تیلو وب

طراحی سایت

هکرها دست به سرقت از شرکت Wintermute را زدند و ۱۶۰ میلیون دلار به سرقت بردند

هک شدن شرکت Wintermute

شرکت Wintermute بازارساز رمز ارز در بیانه ای اعلام کرد هکرها با حمله ای به این شرکت ۱۶۰ میلیون دلار از سرمایه آن را به سرقت برده اند .

مدیر عامل این شرکت گفت : هکرها در عملیات DeFi سرمایه این شرکت را به سرقت بردند و شرکت ردیابی بلاکچین با ردیابی این عملیات متوجه شده که سرمایه به سرقت برده شده به کیف پولی به اسم Wintermute Exploiter منتقل شده است .

شرکت های بزرگی مثل Wintermute نقش مهمی در تامین بازار رمز ارز ها دارند و با اختیار داشتن سهم زیادی از بازار رمزارز ها نقدینگی بازار را حفظ میکنند و سفارشات این بازار را از دست نمیدهند . شرکت های بزرگی بخشی از پول خود را به صورت رزرو نگهداری میکنند تا هکرها را تحریک به فروش میکنند .

شرکت Wintermute

بعد از این سرقت چه اتفاقی برای شرکت Wintermute می افتد؟

نقدینگی این شرکت بیش از ۲ برابر مبلغ سرقتی است و به کاربران خود گفته است که شما هیچگونه سرمایه ای را از دست نخواهید داد فقط ممکن است خدمات این شرکت تا چند روز با اختلال رو به رو شود .

همچنان میتوانید خبر کلاهبرداری در اتریوم را ببینید

هنوز مشخص نیست هکرها از چه طریقی این سرقت را انجام داده اند ولی طبق گزارش شرکت امنیتی گفته شده است از طریق آسیب پذیری در کیف پول انجام شده است که با ابزار Profanity ساخته شده است . قبل تر این شرکت به کاربران خود هشدار داده بود که مهاجمان ممکن است از طریق این آسیب پذیری به کلیدهای خصوصی آنها دسترسی پیدا کنند .

مدیر عامل شرکت Wintermute هنوز امیدوار است که این هکرها کلاه سفید باشند و سرمایه شرکت را بازگردانند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 11 =

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده