تیلو وب

طراحی سایت

WordPress.com vs WordPress.org – کدام یک بهتر است؟ (چارت مقایسه)

آیا می دانید WordPress.com و WordPress.org در واقع دو سیستم عامل بسیار متفاوت هستند؟

اغلب مبتدیان WordPress.com و WordPress.org را اشتباه می گیرند و همین امر باعث می شود تا برای نیازهای خود بستر وبلاگ نویسی اشتباهی را انتخاب کنند. حتی کسانی که می دانند این دو سیستم عامل متفاوت هستند ، از تفاوت های بین آنها آگاهی ندارند.

کاربران ما اغلب از ما می پرسند که کدام بستر بهتر است: WordPress.com vs WordPress.org . برای کمک به پاسخ دادن به آن ، ما جامع ترین مقایسه WordPress.com رایگان در مقابل WordPress.org (نسخه خود میزبان) را ایجاد کرده ایم.

هدف ما برجسته کردن تفاوت های اساسی بین WordPress.com و WordPress.org است ، بنابراین شما می توانید بستر مناسب را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

wporgvswpcom 1

 

از آنجا که انتخاب بستر مناسب برای موفقیت آنلاین شما بسیار مهم است ، ما دقیق ترین مقایسه WordPress.com و WordPress.org (مقایسه متن ، مقایسه بر اساس جدول و اینفوگرافیک کامل) را ایجاد کرده ایم.

اگر فقط می خواهید یک وبلاگ راه اندازی کنید یا یک وب سایت به روش درست درست کنید ، می توانید از این مقاله صرف نظر کرده و به راهنماهای ما مراجعه کنید:

 • نحوه شروع بلاگ با وردپرس (گام به گام)
 • نحوه ایجاد وب سایت با وردپرس (مرحله به مرحله)

با بیان این مطلب ، بیایید نگاهی به تفاوت بین WordPress.org خود میزبان در برابر WordPress.com بیندازیم .

WordPress.com vs WordPress.org (اینفوگرافیک)

platformcomparisonmini

 

توجه: این infographic و مقاله مقایسه قدرتمند WordPress.org خود میزبان با سرویس میزبانی رایگان WordPress.com. با ارتقا به سرویس پولی آنها ، می توانید ویژگی های اضافی را در WordPress.com باز کنید. ما آن ویژگی ها را نیز برجسته کرده ایم.

WordPress.com و WordPress.org مقایسه

بهترین راه برای درک تفاوت WordPress.com در مقابل WordPress.org نگاهی به هر پلتفرم به صورت جداگانه است.

WordPress.org

WordPress.org با نام مستعار “WordPress واقعی” ، پلت فرم محبوب وب سایت است که شما همه چیزهای خوب درباره آن را شنیده اید.

این منبع آزاد و ۱۰۰٪ رایگان برای هر کسی برای استفاده است. تمام آنچه شما نیاز دارید یک نام دامنه و میزبانی وب است . به همین دلیل از آن به عنوان وردپرس خود میزبان نیز یاد می شود.

در زیر نکات مثبت و منفی استفاده از WordPress.org که خود میزبان آن است برای ایجاد وب سایت یا وبلاگ خود آورده شده است.

مزایای WordPress.org

با WordPress.org ، شما کنترل کاملی بر وب سایت خود دارید. شما در انجام هر کاری که می خواهید آزاد هستید و آن را به اندازه مورد نیاز خود سفارشی می کنید.

در اینجا برخی از مزایای انتخاب WordPress.org برای ساخت وب سایت شما و دلیل انتخاب # 1 ما برای بهترین وب سایت ساز وجود دارد .

 • نرم افزار وردپرس رایگان ، منبع باز و فوق العاده آسان برای استفاده است. (ببینید چرا وردپرس رایگان است؟ )
 • شما صاحب وب سایت و کلیه داده های آن هستید. سایت شما خاموش نخواهد شد زیرا کسی تصمیم می گیرد که مغایر با شرایط خدمات آنها باشد (به شرطی که شما کار غیرقانونی انجام ندهید). شما کنترل کامل دارید.
 • شما می توانید افزونه ها / برنامه های رایگان ، پولی و سفارشی وردپرس را به وب سایت خود اضافه کنید.
 • در صورت لزوم می توانید از طراحی وب سایت خود استفاده کنید. شما می توانید هر تم وردپرس رایگان یا حقوقی را که می خواهید اضافه کنید. همچنین می توانید طرح های کاملاً سفارشی ایجاد کنید یا هر آنچه را که می خواهید اصلاح کنید.
 • در واقع می توانید با اجرای تبلیغات خود و بدون تقسیم درآمد با کسی ، از سایت وردپرس خود درآمد کسب کنید.
 • برای تجزیه و تحلیل و ردیابی سفارشی می توانید از ابزارهای قدرتمندی مانند Google Analytics استفاده کنید .
 • شما می توانید از وردپرس خود میزبان برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات دیجیتال یا فیزیکی ، پذیرش پرداخت کارت اعتباری و تحویل / حمل کالا به طور مستقیم از وب سایت خود استفاده کنید.
 • همچنین می توانید سایت های عضویت ایجاد کنید و برای محتوای برتر ، دوره ها و غیره عضویت بفروشید و یک انجمن آنلاین در اطراف وب سایت خود ایجاد کنید.

WordPress.org موارد منفی

موارد منفی استفاده از سایت WordPress.org که خود میزبان آن است وجود دارد.

 • شما نیز مانند همه وب سایت ها به میزبانی وب نیاز خواهید داشت. این جایی است که پرونده های وب سایت شما در اینترنت ذخیره می شود. در ابتدا ، هزینه حدود 3 دلار 10 دلار در ماه است. با این وجود هرچه وب سایت شما رشد کرده و بازدید بیشتری داشته باشد ، هزینه های میزبانی وب همانطور که انتظار می رود افزایش می یابد ، اما در این صورت به اندازه کافی برای تأمین هزینه ها درآمد کسب خواهید کرد.
 • شما مسئول بروزرسانی ها هستید. به راحتی می توانید با کلیک روی دکمه به روزرسانی (1 کلیک) سایت وردپرس خود را به روز کنید ، بنابراین کار چندانی نیست.
 • شما مسئول تهیه نسخه پشتیبان هستید. خوشبختانه ، تعداد زیادی افزونه پشتیبان گیری از وردپرس وجود دارد که به شما امکان می دهد نسخه پشتیبان تهیه خودکار کنید.

هزینه واقعی وب سایت WordPress.org بر اساس آنچه می خواهید بسازید (وبلاگ ساده ، وب سایت نمونه کارها ، فروشگاه تجارت الکترونیکی ، سایت عضویت و غیره) متفاوت است. فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد مانند قالب رایگان در مقابل قالب حق بیمه ، پلاگین رایگان در مقابل پلاگین حق بیمه و غیره

با بودجه کم ، می توانید سالانه با ۴۶ دلار وب سایت خود را بسازید. برای جزئیات کامل به راهنمای ما در مورد چقدر هزینه ساخت یک وب سایت وردپرس مراجعه کنید.

توصیه ما برای ۹۹٪ کاربران همیشه استفاده از WordPress.org است. به راهنمای ما در مورد نحوه راه اندازی وب سایت مراجعه کنید .

WordPress.com

WordPress.com یک سرویس میزبانی است که توسط موسس وردپرس ، مت مولن وگ ایجاد شده است. به دلیل همان بنیانگذار ، اغلب کاربران WordPress.com را با نرم افزار محبوب WordPress.org اشتباه می گیرند.

سرویس میزبانی WordPress.com 5 برنامه دارد:

 • رایگان – بسیار محدود.
 • شخصی – 48 دلار در سال
 • حق بیمه – 96 دلار در سال
 • تجارت – 300 دلار در سال
 • تجارت الکترونیکی – 540 دلار در سال
 • VIP – با شروع از 5000 دلار در ماه

بیایید نگاهی به جوانب مثبت و منفی WordPress.com بیندازیم.

مزایای WordPress.com

بستر رایگان WordPress.com گزینه خوبی برای وبلاگ نویسان سرگرمی و کسانی است که برای خانواده خود یک وبلاگ راه اندازی می کنند. در اینجا برخی از مزایای استفاده از WordPress.com آورده شده است:

 • برای حداکثر ۳ گیگابایت فضا رایگان است. پس از آن مجبور خواهید شد برای فضای بیشتر به یک طرح پرداختی بروید. (برنامه شخصی 48 دلار در سال 6 گیگابایت ، برنامه حق بیمه 96 دلار در سال 13 گیگابایت فضای ذخیره سازی یا طرح تجاری 300 دلار در سال برای 200 گیگابایت فضای ذخیره سازی به شما می دهد).
 • دیگر لازم نیست نگران به روزرسانی یا پشتیبان گیری باشید. WordPress.com از آن مراقبت خواهد کرد.

وردپرس

وجود دارد چندین محدودیت ها رایگان WordPress.com که آن را از WordPress.org افتراق. در اینجا برخی از معایب استفاده از WordPress.com آورده شده است:

 • آنها تبلیغات را در همه وب سایت های رایگان قرار می دهند. کاربران شما آن تبلیغات را می بینند و شما از این طریق درآمد کسب نمی کنید. اگر نمی خواهید کاربرانتان تبلیغات خود را ببینند ، پس می توانید به یک برنامه پولی (با شروع از 48 دلار در سال) ارتقا دهید.
 • شما مجاز به فروش تبلیغات در وب سایت خود نیستید ، که به شدت راه های کسب درآمد از سایت شما را محدود می کند. اگر سایت پر بازدیدی دارید ، می توانید برای برنامه تبلیغاتی آنها به نام WordAds که در آن درآمد با آنها تقسیم می کنید ، اقدام کنید. کاربران Premium و Business Business می توانند بلافاصله از WordAds استفاده کنند.
 • نمی توانید افزونه ها را بارگذاری کنید. کاربران برنامه رایگان ویژگی های داخلی Jetpack را از قبل فعال می کنند. کاربران طرح کسب و کار می توانند از بین مجموعه ای از افزونه های سازگار (300 دلار در سال) نصب کنند. برنامه VIP WordPress.com به شما امکان می دهد افزونه ها را نصب کنید و از 5000 دلار در ماه شروع می شود.
 • نمی توانید مضامین سفارشی را بارگذاری کنید. کاربران برنامه رایگان فقط می توانند از مجموعه تم های رایگان محدود نصب کنند. کاربران Premium و Business Plan همچنین می توانند تم های برتر را انتخاب کنند. گزینه های سفارشی سازی محدودی برای نسخه رایگان وجود دارد. کاربران Premium و Business Business می توانند از CSS سفارشی استفاده کنند.
 • شما به آمار آنها محدود شده اید. نمی توانید Google Analytics را اضافه کنید یا هر سیستم عامل ردیابی قدرتمند دیگری را نصب کنید. کاربران طرح تجاری می توانند Google Analytics را نصب کنند.
 • وب سایت های رایگان WordPress.com دارای دامنه ای با مارک WordPress.com هستند (به عنوان مثال https://yourwebsite.wordpress.com). برای دریافت نام دامنه سفارشی (به عنوان مثال https://www.yourwebsite.com) به یک برنامه پولی نیاز دارید .
 • اگر فکر می کنند این سایت شرایط خدمات آنها را نقض می کند ، می توانند هر زمان که بخواهند سایت شما را حذف کنند.
 • سایت شما پیوند طراحی شده توسط WordPress.com را نمایش می دهد. با ارتقا به طرح تجاری ، می توان آن را حذف کرد.
 • WordPress.com هیچ ویژگی تجارت الکترونیکی یا درگاه پرداخت یکپارچه را ارائه نمی دهد مگر اینکه به طرح تجارت الکترونیکی بروید.
 • با WordPress.com نمی توانید وب سایت های عضویت ایجاد کنید.
همچنین بخوانید:   گزینه های مخفی پنهان در پنل مدیریت وردپرس شما

همانطور که مشاهده می کنید ، پلت فرم میزبانی WordPress.com هنگامی که در برنامه رایگان ، شخصی یا حتی حق بیمه هستید کاملاً محدود است. برای باز کردن برخی از ویژگی های پیشرفته تر ، باید در برنامه کسب و کار (300 دلار در سال) یا در برنامه VIP (5000 دلار در ماه) باشید.

WordPress.com vs WordPress.org (سوالات متداول)

WordPress.com vs WordPress.org – کدام یک بهتر است؟

اگر یک وبلاگ نویس شخصی هستید و به درآمدزایی از وب سایت خود اهمیتی نمی دهید ، با WordPress.com رایگان همراه شوید.

اگر مشاغل یا وبلاگ نویسی هستید که می خواهد از سایت شما درآمد کسب کند ، پس توصیه می کنیم از WordPress.org که خود میزبان آن است استفاده کنید . این به شما آزادی و انعطاف پذیری می دهد تا وب سایت خود را همانطور که می خواهید رشد دهید.

در حالی که می توانید چندین ویژگی پیشرفته را با برنامه تجاری WordPress.com (300 دلار در سال برای هر وب سایت) بدست آورید ، می توانید در یک سایت وردپرس خود میزبان که 46 دلار در سال است ، پول بیشتری بدست آورید.

از نظر متخصص ما ، WordPress.org دست به دست پلت فرم بهتری است. این پلتفرمی است که هر وبلاگ نویس حرفه ای ، صاحب مشاغل کوچک و حتی مارک های معروف مانند دیزنی از آن استفاده می کند.

آیا می توانم از وب سایت WordPress.com رایگان درآمد کسب کنم؟

WordPress.com به شما اجازه نمی دهد در وب سایت های رایگان WordPress.com تبلیغات کنید. اگر یک وب سایت پر بازدید دارید ، می توانید به برنامه WordAds آنها بپیوندید و درآمد تبلیغات خود را با WordPress.com به اشتراک بگذارید.

شما می توانید برخی از لینک های وابسته را در وب سایت خود قرار دهید ، اما این در مورد آن است.

در واقع ، شما گزینه های بسیار محدودی برای کسب درآمد از وب سایت WordPress.com خود دارید.

WordPress.com vs WordPress.org – کدام یک برای تجارت الکترونیک بهتر است؟

WordPress.org ساده ترین راه برای ایجاد یک وب سایت تجارت الکترونیکی را ارائه می دهد. شما می توانید از WooCommerce برای ایجاد فروشگاه خود استفاده کنید و یا از سایر افزونه های تجارت الکترونیکی ، عضویت و LMS وردپرس استفاده کنید.

WordPress.com همچنین یک طرح تجارت الکترونیکی را با قیمت 540 دلار در سال ارائه می دهد که اگر تازه شروع به کار کنید مبلغ سنگینی است. از نظر ویژگی ها هنوز محدود است و شما باید شرایط خدمات WordPress.com را برای فروشگاه تجارت الکترونیک خود دنبال کنید.

به راهنمای ما در مورد نحوه راه اندازی فروشگاه آنلاین بدون بودجه بالا مراجعه کنید.

چگونه یک وب سایت WordPress.org راه اندازی کنم؟

برای راه اندازی وب سایت وردپرس خود میزبان ، به یک نام دامنه و میزبانی وردپرس نیاز دارید .

نام دامنه آدرس وب سایت شما در اینترنت مانند google.com ، wpbeginner.com و غیره است. میزبانی وب محلی است که پرونده های وب سایت شما در اینترنت ذخیره می شود.

ما توصیه می کنیم از Bluehost برای میزبانی وب سایت خود استفاده کنید زیرا آنها یکی از بزرگترین شرکتهای میزبانی وب در جهان هستند. آنها همچنین یک ارائه دهنده میزبانی رسمی WordPress.org هستند. آخرین و نه کمترین ، آنها به کاربران ما دامنه رایگان + 60٪ تخفیف در میزبانی خدمات ارائه می دهند.

برای دستورالعمل های گام به گام ، می توانید راهنمای رایگان ما را در مورد چگونگی ایجاد وب سایت پرداخت کنید .

 

آیا می توانم از WordPress.com به WordPress.org منتقل شوم؟

اغلب کاربران جدیدی که تفاوت بین WordPress.com و WordPress.org را نمی دانند در نهایت با سرویس رایگان WordPress.com شروع می کنند. هنگامی که محدودیت های سیستم عامل را دیدند ، می خواهند به “WordPress واقعی” با نام WordPress.org تغییر پیدا کنند.

بله ، شما قطعاً می توانید از WordPress.com به WordPress.org تغییر وضعیت دهید و به راحتی تمام مطالب خود را انتقال دهید.

ما راهنمای گام به گام نحوه انتقال وبلاگ خود را از WordPress.com به WordPress.org ایجاد کرده ایم ، یا اینکه می توانید از خدمات راه اندازی رایگان وبلاگ ما بهره مند شوید ، و ما وبلاگ شما را به صورت رایگان انتقال خواهیم داد.

WordPress.com vs WordPress.org – خلاصه

بهترین راه برای اندیشیدن درباره تفاوت های WordPress.com در مقابل WordPress.org تشبیه اجاره خانه در مقابل داشتن خانه است.

WordPress.com مشابه اجاره خانه است. شما قدرت و کنترل محدودی بر آنچه می توانید و نمی توانید انجام دهید دارید.

WordPress.org مانند داشتن خانه است. در جایی که کنترل کامل دارید ، هیچ کس نمی تواند شما را بیرون کند و شما می توانید هر کاری را که می خواهید انجام دهید.

در زیر خلاصه ای از همه مواردی که در بالا در مقایسه با WordPress.org و WordPress.com خود میزبان بحث کردیم:

سخن پایانی

سردرگمی ایجاد شده توسط دامنه های مشابه: WordPress.com vs WordPress.org برای مبتدیان بسیار مایه تاسف است. تاریخچه زیادی در پشت این تصمیمات وجود دارد و شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آن در مقاله ما درباره نحوه ارتباط WordPress.com و WordPress.org بخوانید .

امید ما این است که این مقاله برای درک تفاوت های WordPress.org و WordPress.com مفید واقع شده باشد.

ما با وب سایت خود بهترین آرزوها را برای شما داریم و امیدواریم که بستر مناسبی را انتخاب کنید: WordPress.org.

آشکار سازی:ما در تیلو وب با پایبندی به اصول اخلاقی و اجتماعی به قانون کپی رایت احترام می گزاریم و اعلام می نماییم این مطلب از سایت
www.wpbeginner.com
برداشت و ترجمه شده است.با سپاس از توجه شما.

یوتیوب ما : TILOWEB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + چهار =

دنبال چی میگردی؟

اگر چیزی پیدا نکردی به پشتیبانی پیام بده