تیلو وب

طراحی سایت

هک اوبر توسط یک جوان ۱۸ ساله

هک شدن اوبر

اوبر گفت : در هک ابزار این شرکت اطلاعاتی از کاربران فاش نشده است ! در ادامه با تیلو وب همراه باشید .

اوبر در بیانه ای گفت : در حمله روز پنجشنبه به کامپیوترهای داخلی این شرکت نشانه هایی از هک شدن اطلاعات خصوصی کاربران مشاهده نشده است و حالا مجریان قانون در جریان این هک هستند و تمامی سرویس های این کمپانی بدون هیچ مشکلی در دسترس است .

همچنین در ادامه مطلب اوبر اضافه کرد که کاربران فعال نیاز نیست ترسی داشته باشند و میتوانند به فعالیت خود ادامه دهند و شواهدی از فاش اطلاعات یافت نشده است و بدون مشکل میتونند از خدمات این کمپانی استفاده کنند . این هک اوبر که در پنجشنبه هفته گذشته رخ داد اوبر را مجبور کرد تا سیستم های داخلی خود از جمله سیستم های پشتیبانی اسلک ، خدمات وب آمازون و پلتفرم گوگل کلاود را در حالت آفلاین قرار دهد .

اوبر هک شد

هک اوبر توسط چه شخصی انجام شده است ؟

شرکت اوبر در تلاش است تا بفهمید چگونه یک هکر ظاهرا ۱۸ ساله به ابزارهای این کمپانی دسترسی پیدا کرده است و توانسته یک روز این ابزارها را از دسترس خارج کند .

هکری که این حمله را انجام داده است یک پیغام در سیستم های اسلک این کمپانی قرار داده است که مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است و گفته است شما از چیزی که رانندگان مستحق آن هستند کمتر میدهید . این هکر با نشریه نیویورک تایمز هم مصاحبه ای انجام داده است و گفته است که من خود را به عنوان مهندس IT شرکت معرفی کرده ام و توانستم گذرواژه سیستم را از یکی از کارمندان دریافت کنم که به این روش مهندسی اجتماعی میگویند .

متخصصانی که با نیویورک تایمز صحبت کرده اند گفته اند این هکر تمام سیستم های اوبر را در خطر انداخته است ولی مسئولین اوبر چیزی مانند تغییر گذرواژه برای امنیت حساب های کاربران نگفته است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − شش =

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده