن ۷٪ در تبدیل ها ، ۱۱٪ بازدید صفحه کمتر و ۱۶٪ کاهش رضایت مشتری شود.

strangeloopstudy

به همین دلیل بهینه سازی وب سایت برای سرعت و عملکرد بسیار مهم است . با این حال ، اکثر ابزارهای اندازه گیری عملکرد کیفیت تجربه کاربر را واقعاً در نظر نگرفتند.

یک وب سایت سریعتر با تجربه کاربری ضعیف هنوز هزینه تبدیل شما ، بازدید کمتر صفحه و رضایت مشتری ضعیف را دارد. بهبود وب Vital به شما کمک می کند تا این مشکل را برطرف کنید.

تجربه کاربر نیز عامل مهمی در رتبه بندی سئو می باشد. گوگل قبلاً اعلام کرده است که با شروع به روزرسانی الگوریتم جستجو در ماه مه 2021 ، تجربه صفحه به عنوان یکی از عوامل رتبه بندی وجود دارد.

با این اوصاف ، بیایید ببینیم که چگونه می توانید حیوانات اصلی وب خود را برای ارائه تجربه کاربری بهتر در وب سایت خود بهبود بخشید.

چگونه می توان هسته وب اصلی خود را در وردپرس بهبود بخشید (۷ نکته)

بهبود نمره اصلی Web Vital در وردپرس کار چندان دشواری نیست. با استفاده از برخی نکات اساسی در زمینه بهینه سازی عملکرد می توانید به راحتی نمره Web Vital را کسب کنید.

همچنین بخوانید:   نقشه سایت XML چیست؟ چگونه می توان یک نقشه سایت در وردپرس ایجاد کرد؟

۱. میزبانی وردپرس خود را بهینه کنید

شرکت میزبان وردپرس شما مهمترین نقش را در عملکرد وب سایت شما دارد.

آنها می توانند سرورهای خود را برای وردپرس بهینه کنند که به وب سایت شما بستر بسیار خوبی ارائه می دهد.

siteground

SiteGround برای ارتقا website عملکرد مورد نیاز وب سایت شما ، از Google Cloud Platform برای سرورهای خود همراه با PHP فوق سریع استفاده می کند.

افزونه SG Optimizer آنها توسط بیش از یک میلیون وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد. این به طور خودکار باعث بهبود عملکرد بیشتر می شود و حافظه پنهان داخلی را فعال می کند که همه کارهای WP Rocket را انجام می دهد و کارهای دیگر.

لازم به ذکر است که افزونه SG Optimizer آنها فقط در حساب های میزبانی SiteGround کار می کند و این بهینه سازی عملکرد برای همه برنامه ها از جمله کمترین گزینه در دسترس است.

اگر از ارائه دهنده میزبانی وردپرس دیگری استفاده می کنید ، توصیه می کنیم از WP Rocket همراه با چند ابزار دیگر برای دستیابی به امتیاز بهتر هسته وب سایت استفاده کنید.

WP موشک است بهترین افزونه ذخیره وردپرس در بازار است. این امکان را به شما می دهد بدون اینکه به جزئیات فنی مدیریت سرور بپردازید ، به راحتی در وب سایت وردپرس خود تنظیم کنید .

۲. بهبود امتیاز بیشترین محتوای رنگ آمیزی (LCP)

همانطور که قبلا ذکر شد ، بزرگترین محتوای رنگ آمیزی (LCP) به معنای واقعی کلمه بزرگترین قسمت محتوای نمای صفحه است. به عنوان مثال ، در یک پست وبلاگ ، این می تواند تصویر برجسته یا متن مقاله باشد.

هرچه این محتوا سریعتر بارگیری شود ، نمره LCP شما بالاتر می رود.

از کجا می دانید کدام محتوا بیشترین آزمون را دارد؟ خوب ، شما باید به پایین نتایج آزمایش بروید و برگه “بزرگترین عنصر رنگ محتوای” را گسترش دهید.

lcpelement

عناصر در نظر گرفته شده برای نمره LCP را مشاهده خواهید کرد. اگر یک تصویر بزرگتر است ، می توانید سعی کنید آن را با یک تصویر کوچکتر یا یک تصویر با اندازه و کیفیت پرونده کمتر جایگزین کنید. به راهنمای ما در مورد چگونگی بهینه سازی تصاویر برای عملکرد وب مراجعه کنید .

اگر متن است ، می توانید آن را به پاراگراف ها و عناوین تقسیم کنید.

۳. بهبود امتیاز تأخیر ورودی اول (FID)

نمره تأخیر ورودی اول ، زمان بین کلیک کاربر بر روی چیزی را در وب سایت شما و مرورگرهای خود برای شروع پردازش عناصر اندازه گیری می کند.

مهمترین نکته برای بهبود آن استفاده از میزبانی وب بهتر یا حتی بستر میزبانی وردپرس مدیریت شده است.

روش آسان دیگر برای بهبود نمره FID استفاده از یک پلاگین caching مانند WP Rocket است. این یک ویژگی داخلی دارد که به شما امکان می دهد تحویل فایل را بهینه کنید.

ابتدا باید پلاگین WP Rocket را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید .

پس از آن ، به تنظیمات » صفحه WP Rocket رفته و به تب File Optimization بروید.

wprocketfileoptimization

به پایین صفحه بروید و کادر کنار گزینه “Load JavaScript deferred” را علامت بزنید.

deferjavascript

فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات خود بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

به تعویق انداختن JavaScript به وب سایت شما اجازه می دهد بدون انتظار برای بارگیری JavaScript بارگیری شود. با این کار نمره تأخیر ورودی اول (FID) برای صفحاتی که JavaScript ممکن است دلیل آنها باشد بهبود می یابد.

۴. بهبود امتیاز چیدمان تجمعی (CLS)

هنگامی که عناصر مختلف در یک صفحه وب به آرامی بارگیری می شوند و سایر عناصر موجود روی صفحه را تحت تأثیر قرار می دهند ، نمره تجمعی طرح بندی (CLS) تحت تأثیر قرار می گیرد.

با گسترش برگه “جلوگیری از تغییر چیدمان بزرگ” در نتایج صفحه Speed ​​Insights ، می توانید عناصر را که بر نمره CLS تأثیر می گذارند مشاهده کنید.

layoutshiftelements

با این کار عناصری که بیشترین تأثیر را در تغییر صفحه در هنگام بارگذاری صفحه دارند ، به شما نشان می دهد.

برای اطمینان از اینکه طرح بصری صفحه شما با بارگیری موارد دیگر تغییر مکان نمی دهد ، باید به ابعاد (عرض و ارتفاع) عناصر مانند تصاویر ، جاسازی های ویدئو ، تبلیغات مانند Google AdSense و موارد دیگر به مرورگرها بگویید.

وردپرس به طور خودکار ویژگی های ارتفاع و عرض را به تصاویر اضافه شده اضافه می کند. با این وجود ، هنوز می توانید سایر رسانه ها به ویژه تعبیه شده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه آنها دارای ویژگی های قد و عرض هستند.

یکی از راه های انجام این کار استفاده از ابزار Inspect است . کافیست در مرورگر خود راست کلیک کرده و گزینه Inspect را انتخاب کنید تا کنسول برنامه نویس باز شود.

سپس می توانید عناصر صفحه مختلف را نشان داده و کلیک کنید تا کد منبع آنها برجسته شود. در آنجا می توانید ببینید که آیا عناصر دارای مشخصه های عرض و ارتفاع هستند یا خیر.

inspectheightwidth

۵. حذف عناصر مسدود کننده رندر

عناصر مسدود کننده رندر عناصری هستند که بارگیری آنها کندتر است اما در ابتدا بارگیری سایر عناصر را مسدود می کنند. این روی امتیاز کلی وب ویتال و تجربه کاربر در وب سایت شما تأثیر می گذارد.

نتایج Page Speed ​​Insights عناصر مسدود کننده رندر را به شما نشان می دهد. اینها معمولاً پرونده های JavaScript یا CSS هستند که توسط افزونه های وردپرس ، ابزارهای شخص ثالث مانند Google Analytics ، Facebook Pixel ، Google Ads و غیره اضافه می شوند.

renderblockingelements

با این حال ، بیشتر این عناصر از طریق برنامه نویسی توسط افزونه ها یا موضوع های مختلف به سایت شما اضافه می شوند. این کار باعث می شود کاربر مبتدی نتواند آنها را حذف یا بارگیری صحیح کند.

ما یک راهنمای گام به گام داریم که چگونه می توان عناصر مسدود کننده را در وردپرس به راحتی حذف کرد و هیچ کدی را در وب سایت خود بهم نزنید.

۶. اندازه مناسب تصاویر در وردپرس

یکی دیگر از دلایل عمده نمره پایین هسته وب ویتال ، تصاویر بسیار بزرگ است. بسیاری از کاربران وردپرس تصاویر با وضوح بالا را در وب سایت های خود بارگذاری می کنند که بارگیری آنها بیشتر طول می کشد و در بیشتر موارد لازم نیست.

optimizedvsunoptimizedimage

این مسئله حتی برای کاربران دستگاههای همراه مشکل سازتر می شود. قالب پاسخگو وردپرس و وردپرس شما به طور خودکار متناسب با صفحه تلفن همراه کاربر است ، اما آنها همچنان پرونده بزرگتری را بارگیری می کنند.

ما یک راهنمای دقیق در مورد چگونگی بهینه سازی تصاویر برای وب سایت وردپرس خود بدون از دست دادن کیفیت یا تأثیر بر عملکرد داریم.

۷. از CDN برای سرور برای بهبود امتیاز وب حیوانات استفاده کنید

CDN یا شبکه تحویل محتوا خدمات شخص ثالثی هستند که به شما امکان می دهند محتوای ثابت وب سایت خود را از چندین سرور در سراسر جهان ارائه دهید.

با این کار کاربران می توانند آن فایلهای ثابت مانند تصاویر و CSS را از نزدیکترین سرورها به آنها بارگیری کنند. همچنین بارگذاری در وب سایت شما را کاهش می دهد که می تواند بارگیری عناصر دیگر را ادامه دهد.

شما می توانید از یک برنامه فایروال وال مانند Sucuri که دارای سرویس داخلی CDN است استفاده کنید. Sucuri همچنین به شما کمک می کند تا درخواست های مخرب و هرزنامه را که باعث آزاد شدن بیشتر منابع وب سایت شما می شود ، مسدود کنید.

همچنین می توانید از CDN رایگان Cloudflare به عنوان گزینه جایگزین استفاده کنید. همراه با محافظت از فایروال اساسی و سرویس CDN که نمره حیوانات وب سایت شما را بهبود می بخشد.

امیدواریم که این راهنما به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه بهینه سازی وب سایت اصلی برای وردپرس را بهینه کنید. جنبه مهم دیگر تجربه خوب کاربر امنیت است. توصیه می کنیم برای اطمینان از اینکه عملکرد وب سایت شما تحت تأثیر حملات اسپم یا DDoS قرار نمی گیرد ، لیست چک امنیتی WordPress را دنبال کنید .

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً برای آموزش های ویدئویی وردپرس در کانال YouTube ما مشترک شوید . همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید .

آشکار سازی:ما در تیلو وب با پایبندی به اصول اخلاقی و اجتماعی به قانون کپی رایت احترام می گزاریم و اعلام می نماییم این مطلب از سایت
www.wpbeginner.com
برداشت و ترجمه شده است.با سپاس از توجه شما.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده