rel = ”noopener” در وردپرس چیست؟

اخیراً ، یکی از خوانندگان ما پرسید: rel = ”noopener” در وردپرس چیست؟ اگر برای باز کردن پیوند در پنجره جدید انتخاب کرده اید ، وردپرس این ویژگی را به پیوند شما اضافه می کند. در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که rel = ”noopener” در وردپرس چیست و چگونه بر وب سایت شما تأثیر می گذارد.

noopenerexplained 1

 

در وردپرس چیست؟ rel = ”noopener” 

rel = ”noopener” یک ویژگی HTML است که به تمام پیوندهای وردپرس که برای باز کردن در یک برگه مرورگر جدید انتخاب شده اند ، اضافه می شود. همچنین با ویژگی rel = “noreferrer” همراه است. این ویژگی در وردپرس برای رفع آسیب پذیری امنیتی قابل استفاده توسط وب سایت های مخرب معرفی شده است.

برخی از ویژگی های جاوا اسکریپت وجود دارد که به یک برگه جدید امکان کنترل پنجره مراجعه خود را می دهد. اگر به یک وب سایت خارجی متأثر از کد مخرب پیوند دهید ، آن وب سایت می تواند با استفاده از window.openerویژگی JavaScript صفحه اصلی (وب سایت شما) را برای سرقت اطلاعات و انتشار کد مخرب تغییر دهد.

افزودن rel = ”noopener” مانع استفاده جدید برگه از این ویژگی JavaScript می شود. به همین ترتیب ، ویژگی rel = ”noreferrer” از انتقال اطلاعات ارجاع دهنده به برگه جدید جلوگیری می کند.

وردپرس همیشه برای کمک به امنیت وب سایت جلوتر از منحنی است. وقتی پیوندی را اضافه می کنید و “Open in New Tab” را انتخاب می کنید ، سپس وردپرس rel = “noopener” و rel = “noreferrer” را به کد پیوند اضافه می کند.

insertlink

 

کد HTML تولید شده توسط وردپرس به صورت زیر است:

۱
<a href="https://example.com" target="_blank" rel="noreferrer noopener" aria-label="This is an external link (opens in a new tab)">demo link</a>

Rel = ”noopener”  چگونه بر SEO SEO شما تأثیر می گذارد؟

حتی اگر ویژگی rel = “noopener” امنیت وردپرس را بهبود می بخشد ، چندین کاربر می خواهند از استفاده از آن اجتناب کنند زیرا فکر می کنند این امر بر SEO وردپرس آنها تأثیر می گذارد .

این فقط یک افسانه است.

هیچ تاثیری در رتبه بندی سئو سایت وردپرس یا عملکرد کلی وردپرس شما ندارد .

تفاوت بین noopener و nofollow چیست؟

مخلوط کردن rel = ”noopener” با rel = ”nofollow” آسان است. کاملاً جدا از هم هستند.

ویژگی noopener از هک وب سایت در وب سایت شما جلوگیری می کند و امنیت وردپرس را بهبود می بخشد.

از طرف دیگر ، ویژگی nofollow مانع از انتقال وب سایت شما به لینک وب سایت SEO می شود.

موتورهای جستجو هنگام دنبال کردن پیوند در وب سایت خود ، ویژگی nofollow را جستجو و در نظر می گیرند. با این حال ، آنها به برچسب noopener توجه نمی کنند.

به طور پیش فرض ، وردپرس به شما اجازه نمی دهد nofollow را به پیوندهای خارجی خود اضافه کنید. اگر می خواهید nofollow را در وردپرس اضافه کنید ، پس باید از یک افزونه استفاده کنید. برای جزئیات ، به مقاله ما در مورد نحوه افزودن عنوان و nofollow به پیوندها در وردپرس مراجعه کنید .

آیا rel = “noreferrer” بر پیوندهای وابسته در وردپرس تأثیر می گذارد؟

rel = ”noreferrer” بر پیوندهای وابسته در وردپرس تأثیر نمی گذارد. برخی از کاربران معتقدند که این کار به این دلیل است که rel = ”noreferrer” مانع از انتقال اطلاعات ارجاع دهنده به برگه جدید می شود.

با این حال ، بیشتر برنامه های وابسته یک URL منحصر به فرد به شما ارائه می دهند که دارای شناسه وابسته شما باشد. این بدان معنی است که شناسه وابسته شما به عنوان یک پارامتر URL برای ردیابی وب سایت دیگر منتقل می شود.

ثانیا ، اکثر بازاریاب های شرکت های وابسته از یک پلاگین cloaking link برای لینک های وابسته خود استفاده می کنند.

با cloaking پیوند ، پیوند وابسته ای که کاربران شما بر روی آن کلیک می کنند در واقع URL اختصاصی وب سایت شماست که سپس کاربران را به URL مقصد هدایت می کند.

چگونه Rel = ”noopener” را در وردپرس غیرفعال کنیم؟

نیازی به حذف rel = “noopener” از پیوندهای وب سایت شما نیست. برای امنیت وب سایت شما مفید است و هیچ تاثیری بر عملکرد و سئو سایت شما ندارد.

با این حال ، اگر باید آن را حذف کنید ، باید ویرایشگر بلوک Gutenberg را در وردپرس غیرفعال کنید و از ویرایشگر کلاسیک قدیمی استفاده کنید. پس از آن ، باید کد زیر را به پرونده functions.php قالب خود یا یک پلاگین مخصوص سایت اضافه کنید .

۱
۲
۳
۴
۵
add_filter('tiny_mce_before_init','wpb_disable_noopener');
function wpb_disable_noopener( $mceInit ) {
    $mceInit['allow_unsafe_link_target']=true;
    return $mceInit;
}

توجه: حذف rel = ”noopener” را توصیه نمی کنیم. هیچ دلیل موجهی برای این کار وجود ندارد.

همچنین بخوانید:   چگونه کد کوتاه را در وردپرس اضافه کنیم؟ (راهنمای مبتدیان)

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا در مورد وردپرس درمورد rel = ”noopener” اطلاعات کسب کنید

آشکار سازی:ما در تیلو وب با پایبندی به اصول اخلاقی و اجتماعی به قانون کپی رایت احترام می گزاریم و اعلام می نماییم این مطلب از سایت
www.wpbeginner.com
برداشت و ترجمه شده است.با سپاس از توجه شما.

آموزش های بیشتر در youtube ما : tiloweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده